Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Eastman #700 üzenetére

    "De itt kibillent az ellenvélemény, elvárod a konszenzust, az együttérzést és a verbális cirógatást."
    Nem várom/vártam el. Konstruktív, személyeskedésektől mentes, érvalapú vitát vártam volna el, de sok fórumtársnál a cím láttán elindult valami végeláthatatlan folyamat, mely hozzászólások törlésébe (is) torkollott. És akkor ez csak a jéghegy csúcsa volt, nézd csak végig a témát...

    "Ez nem mindig jön és nem is jöhet tízből tízszer, ugyanis különfélék vagyunk. Néha mások mint az aktuális trend."
    Én nyitott vagyok az ellenvéleményekre. Tudok beszélgetni olyan emberekkel is, akiknek a véleményük más, mint az enyém. Nézd vissza a fórumot, számtalan alkalommal történt ilyen.

    De az nem túl korrekt ellenvélemény/ellenérv, hogy nem vagyok toleráns, mert csak. Nem bírom a melegeket, mert csak. Ne legyen azonos jogaik, mert csak. Ne "propagálják" a másságukat (jelentsen ezen szókapcsolat bármit is), mert csak. Igen, nekem kéne szelektálnom a hsz.-ek között, és nem reagálni az ilyenekre. Egyébként többnyire nem is teszem.

    De ez olyan dolog, hogy valaki készít a hangos motorokról egy cikket, én meg odamegyek, és elkezdem mondani, hogy ha én lényeges pozícióba leszek, bizony Isten kitiltatom őket a közutakról, mert bántja a "normális" emberek hallását. Lenne értelme? Nem hinném, pont ezért nem is teszem. A kitiltásuk meg nem biztos, hogy megoldana bármit is, csak feszültséget szítana. Szerintem az analógia elég jól ideilleszthető...

    Nem azt mondom, hogy a fenti véleményekre nincs joga a fórumtársaknak. Van. Náci nézeteket is bárki vallhat ma Magyarországon vagy kommunistát is akár, ha szeretne.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák