Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #201 üzenetére

    Miért ne lehetne összehasonlítani? Attól mert eltérő a felbontás? Attól még az alapvető képi jellemzők változatlanok. Plazmában a cellaméret a probléma, 42" alatt nem is nagyon gyártottak, ebből következőleg 84" lenne a legkisebb 4k-s plazma, ami elég rétegtermék. És nem gondolom hogy gazdaságos gyártani, szállítani.
    Mondjuk 84" szerintem lazán kell az UHD-hez, az ilyen 50-55"-os UHD képernyőket csak bohóckodásnak tartom. 65" minimum kell, de mégjobb a 70-84", és ugye a projektorok.

    A fullHD korszak akkor ér véget amikor nem felskálázott 1080p-t néznek UHD-ben. 2-3 év minimum.

    42"-os tv-n nem tudom mi lehetett a periférián, hacsak nem 0,5m-ről nézted. :DDD
    Én is látom a vibrálást, de abszolút nem zavar szerencsére.

    BFI megszokhatóságának nincs jelentősége, mert kikapcsolod és kész. Biztos tényleg az alacsony frekvencia miatt maradt ki ezidáig.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Strezi

    őstag

    válasz Ren Hoek #201 üzenetére

    Szerintem ez így nem pontos, és két fogalmat kevesz vele ;)

    BFI hez elég a 72 Hz is, hiszen a mozivetítőkben is így megy ha jól tudom. A plazmás sok száz hertz az a plazmás dithering miatt kell (sub field drive).

    A LED-ek és tudtommal az OLED is vezérelhető egyenárammal egy képkockán belül (ahogy az LG is teszi) ez a sample and hold vagy vezérelhető lenne impulzusszélesség modulációval (PWM), ahol a felvillanás hossza adná meg a fényerőt. Evvel kiküszöbölhetnék az egyenáramú szintek okozta fekete közeli egyenetlenségeket, illetve adott lenne a BFI, kvázi ingyen.

    Nekem az volt a tippen, hogy a Panasonic a plazmás impulzusüzemű tapasztalatokkal ebben az irányba fog menni, de valószínűleg nagyobb léptékű változtatás lett volna.

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák