Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nem teljesen értelek, miért itt ki az aki másnak a véleményét írja le ? Te talán a Tudományos Akadémia nevében nyilatkozol ?

    Nitrát: Én nem azt írtam hogy nincs !!! hanem azt, hogy szigorúbban veszi. Olvasni tanuljunk már meg, Az, hogy az ország 2/3 nitrát érzékennyé van nyilvánítva és hivatalosan mindenki kis tüktig és betartja a nitrát előírásokat az de jure igaz, de facto nem. Mindenki tudja - és mivel a bátyád mezőgazdász ő még még inkább - hogy köszönő viszonyban sincs a ténylegesen a földekre kinyomott nitrát mennyiség a lekönyvelthez képest, és az első nem kevesebb több. Nem hiába magas a belvízek vezetőképessége, oldott sótartalma tavasszal, nem csak az úti sóktól.

    Papíron számolni: költői kép, ami az egyszerűség - bonyolult ellentét hivatott érzékeltetni

    3 leások, lóf... : Már bocs ha neked van bármi veretes közöd a mezőgazdasághoz akkor tudnod kéne, hogy egy táblát is előírások , méret, talaj fajták, talaj típus, min osztály, tábla és min. osztály méret szerint mintáznak egy talajvédelmi tervnék is, és ez általában nem sokkal több mint a leírt 3 minta / tábla. Nem kell az egész táblát 10x10 m de még 50x50 m hálóban beszensorozni, mert az, hogy tudod a terület minden egyes m2 -nek az adatait nemvisz közelebb. A mértékadó pontokra kell szenzorokat helyezni és azok adatai bőven elegendők az üdvösséghez.

    Nem teljesen értem ha leírom, hogy fennartásaim vannak az egész precíziós gazdálkodás gazdasági hasznosságával akkor te miért vágod a fejemhez ezt amikor te ugyanezt hozod ki a végére : "majd bárki, aki ezzel akar foglalkozni, menjen már oda a gazdához, hogy borítson bele x milkát a gazdaságába olyan adatokért, amiknek semmi értelme ezen az árszinten."

    Kombájn adatok: a kombájnból te 20 évre biztos nem szeded ki a talaj nedvesség adatokat mert max a betakarított termés nedvesség tartalmát méri más nem nagyon tud, abból termés adatokat tudsz kiszedni, rasztere szedve ami mint fő összesítő adat egy általam is leírtan elég jó kiindulási adat minden fajta precíziós hokusz pokusz nélkül.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák