Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarabeus

    tag

    válasz Shyciii #11 üzenetére

    Muszáj Indiának, tehát főleg a feljődő társadalmaknak olcsóbb alternatívákat nyújtani, nem csak a main szériát. Egyik legnagyobb felvevő piacuk tudtommal, inkább oda vannak ezek a készülékek szánva, mint hozzánk illetve nyugatabbra. Az Oxygen OS ezen is adott, a rezgő,némító kapcsoló pedig egy olyan extra ami inkább a jóval drágább main széria védjegye marad úgy néz ki.

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Timer

    veterán

    válasz Shyciii #11 üzenetére

    "Közepes kamera, kiváló rendszerteljesítmény"

    Erre a mondatomra reflektáltam a következővel. Egyébként az AlertSlider elhagyása csúnya dolog.

    Ha rajtam múlna, Nord nem lenne a palettán. Jobban jártak volna, ha maradnak az 1 év / 2 készülék vonalon, de az elért anyagi eredmény bizonyára az Ő döntésüket igazolja.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shyciii #17 üzenetére

    Hogyan szeretnél több részletet látni egy 1000x750 pixelre leméretezett, PH fórum motor által is tovább tömörített fotón? :D

    A példákat nem erre, hanem a HDR algoritmusra hoztam, elég megnézni, hogy mit csinál a napkoronggal, mert túl akarja kompenzálni. Nem érti mi történik a fotón, neki ez csak egy rakás nulla és egyes, amiből azt matekozza ki, hogy ott neki valamit nagyon be kell húznia. Akkor is csúnya lesz az átmenet a napkorong felől, ha feljebb húzod az expozíciót.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shyciii #20 üzenetére

    Miért jó neked mindent kiforgatni? Élvezed? Azon kívül, hogy egy értelmetlen trollkodó flame war-t akarsz kirobbantani nem tudom mire jó ez.

    1. állítás: A gyári kamera Jpeg-ek összehasonlítása nem alkalmas a kamerák valódi tudásának összehasonlítására. Itt még csak szóba sem hoztam a GCam-et.

    2. állítás: A GCam (vagy bármi más) HDR algoritmusa nem pótolja a kézzel történő képkidolgozást és nem a részletesség és a pixelszintű matatás miatt, hanem mert ahány algoritmus, annyiféle kimenet lesz belőle, teljesen ki van adva a kontroll az ember kezéből és sok szituációt tűrhetően megold, sokat pedig botrány szarul. Erre hoztam példát. Nem az első állításra.

    De nyugodtan moss össze mindent mindennel. Attól lesz jó. :) Neked.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    Továbbra is olyat magyarázol bele, ami nem volt ott. A linkelt példánál kifejezetten kiemeltem, hogy az ott hozzáfűzött szöveg nem ide tartozik, teljesen más kontextusban született.

    Mellesleg az eredeti kontextus meg arról szólt, hogy egy rendes fényképezőgép sokkal szebb érintetlen Jpeg-et fog kiköpni, mint a GCam bármikor, bármilyen HDR humbug mellett. Ha már ennyire nem tudtál elvonatkoztatni a linkelt poszthoz fűzött szövegtől, akkor talán ne szelektíven tedd.

    Az első felvetés az volt, hogy a mobilok kész Jpeg kimenetei nem alkalmasak arra, hogy a kamera teljesítményét lemérd, mert a gyártók változatos módokon butítják agyon ezt (hogy ez mennyire bénaság vagy szándékos azt hagyjuk), legjobb mód erre ha RAW-t hasonlítasz RAW-val. Talán nézd meg mire reagáltam, mielőtt belém állsz teljesen feleslegesen.

    A másik felvetés pedig arra volt reakció, hogy "Instára jó lesz" alapon megteszi igazából bármi. Én meg pont azzal érveltem, hogy éppen nem ott lényeges, hogy melyik ad szebb részleteket (úgyis elvesznek a leméretezésben), hanem az ahogyan a fotó összességében festeni fog. Hozzátéve és elismerve, hogy a kézi RAW kidolgozáshoz "kell némi fotószerkesztési ismeret" (szó szerinti idézet ugyanabból a hozzászólásból). HDR és HDR algoritmus között hatalmas a különbség és igazából a szerencsén fog múlni, hogy az adott szituációt jól oldja-e meg neked, vagy ehelyett nagyon alapszinten megtanulsz fotózni és szerkeszteni, akkor meg marhára nem fog érdekelni melyik HDR algoritmus mit művel.

    A választás a tiéd.

Új hozzászólás Aktív témák