Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Drakmusz #38 üzenetére

    A telefonnal pillanatot fotozunk. De nem olyan pillanatot, hogy varjuk az alkalmat a pillanatra (viharles, vad les). Nincs arra mod, hogy exponalas utan meg 10 masodpercet varjunk, amig a szoftver kiszamolja a kepet mentes elott.

    Egy evben rengeteg szutyvadek telo jon ki. HMD, Xiaomi, Samsung, mar az OP is. Ezeket megnezni, meg muveszkedni veluk sok ido.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Drakmusz #38 üzenetére

    "A felhasználók nagyon kis része visz a történetbe ennyi energiát mint te, ezt el kell fogadni."

    Nem. A felhasználók többségének fogalma sincs, hogy mennyire kevés energiabefektetés ez. Marketing szlogeneken elkényelmesedett konzumer emberek adják-veszik a telefonokat a jobb HDR algoritmus reményében. Akinek ennyire nem mindegy, hogy milyen lesz az elkészült fotó, hogy évente cserél százezrekért telefont, ennyi erővel meg is tanulhatna néhány marha egyszerű fogást. Akinek meg ténylegesen mindegy, annak évek óta bármelyik kicsit is jobb telefon megteszi, az algoritmusok már rég járnak azon a szinten, hogy kijöjjön egy hülyebiztos fotó a fényviszonyok 90%-ban.

    De hát nekem is van kollégám, aki annyit ért a konyhához, hogy egy tojásrántottát sem tud összerakni, ezért minden szombat délelőtt étterembe megy, hogy tojásrántottát csináljanak neki. Kérdeztem tőle, hogy próbált-e magának valaha csinálni, de nem. Joga van hozzá, hogy így éljen, félreértés ne essék. :)

  • Timer

    veterán

    válasz Drakmusz #38 üzenetére

    Ha megengeded, én annyiban módosítanék, hogy "Aki elfogadható képminőségre vágyik, az vásárol gépet."

    Ha annyi millióm lenne, ahányszor láttam végig járni a "gyerek születik >> user jó képet akar a purdéról >> vesz egy galakszihüvelyfost >> brutálisat csalódik >> vált ájfónra >> azissz@rfélhomályoskisszobábanlépkedőgyerekkeldemárazönigazolásmiattseismernéelsoha" vonalat, akkor én lennék a Lölő. Az, hogy a kiskompakt vonalat kifingatták a mobiltelefonok, már történelem, de az a fajta megapixelhajhász, több lencsés meg ultrazoom baromság, amit mostanában tolnak jól mutatja, hogy ennyi volt a technikában, innentől már a szoftver dönt, de sokat várni nem érdemes. Nem azt mondom, hogy mindenkinek milliós obikkal meg vázakkal kell járni, de hogy egy aps-c milc és kit obi páros, amit lassan egy flagship mobil feléért meg lehet kapni, bármilyen telefonnál jobb képet lő még 2-3 évre előre nézve is, arra fogadni merek. Csak hát ugye igény az valójában nincs és nem is volt a zajmentes, színeiben helyes képekre, és ezt jól mutatja a profi fotósok utómunkája is, akik LR filter nélkül már egyetlen képet sem adnak át lassan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák