Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    "Érdekeség, hogy az AMD partnereinél sem teljes az egyetértés a Radeon HD 4770-et illetően, így a termék az előzetesen ajánlott 99 dolláros árnál várhatóan valamivel drágább lesz."

    Á, most ezt miért kell? Túl jól sikerült? És? A jónép már nem is kaphat olcsón (viszonylag) nagy teljesítményt. Az AMD is egyre jobban rámegy erre a profit témára. Az meg elég érdekes számomra, hogy a GTS250 (9800gtx+) az ellenfél. Elvileg a 9800gtx+ a HD4850 ellen lett pozícionálva, de drágább és lassabb is volt annál. Majd a 9800gtx+-ra rágyúrtak driver-ügyileg és már megelőzte a HD4850-et, bár még mindig drágább volt. Átnevezték GTS250-re és azóta azt látom, hogy zuhant az ára vagy 15 ezer forintot és most éppen a HD4770 ellen pozícionálják. :F

    Szerk.: Én ebből azt veszem ki, hogy az NV jobbra balra csökkentgeti az egyes kártyák árait, hogy mindig meg tudjon felelni az AMD/ATi támaszotta elvárásoknak (ugye mást nem tud tenni, mert fejleszteni rest volt az elmúlt pár évben). És akkor ott vagyunk, hogy az ATi kártyák ugyanannyiba kerülnek (ha nem többe lásd HD4850 - válság nem érdekel), mint a debütáláskor. Ezzel szemben pl egy GTX260-nak esett vagy 30k-t az ára. A 9800GTX+ (régebben +-jel nélkül, még régebben 8800GTX satöbbi) meg milyen életpályát bejárt: csúcskategóriás kártyaként került majd 200 ezerbe, a teljesítménye azóta csak nőtt és most egy alsó-középkategóriás ATi ellen szánják kb. 35k-ért. Örülnék, ha végre az AMD/ATi is elkezdene árat csökkenteni.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz einstein #19 üzenetére

    Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :DDD :))
    Igen tudom, hogy az AMD most ezzel a HD4xxx szériával akar kijönni a többéves pénzügyi gödörből. De ha az NV már szinte (nem szinte hanem biztos) előállítási költség alatti áron adja a 98xx kártyáit meg a gtx260-at, akkor az AMD is megtehetné felém azt az igen szimpatikus lépést, hogy enged egy kicsit a hatalmas profitjából, hogy mondjuk 45k-ért tudjak 1GB-os HD4870 Toxic-ot venni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #32 üzenetére

    Mégis miért? Mert számomra csak egy játéknál lényeges az fps, a COD4-nél. És pont ennél a játéknál mit látok? Hogy egy 9800GT ugyanannyi fps-t ad, mint egy HD4870. Csak ezért. A HD4670-em monitorváltás miatt kevéske lett az 1680x1050-es felbontásra (full graf 4AA alá nem adjuk ;] - vagyis most kénytelen vagyok :O ). Nyáron akarok (akartam :U ) vga-t újítani, de úgy, hogy egy jó ideig ne kelljen utána. Egy esetleges jövőbeni kis GTA4-ezés miatt 1GB-os HD4870-re (vagy HD4890-re) gondoltam. De hát azok az árak. Így árcsökkentés, úgy árcsökkentés csak én nem látok belőle semmit. A GTS250-et (alias 9800gtx+) meg má' szaré' hugyé' osztogatják. NV vonalra már soha nem térnék vissza, de pont ilyen g*c* helyzetben vagyok, hogy abban a játékban szarok az ATi-k ami nekem lényeges lenne.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #40 üzenetére

    Hát igen, azok a fránya átlag fps-ek. A mostani cod4 beállításaimmal (hd4670, 2x AA, néhány effekt off, 1680x1050) ha az ég felé nézek cseszhetem a 100 fps-em, amikor a legdurvább jelenetekben leesik 20-ra. Pedig pont akkor kéne a kraft. Az egész cod sorozat meg olyan fps igényes, hogy az nem igaz. Míg más játékoknál mondjuk be van állítva fix 30-ra a frame rate és ugye fut vígan a játék, addig a cod4-ben már akkor szaggat, ha 40fps alá esik (a játék beépített fps-számlálója nem hiába megy át pirosba 50 fps alatt - pedig elvileg 25 fps fölött már folyamatos képet látunk, na persze). Szóval nekem egy olyan kártya kéne ami kb 2.5-szeres teljesítményt nyújt a HD4670-emhez képest (ez pont egy 1GB-os HD4870 lenne). De valszeg hagyom az egészet a p*csába, nem fogok én ennyi pénzt kiadni egy rohadt vga-ra.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz #72042496 #74 üzenetére

    Neked is meg a többieknek is, akiknek sikerült eme mondatomba belekötnie. Nem, nem vagyok idióta, tudom,hogy az AMD nem egy nonprofit cég. Csakhogy mialatt az Nv 20-30k Ft-ot is csökkentett az egyes modellek debütáló árán, addig ezt az AMD elfelejtette meglépni. Miközben meg nyílt titok, hogy kib*szott nagy haszonkulccsal értékesítik a HD4xxx szériát. Azt bírom, hogy mindenki azt mondogatja (írogatja :U ), hogy "vojjj felsőkategóriás teljesítményt kapunk 60-70 ezer forintért", meg hogy "itt egy 30k-s kártya ami 1920x1200-ban visz mindent fullon". Közlöm, hogy nem. Ugyanis olyan játékok vannak kint/fognak megjelenni, amelyek (sajnos) reggelire megeszik ezeket a kártyákat. Szóval növekedtek a kor igényei is. Az a szó, hogy "viszi" nekem valahogy nagyon nem tetszik. Ez ugyanis azt jelenti itt ph-n, hogy átlag 20-25 fps. És ki a fene akar a játszhatóság határán gémelni? Meg a minimum fps-ek ebben az esetben a béka segge alatt lesznek. Szóval rohadtul nem kényeztetnek el minket (most sem) a vga gyártók. Mindenki írja, hogy egy HD4850 elég mindere fullhd felbontásra is. Na persze amikor egy crysis vagy egy gta4 alatt beadja a lemondását. Nem kell belekötni a címekbe, ezek a mai játékok.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Sweet Lou 6 #84 üzenetére

    Ez jogos, bár meg is hozták érte az áldozatokat. Magasabb gpu feszültség a jobb kihozatali arány érdekében=irgalmatlan fogyasztás. Spórolás a hűtésen=magas hőmérsékletek és nagyobb zajjal járó ventik. És amúgy tényleg az áll az egész hátterében, hogy szarul álltak (egyesek szerint állnak) cpu fronton és most a HD4xxx szérián akarják megszedni magukat. Szóval, ha az AMD a közeljövőben nem csökkent vga árakat, akkor szép lassan kezdjen el kikopni a köztudatból, hogy az ATi olcsóbban kínál gyorsabb vga-kat (egyik kutya másik eb). Én is ATi-s vagyok, már soha többé nem vennék Nv-t, de a HD4670-től eltekintve semmelyik vga sem éri meg az árát. Egyedül még a HD4770 érné meg (most még meg is éri - powercolor 27.500 forintért), de a hírben benne van, hogy túl jól sikerült, ezért a partnerek emelni fogják az árát. :W

    lsc: te mégis milyen zöldszemüvegről beszélsz? HD4670-em van és igen, mégis szapulom az ATi-t, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz lsc #90 üzenetére

    Úgy látszik, hogy te is csak azt olvasod ki a hsz-ekből amit akarsz. Szóval én itt befejeztem veled. Meg kéne tanulni egy hsz-t egyben megérteni, nem pedig egy-egy részletet kiragadni és azokba belekötni.
    Egyébként nincs ott ellentmondás: egy ref. HD4870 hangos is, forró is, sokat is fogyaszt (főleg idle-ben).
    "és most a HD4xxx szérián akarják megszedni magukat. Erre írtam megoldást de gondolom a látásod is szelektív, ennyi ." Valszeg neked is szelektív, mert én ezt beismertem és én is írtam erre a megoldást.
    "Az irgalmatlan fogyasztásról dobnál linket, mindenesetre elég érdekes kijelentés a legalacsonyabb fogyasztású és melegedésű még használható teljesítményű ati kártyát birtoklótól ." Miért kéne linket dobnom? Mindenki ezt ugatja be, ha valami nem tetszik neki, pedig van kismillió teszt. És az, hogy anno a legjobb ár/érték arányú vga-t választottam a HD4670 személyében, az hogy jön ahhoz, hogy a HD4870 nagyon sokat fogyaszt. Én csak a HD48xx széráról beszéltem és direkt nem HD4xxx szériát írtam, de látom nem figyelsz.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz _Toka_ #146 üzenetére

    De má'! :K :DD

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák