Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    Hát öcsém kis fia is játszott az apja tabletjével 2-3 évesen. igaz leginkább autónak nézte és kijelzővel lefele autózott vele.. tűtűűűűűű.... A hatás nem maradt el a kijelző állapotát tekintve... :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz nemlehet #18 üzenetére

    tökéletesen egyetértünk. Ha majd kikerül a gyerek az életbe és dolgozni kéne akkor a munkáltató nem az fogja érdekelni, hogy tudja mikor volt a mohácsi vész, mert bebiflázta a dátumát. Mondjuk én tudom, de eddig közel 39 éves munkaviszonyom során soha nem volt rá szükségem, hogy 1526.... Mint ahogy arra se volt szükségem, hogy elemezzem a Himnusz és a Szózat különbségeit. (ez volt a szóbeli érettségi tételem magyarból) De még azt se kérdezte meg tőlem senki hogy hogy is volt a nemzetközi munkásmozgalom az első internacionáléig. :)
    Szóval egy munkáltatót majd inkább az fogja érdekelni, hogy ha ad egy megoldandó feladatot, akkor az érintett képes legyen önállóan vagy másokkal együtt működve megoldani. Amihez képes legyen felkutatni, értelmezni és felhasználni az adatokat. Ehhez meg kéne tanulni értelmezve és okosan keresni és feladatot megoldani hasonlóan az angolszász oktatási rendszerhez, ahol feladatokat kapnak a gyerekek egyénileg vagy csoportosan, hogy oldják meg. Szóval rossz útnak látom a az elektronikus eszközök korlátozását, ha önálló és csoportos problémákat megoldani képes felnőtteket akarunk nevelni. Az persze OK, hogy egy gyerek ne napi 12 órát nyomogassa a telefonját, de a mesterséges korlátozás baromság. Tényleg értelmesebb lenne valami féle okos felhasználásra tanítani és nevelni a gyerekeket. A járvány azért remekül megmutatta az oktatásban, hogy mennyire nem vagyunk felkészülve az elektronikus oktatásra. Mikor át kellett állni a jelenléti oktatás helyett valami újra. Azért igen csak kevés helyen sikerül megvalósítani. Szóval én valami féle vegyes rendszert képzelnék el, ami ötvözi a hagyományos oktatást és teret enged bizonyos részeken az elektronikus eszközökkel való információ szerzésnek és feladat megoldásoknak.

  • Robitrix

    senior tag

    Tudomásul kell venni, hogy a világ megváltozott. a 21. században élünk, ahol egyre inkább valamiféle elektronikus eszközökön keresztül oldunk meg mindent. Tetszik nem teszik egy évtizede minden napi életünk része az okos eszközök és internet. És ahogy telnek az évek egyre inkább az lesz. Erre kell felkészíteni a jővő generációt nem pedig palatáblára a szénakazalban. Lehet, hogy ami generációnk már annyi és dinoszauruszok vagyunk a digitális világban. de a jövő a fiatalok kezében van. jobb, ha készülnek rá. Akár akarjuk akár nem a világ változik és nem a palatábla irányába.

  • Robitrix

    senior tag

    amúgy fogadjunk, hogy az olasz parlament átlag életkora úgy 65 év... :) Csupa trottyos, aki semmit nem ért már az aktuális világból.... de a jövő világát nem is ők irják, hanem a mai gyerekek és fiatalok....

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Robitrix #22 üzenetére

    Amúgy én is tapasztaltam. nem most úgy egy évtized, amikor még vezetékes netekkel baszakodtunk nem mobil telefonokkal. Történt., hogy szolgáltató váltás és szerződés kötéssel összefüggő bonyodalmak miatt nem volt otthon internetem. Aztán rá kellett döbbennem, hogy egy nap vagy 20-szor jut eszembe valami aminek utánnézés miatt vagy 20-szor fordultam volna a net vele megtudni. és 20-szor kellett rádöbbenem, hogy banyek nem tudom megnézni. Hiszen NINCSEN éppen internetem. :) Banyek teljesen olyan volt, mikor minden meghal otthon mert áramszünet van és semmit nem tud használni az ember. :) Azóta csak fokozódott a dolog a mobil net miatt. Persze gyerek koromban is volt lehetőség valaminek uána járni. Eszébe jutott valami az embernek. Aztán ha még fontos volt esetleg elmehetett a könyvtárba. Hogy ott megpróbálja 20 ezer kötet közt megtalálni azt, amit keres. Persze fogalomra indexelés nem létezett a könyvek közt, így benne volt a pakliban. hogy keresgél 3 órát az ember a könyvtárban majd semmit nem talál azzal kapcsolatban amit keres. Így leginkább az volt, hogy valami eszébe jutott az embernek, majd egy perc múlva feladta az utána nézést, mert leküzdhetetlen volt az utána járás nehézsége. Most 1-2 perc alatt utána járok valaminek, ha érdekel. Persze itt nem kell világmegváltó dolgokra gondolni. lehet, hogy a paprikás krumpli receptje a kérdés. :) De lehet, hogy hallok egy általam ismeretlen fogalmat és hirtelen nem tudom hová rakni. Vagy valami kifejezést idegen nyelven. Ma már nem hordunk a zsebünkben 30 nyelven papír szótárat, ha értelmezni kell 3 mondatot idegen nyelven.

Új hozzászólás Aktív témák