Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz r4z #47 üzenetére

    Csak éppen agyonvágja a bővíthetőséget, ami a PC-k nagy előnye volt eddig, és ott tudod normálisan használni, ahol mondjuk van egy NAS az adattárolásra...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz r4z #49 üzenetére

    @RazorGTR1: Cserébe olcsó, és ugyanúgy komponensenként cserélhető, mint egy "hagyományos" PC. Nem kell kukázni vagy alkatrészt vadászni, ha valamelyik részegység tönkremegy.

    Na erre leszek én kíváncsi, és ebben nem vagyok biztos... :U

    A Mac Mini is elterjedt (mondjuk nem itthon, hanem nyugatabbra), pedig pontosan ugyanezt tudja, csak kevésbé flexibilisen. Nem is sír senki a bővíthetőség miatt.

    Azért a Mac-tulajok halmazát ne mossuk már össze az átlag felhasználók halmazával, két nagyon-nagyon eltérő igénylista, első sorban árérzékenység terén...

    @Chaser: idő kérdése, notebook nagyon bepörgött, ismerek sok boltost, 1-2 desktopra jut 5-10 notebook általában

    Jah, nálunk a munkahelyen is ez van. Még akkor is laptopot akarnak venni, amikor desktopként van használva. Aztán a user sír, hogy lassú a programfutás, meg így meg úgy. Én inkább mondtam, hogy maradnék a már legalább 6 éves desktop gépnél, mert egyfelől gyorsabb, mint a frissen megvett laptopjaik többsége (hiába van azokon i5 meg i7 felirat), másfelől billentyűzet terén jobb (oké lehet laptopra is, csak hát a helykihasználás...), harmad részt pedig valahogy nincs 6 éves laptop a cégnél, mert max. 3-4 év után kimúlnak általában, tehát valójában én pénzt takarítok meg a cégnek.

    De akkor is laptop kell, csakmertazért... :U

    ... bár mindkettőre van notebookban is megoldás, persze drágán,...

    Azonos árért gyengébb teljesítménnyel, kisebb / rosszabb képernyővel, sokkal drágábban és rosszabbul szervizelhetően, rövidebb életciklussal, problémásabb driverelátottsággal és a többi és a többi. De mivel a laptop, ahogy észrevettem "menő", a desktop meg "elavult" a laikusok szerint, így laptopot vesznek... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák