Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Anonymus23 #112 üzenetére

    Párszor végigolvastam.

    Szodómában megerőszakolták a jövevényeket, az egész város méghozzá, "kicsinytől nagyig". Ez is része volt a problémának.

    Egyértelmű Isten állásfoglalása, igen: Amikor a zsidók azt mondták Mózesnek, mielőtt felment a hegyre Isten jelenlétébe, hogy "Bármit mondjon az Úr, mi azt megcselekesszük!", akkor kapták a tízparancsolatot. Előtte a lázongásukra Istennek a manna volt a válasza, utána ugyan erre halál. Megváltozott a szövetségi viszony.
    Ma megint más az ember-Isten viszony: Isten úgy szereti az embert, hogy az egyetlen fiát halálba adta a bűnösökért.
    Ez persze nem azt jelenti, hogy lehet bűnösnek lenni nyugodtan. Pál azt írja, hogy "Legyetek tökéletesek, ahogyan a ti mennyei Atyátok is tökéletes!". Nem akarom kicsavarni Isten beszédét, de nem hiszem, hogy csak a tökéletesek üdvözülnének. Szerintem ez azt jelenti, hogy vegyünk Istentől új természetet (megtérés, újjászületés), és törekedjünk a tökéletességre.
    Vannak homokosok, akik még sokáig nem tudnak kijönni ebből, miután Istennel már rendezték a kapcsolatukat. Mert áthuzalozódott az agyuk vagy más miatt. A házasságtörőket sem szokás ma megkövezni. A dohányzókat sem.

    Az "egyszer említi a Biblia" alatt arra gondoltam, hogy "se puják, se férfiszeplősítők [...] nem öröklik Isten országágát". De tényleg többször említi. :B

    A Róma 1 nekem is eszembe jutott, de ott ugye lázadásról beszél. Na most az a keresztény, aki évek óta küzd a homoszexualitás ellen, nem tudom, hogy lázadó-e. A magatartása az, de szíve már nem feltétlen szerintem.

    Mindegy, mélyek a téma részletei, de a véleményemen ezek alapján az, hogy a homoszexualitás magatartás deviáns és társadalmilag ártalmas, a homokosokat viszont a jelek szerint nem lehet megerőszakolni, hogy akkor "mától nem lopsz!" (Ld. linkelt Origo cikk!)

    Pál apostol is a szeretetet hangsúlyozza jobban, nem a homoszexualitást. Ha mindenki legalább annyit imádkozna értük, mint amennyit bírálja, sokkal kisebb lenne a probléma.

    A képembe tolás és a pride-os seggrázás számomra is visszatetsző! Meg a Halloween is.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Anonymus23 #166 üzenetére

    A Down-kórosok miért számítanak normálisnak? Ők házasodhatnak meg minden, holott a felük nem nemzőképes.

    fordfairlane: Az is ösztön, hoyg a férfi minél több nővel közösüljön. Mégis legyőzi az ember, hisz a legtöbb nő azért nem akar vele dugni ott helyben és azonnal. Tényleg törvénnyel kéne tiltani azt, hogy egyesek nem veszik emberszámba a melegeket? A gyűlöletbeszédnél kellett a törvény, mert egyes nácik azt hitték, hogy a demokrácia az, hogy bármit lehet mondani (más kérdés, hpgy ők azonnal betiltanák a demokráciát és kussolni kéne mindenki másnak ;] ). Itt ne kelljen már...

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Anonymus23 #166 üzenetére

    "A homoszexualitás az miért "normális"?"
    A fórumtársak pár hozzászólással elkezdték fejtegetni az evolúciós hátterét, én már nem tenném meg. Röviden: a homoszexualitás "normális" mert előfordul, illetve sok tudós jutott arra az álláspontra, hogy a homoszexualitásnak evolúciós szempontból jelentősége volt.

    "Ha evolúció szintjén nézem, akkor az azonos neműek egymáshoz való vonzódása ellentétes a fajfenntartás alaptételével, és ha "így fejlődtünk ki" akkor minden olyan egyed ami nem a "fő célt szolgálja" az valamilyen eltérést jelent."
    Nem ilyen egyszerű az evolúció, lsd. előző hozzászólások.

    "legalizáljuk magát a jelenséget semmilyen világrendbe nem illeszthető be súrlódás és ellenkezés nélkül."
    Már legalizálva van. :) Ha az elfogadtatására gondolsz; nos, olyan hogy mindenki elfogadjon minket sohasem lesz.

    "Neked mi a véleményed a pride-ról, és különösen ahogy végbemegy egy ilyen felvonulás?"
    A Pride az LMBT-emberek teljes elutasítására történő válaszlépés. Sajnos valóban tartalmaz provokatív (pl. vallásgyalázó) elemeket, de ezeket figyelmen kívül hagyva a vonulók többsége nem célzott provokatív céllal megy ki, hanem egyszerűen csak ünnepelni és jól érzeni magát.

    "Szerinted ez a módszer és a megvalósítás rendben van így?"
    Ha arra gondolsz, hogy segít-e a melegek elfogadásán a Pride, akkor a válaszom az, hogy rövidtávon nem, hosszútávon meg nem tudom. A Pride-dal kapcsolatosan inkább az a kérdés: van-e egy demokratikusan működő és nyitott társadalomban helye egy ilyen felvonulásnak? Szerintem van!

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • dabadab

    titán

    válasz Anonymus23 #422 üzenetére

    "ha a fizikai identitása (ami alapvetően egy adottság, ez nem döntés kérdése) ellenére a saját neméhez vonzódik"

    Dafuq? Fizikai identitás? Ezt most találod ki? Az tök jó móka, hogy ha az ember kitalál mindenféle fogalmat, aztán nekiáll abból levezetni, hogy másoknak hogyan kellene viselkednie :)

    "akkor ezzel együtt azt is fel kell vállalnia, hogy nem lehet gyereke, mert ezt a számára "normális" úton nem lehet megoldani"

    Ezt így hogy? Az európai civilizáció évezrednyi vívmányát dobjuk ki az ablakon és másszunk vissza a fára, vagy csak pont ebben a specifikus esetben csináljunk úgy, mintha az elmúlt tízezer év nem történt volna meg?

    "Azaz nem csak petesejtre és hímivarsejtre van a gyereknek szüksége biológiailag, hanem apára és anyára akik megfelelően gondoskodnak róla és nevelik az életre."

    Akkor az elvált/megözvegyült szülőktől kobozzuk el a gyereket vagy amúgy ez a megkötés annyira nem fontos, csak ebben a specifikus esetben?

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Anonymus23 #430 üzenetére

    "Öööö, mert az, hogy fiúnak születtél, az mi?"

    Az, hogy minek születtem, az nem identitás, a fiú voltom meg a szokásos kategorizálás szerint biológiai attribútum, nem fizikai.

    "én a teremtésben hiszek, és azt, hogy mivel férfinak születtem, akkor nem véletlen vagyok férf"

    Oké, de hogy te miben hiszel, az a te saját problémád, érted.

    "És ezt az ordas baromságot hogy olvastad ki belőle?"

    Onnan, hogy ez következik logikailag abból, amit leírtál, miszerint ha egy családban egy gyereknek nincs pontosan egy anyja és egy apja, akkor az a gyerek ne legyen abban a családban.
    Egyébként pont erről beszéltem, hogy amikor az ember megkapirgálgatja ezeket a racionálisnak beállított érveket, akkor azért gyorsan kiderül, hogy ja, nem úgy gondoltad, hanem úgy, hogy ezek csak akkor érvényesek, ha homoszexuálisokról van szó, vagyis valójában semmi racionális nincs bennük, csak egy vékony máz a homofóbián.

    DRM is theft

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Anonymus23 #422 üzenetére

    Aki láb nélkül szüleik és mankót hord, az meghasonul magával? Csak akkor, ha a láb nélküliséget elfogadta normálisnak. Vagy aki impotens, az ne akarjon gyereket sem?
    Nem azzal van baj, ha gyereket akar, hanem azzal, ha arra van igénye, hogy normálisnak tartsa a melegséget pusztán azért, mert melegek voltak, vannak és lesznek. Szegények is voltak, vannak és lesznek, meg a Batman is.

    Nagyobb baj, hogy a gyerek tényleg istenként tekint a szüleire, és nem kérdőjelez meg semmit, amit otthon lát. Ha egy fontos dologban mégis felismeri, hogy nem az otthoni viselkedésnek van prioritása, akkor annak a gyerek-szülő kapcsolat kárát láthatja.
    De, ha a meleg pár le tudja vele kommunikálni, hogy a többi az általános és nem az otthoni, az persze más.

    stellaz: az apa pedig egy erősebb nő esetében talán pótolható, vagy a közösség tudja pótolni (férfi rokon)
    Egészséges férfiképe még azoknak se mindig van, akiknek van apjuk. Nagyon kevés az egészséges férfi példa, és ez szintén nagyobb gond, mint a homoszexualitás. Nem csak Mo-on. Az egészséges férfiak sokszor sokat dolgoznak, meg nőznek, meg elhanyagolják a családjukat.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák