Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rypejakten

    addikt

    válasz #98593280 #20 üzenetére

    ingyen van, ez inspiráljon. ha nem tetszik, raksz bele muskátlit, vagy eladod. :)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #23 üzenetére

    Akkor inkább ne kezdj a virágüzletbe, mert elmaradott elvek szerint termelnéd őket. Télen is lehet virágot tenyészteni. Már hosszú évtizedek óta bevett szokás.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #25 üzenetére

    És az a 10 éves ház a mai napig teszi a dolgát, anélkül, hogy bármi probléma lenne vele. Nem tudom miért kellene cserélnem, ha egyszer semmi sem indokolja. Csak azért, mert van újabb nem fogom cserélni. Ez egy nagyon gyenge indok, semmivel sem lennék előrébb. Egy számítógápház nem avul el.

    A virágtermesztés (igen, tudom, hogy termesztik, akármennyire hihetetlen. Létezik viszont szarkazmus) viszont egy olyan dolog, aminél nem mindegy egy évben mennyi ideig tudsz piacon lenni. Ergo ha csak az eredeti, természetes szezonban termeled, akkor nem fogsz megmaradni a piacon. A négyévszakos termesztés módszerei nagyon régóta léteznek. Anyám virágkötő volt, már 40 éve sem volt akadály egyik virágnál sem, hogy az év bármely időszakában beszerezze a bolt. És mindezt Mo-ról, ergo nem afrikai, vagy távolkeleti importból. Csak pár olyan virág volt/van, aminél betartották a szezont. Pl a gyöngyvirág. Amikor ezt a módszert kitalálták piaci előnyt biztosított. Ma ha nem így termeszted a virágot, akkor egyszerűen nem leszel versenyképes.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #29 üzenetére

    Mondd meg akkor, hogy mitől nem minőségi egy Dragon? Összeszerelésre és anyagminőségre az összes mai ház elbújhat mögötte. Egyszerűen nincs semmi, ami ingokolná a cseréjét. Ezért nem avult el a mai napig sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #33 üzenetére

    pipa
    pipa
    pipa
    És akkor mi van? Nem nézegetem a belsejét, és teljesen irreleváns használhatóság szempontjából.
    Még szerencse, nem is tartok igényt olyan házra, amiben ki van forgatva.
    Na most mi lesz? 1500HUF-ért vettem anno egy CM STB-3T4-E1-et. Nem mintha korábban érdemben rezonált volna benne bármi is.
    Sokat nem is számít, mert ott éppen kb semmi sem távozik érdemben. Max a por megy be.
    Mert mitől olyan speciális egy SSD, hogy nem lehet egy sima 3,5"-es helyre beszerelni atomstabilan?
    A legtöbb házból úgyis ki kell dobni őket, mert vagy világítanak, vagy mocsok zajosak.
    pipa, bár nem értem miért vetted külön az USB3-tól.
    Bazi nagy pipa, csak éppen tévedsz! Összesen egy darab 92mm-es ventilátort lehet beszerelni, a többi max 80-as lehet. (Legalább arra vetted volna a fáradtságot, hogy megnézed az adatlapomat milyen Dragonom van pontosan.)

    Szóval nincs semmi hiba, csak a Te általad általános igazságként felállított saját követelményrendszerednek nem felel meg. Arra meg nem is gondolsz, hogy esetleg másnak mások az igényei. Általános igazság nincs, még akkor sem ha Te a saját véleményed annak állítod be.

  • 8th

    addikt

    válasz #98593280 #29 üzenetére

    Már bocs, hogy belevau de nem bírom ki.

    "ne engem nevezz maradinak, ha Neked van 10 éves házad." Oké akkor legyen inkább sznob? Így jobban tetszik?
    "Én szerintem épp az a valaki vagyok, aki arra ösztökéli az embereket, hogy új modern minőségi házakat vásároljanak." Áruld már el mi a pöcsnek cseréljen házat valaki ha a jelenlegi is tökéletesen megfelel? Csak mert kijött egy jobb átgondoltabb újabb? So what?
    De oké. Gondolom Bentley Continental GT S Convertible -el jársz? Nem? Hiba! Azonnal told be a Dunába a mostani elavult autódat és vegyél egy Bentley-t! Nagyjából ehhez hasonlítható marhaságot írtál. Más más elvárásokat támasztunk egy számítógépházzal szemben. Neked lehet, hogy egy 5-8k-s ház automatikusan szar kategória és rá sem nézel miközben a nagy többségnek és nekem is tökéletesen megfelel a legolcsóbb szar is ami összetartja a gépet. Kábel menedzsment, előlapi usb3, alsó táp, elforgatott hdd keret, ssd tartó, jó szellőzés, 120-140-es ventik vagy legalább ventilátor helyek, márka, dizájn, szín... ezek mind mind teljesen lényegtelen szempontok nálam. A vinyóim szellősen férjenek el és ne rezonáljon. Engem más nem izgat. Tőlem aztán hupikék is lehet rózsaszín pöttyökkel magasról lex@rom. A funkcióját lássa el és pont. Tudom, hogy te gerjedsz ezekre a dolgokra én és még nagyon sokan mások viszont baromira nem. Nem vagyunk egyformák. És ha kicsit rezonál az olcsó ház akkor mi van? Vesz az ember egy tábla rezgéscsillapító lapot 900 forintért szétvágja feltapétázza a ház belső felületeire és az olcsó 5k-s bóvli azonnal teljesen elnémul. Tudom mert kipróbáltam anno egy filléres Mercury házon.

    mod: És +1 az azóta kimoderált kollégának. :P

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz #98593280 #56 üzenetére

    A Libra pont nem az a kategória, amit én keresek, inkább a mostani mainstream-be tartozik.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • 8th

    addikt

    válasz #98593280 #57 üzenetére

    Nyilvánvalóan bóvli kategória. 5ezer forintért senki ne várjon minőséget még a duplájáért sem.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #35 üzenetére

    Csak azért, mert most divat, hogy fekete egy ház belseje, még nem lesz csak az a ház jó, amelyik feketére van festve. A divat meg azoknak való, akiknek nincs saját véleménye. Akiknek meg kell mondani, hogy mi a jó, függetlenül a saját igényeiktől.

    Akarni kell. Nekem még nem okozott gondot. Emellett az eredeti vinyókeretek egyben kiszedhetőek a Dragonból, mindössze 1-2 kézmozdulat. Nem igazán bonyolít meg semmit. Arról nem is beszélve, hogy ha egy előlappal együtt ~450mm mély házban ezt meg lehetett oldani, akkor a ma szokásos, akár >500mm mély házakban miért okoz problémát? Főleg, hogy a Dragon vinyókeretének az elejébe még egy 80mm-es ventilátornak a tartója is bennevan, ami további 30mm-rel tolja a vinyókat a lap felé. Mégsem volt emiatt problémám soha.

    Az SSD nem generál vibrációt. Ergo félig meddig mindegy hova és hogyan rögzíted. Akár egy csavarral is megoldható, stabilan. És miért SSD tartó? Mobilvinyót már nem is lehet szerelni bele?

    Ergo egyetértesz abban, hogy elsősorban csak arra jó a kivagdalt porttakaró, hogy azon még több por kerüljön be a házba. Mert ugye ezeken lényegében soha nincs porszűrő. Amennyi levegőt egyébként azon keresztül be tud szívni, az statisztikai szempontból is elhanyagolható.

    Corsair ventilátorait inkább ne erőltessük. Eleve nem látok megszégyenítést, mert kb pont ugyan azt hozza, mint a többi említett ventilátor. Ráadásul nincs leírva, hogyan is teszteltél, így ez a szememben nem teszt. A Corsair ventilátorai egyébként bordára szerelve még a SWiF2-knél is rosszabbul teljesítenek. Mondjuk most házakról van szó, ergo ez annyira nem releváns.

    Ne súgd meg, mert leírtam: nincs szükségem előlapi ki és bemenetekre. Ergo a szempontomból lényegtelen, hogy van-e rajta.

    Se nem rossz, se nem jó. Ez csak információ. Nekem teljesen megfelel így is, mert rendesen meg tudom oldani a ház szellőzését. Két 80-as és a 92-es hely még így sincs használatban.

    Akkor mondhatom azt, hogy engem meg teljesen hidegenhagy a véleményed. ÉS az is, hogy az igazság egyedüli birtokosának tartod magad, ebben a szerepkörben tetszelegsz.

    Teljesen irreleváns, hogy egy ház mikor készült. Ha az alapvető konstrukció jó, márpedig a Dragon az jó konstrukció, akkor ma is jó. A magyarázatod sazép és jó, tényleg a mai kínálatot kell tesztelni. Ettől függetlenül mg továbbra sem látom értelmét, hogy lecseréljem a mostani házam, mert semmi érdemi előrelépést nem jelentene.

    A vinyókeret ára az utóbbi 2-3 évben szállt el ennyire. Nekem öt éve 3k-ba került. Igen, rosszul emlékeztem, valóban nem 1500HUF volt. De messze nem 7,4k. Igazából nem tudom mitől ment fel ennyire az ára. A linked egyébként nem jó.

    Nézem a Z9 Plus teszted, abban egy darab hasonló vinyókeretet nem említettél. A 2,5-es meghajtók rögzítőkerete meg pont azt a jelenséget mutatja, amit Te a Dragon-nak felróttál, miközben láthatóan nem is ismered az a házat. Emellett a Z9 egy darab sajtolt lemezdarabját ne hasonlítsuk össze a CM vinyókeretével. Sem használhatságra, sem bekerülési költségre, se minőségre (plusz ugye kapásból van benne egy 120-as ventilátor is, mármint a CM-ben). Egyébként az a lemezdarab semmilyen gumis csillapítást nem tartalmaz, ergo a szempontjaid értelmében semmirevaló, elavult. Azt meg nem árt tudni, hogy ez a keret eredetileg a Stacker-hez készült, maihez adnak is egy darabot kapásból... Persze tudom, a Stacker is elavult, őskövület. Közben meg nagyon nem az. Már csak azért sem, mert egy ház nem avul el.

  • DarkFater

    tag

    válasz #98593280 #63 üzenetére

    Kedves Shell !

    Sok tekintetben igazad van, mert a régi házak tényleg avulnak. Azért merem ezt bátran kijelenteni mert egy legalább 10 éves Chieftec Dragon nagytoronyház boldog tulajdonosa vagyok. Hihetetlenül tágas, masszív. Igazi 1 mm-es acéllemez oldalak, masszív váz, stb.

    DE sokszor macerás, mert alaplap hátulról nem szerelhető, a kábeleket tényleg rendezgetni kell és nincs előlapi USB és 8 cm-es ventiket fogad.
    DE van USB-s kártyaolvasós előlapom, drága ventivezérlésem (Scythe Kaze Server), plusz extrán vágatott 12 cm-es ventihelyek, tehát szinten tartható.

    Jelzem, hogy az alsótáp mostanság kiba*** nagy divat, de alapvetően hülyeség, mert ha szerencsés a ház meg a táp és még választhatok is, hogy milyen irányba fordítva rakom be, akkor is: ha befele fújom a meleg levegőt a tápról, akkor feleslegesen melegítem pluszba a házat, a másik, hogy jól berántja a padlóról a jó poros magyar levegőből lerakódott szutykot a házba. HA viszont kifele fordítom az is baromság, mert igaz, hogy belülről szív és kifelé nyomja a meleget, de meleg levegőt nem fújunk lefelé a ház alá, vagy hátul alul mögé, mert 1-2 termodinamikai törvénynek ellentmond. Igaz a majom is fordítva vakarja a fejét és a banánt is a másik végéről hámozza, tehát létezik a logikával ellentétes megközelítés, de hát ....

    A modern házakba rakott porszűrőkre ne is hivatkozz: parasztvakítás. egy porszűrő hálón ha 0,5-1 mm átmérőlyű lyukak vannak az legfeljebb a kifejlett pormacskákat fogja meg, a port nem.

    A csavarnélküli szerelhetőség meg sok háznál egy nagy vicc. Nehezen kezelhető, de legalább nem fog, nem tart, viszont könnyen törik :D

    Ami régi az még nem szar automatikusan. Ami új és tele van "fícsörrel" és tudással az még nem automatikusan jó. Például, lehet, hogy faterod évjáratilag már egy vén farok, de gyakorlatilag a legfaszább csávó a világon. Nem kell kidobnod, lehetsz büszke rá! Én azt teszem. :)

    Mondom ezt annak fényében, hogy számtekben dolgozom és mi is forgalmazunk vagy 150-féle házat. Ennél ráadásául sokkal többet volt alkalmam megtekinteni élőben és azt kell mondanom, hogy manapság a 0,4-0,5-ös lemezvastagság a kommersz, ritka a 0,6, de egy biztos: Minden ház tele van műanyaggal. Nagyon sok a csicsás szutyok.

    Végül bocsáss meg ha ezt mondom: "A stílusod csak kicsit idegesítő és a hozzáállásodon is lehetne még csiszolni." Szemtől szemben beszélgetésben már biztos megrázta volna valaki a pofonfát.

    Vegyél vissza kicsit az orcából, legyél kicsit alázatosabb a témához és próbáld meg meglátni a leghülyébb véleményben is az esetleges értelmet.

    Lehet, hogy sikeresebb leszel.

    Üdvözlettel:
    egy "öreg" róka

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • nyunyu

    félisten

    válasz #98593280 #71 üzenetére

    Mondjuk azt sem értem a magyar levegő miért poros.... Szántóföld az egész?:)

    Epp eleg, ha Pest belvarosaban lakik az ember egy forgalmasabb utcaban.

    Hiaba takaritjak viszonylag gyakran az utcakat, akkor is mindent belep a dizelmotorok altal kikohogott korom.
    Plusz haz elott megallo villamos sem eppen a tisztasagarol hires, egyreszt finom grafitporral terit be mindent, ahogy kopik az aramszedoje, masreszt a nyalkasabb idoben a sinekre szort homok is szeret szallingozni mindenfele.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #73 üzenetére

    "Kivágtad a 12 cm-es lyukakat? Máskor vegyél 2-es acél lemezt, hegeszd össze és kész a házad."

    Ezt nevezik CaseCon-nak és a modding egyik fő irányvonala. Ezzel a kijelentéseddel pedig nem gyengén lenézően nyilatkoztál az ezen a vonalon tevékenykedő modderekről. Sőt, általánosságban mindenkiről, aki maga megcsinál dolgokat. (Kiegészítve ezzel a kijelentéseddel. Ergo magasabb szintre helyezed azokat, akik csak bemennek a boltba, megvesznek egy előre elkészített házat, és azt használják, több-kevesebb sikerrel. Te tudod, de inkább fordítva van a dolog.

    Tárcsafék egy szó, és nem csak azt használják ma sem. Attól nem lesz elavult egy bicikli, hogy nem tárcsafékes. Sőt, a biciklik 90%-a a mai napig nem az. Ahogy az autózásban és a vasúti közlekedésben sem csak tárcsaféket használnak. (Az elektromos félkezési eljárásokba inkább ne is menjünk bele, amit minden egyes elektromosan hajtott járműben használnak.)

Új hozzászólás Aktív témák