Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz zazahoho #27 üzenetére

    Igazad van, a pixel mennyisége mindent visz...

    Ki emlékszik a boldog béke időkre, amikor a 4-6 Mpixeles gépek voltak, és nem volt szoftveres "zajszűrés" (blur...)

    Átlag halandónak bőven elég az a 4-6 MPixel, többnyire nem hívatják elő a képeket, monitoron még kis vágással is teljesen jók. Korrekt méretű érzékelő, jó lencsék, normális jpg tömörítés esetén akár nyomdába is lehet küldeni ilyen képeket.
    Persze azzal nehéz eladni, h 6 MPixel, de szép a képe, amikor pistike mobilján már 5 Mpixeles a kamera, fullHDblurayninjaready a "diszkmenje"...

    Tehát belemennek a játékba. Van 20000000 megapixel, de egy bolhaf¤snyi helyen -> iso zaj.
    Persze a fejlesztés, stb. költség... spórolunk picit az obin, egy Leica drága lenne, meg amúgyis, minek az ezeknek...? Ott a rengeteg megapixel, az megold mindent...

    Ehh, vagy csak öregszem... :)

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz zazahoho #32 üzenetére

    A dSLR-nél is az obi a fontos... nálunk a céges Canon Eos-ok készítenek olyan gané' képeket, mint egy kompakt... persze alap obival... De egy teljes felső-közép kategóriás obi szett több, mint most az összes gép ára együtt. Tehát jó az alap obi, utána meg csóváljuk a fejünket, meg PhotoShopolunk :)

    A másik meg az, h nem elég a gép, meg az objektív... fények, derítők, stb... és az ember, aki beállítja a gépet, és nyomja a gombot...
    Persze ez az oly nem ez a kategória, nem is lehet elvárni ezt tőle. Hobbira, kirándulásra jó.
    A párom szereti a mi UZ-nkat, mert a madarakra lehet zoomolni, klikk és kész. De ezzel nem fog fotopályázatra nevezni :)

    Az FZ50 nagyon jó, a Leica obi sokat segít, és a rázkódásvédelme is jó. A kihajlítható LCD még ma is unikum. Oly nekünk azért lett, mert árban és menüjében is kellemesebb volt.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz zazahoho #34 üzenetére

    Vannak 100 alatt oly dSLR-ek, tesztek alapján nagyon jók. EZt, vagy a nikon dSLR-eket, még a "kicsiket" is bátran ajánlom... azt vennék én is, csak nyerjek már a lottón!!!

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák