Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    A Windows Phone 7 nem volt alapjaiból újjáépített rendszer (még). Az a 8.0 volt.
    A WP7 lényegében a csempés felület volt még mindig a WindowsCE kernelel, igaz, ez a CE7.0-át jelentette, ami messze sokkal fejlettebb volt az 5.0-nál.
    A WP7 annyira Windows CE volt, hogy egy iGO8 vagy Opera Mobile 10 Windows Mobile app simán futott rajta, persze ehhez először le kellett ásni a rendszerben, vagy kellett egy HTC HD2.

    Windows Phone 8.0-tól NT kernel futott ARM processzoron, annak már volt értelme, a WP7 az születésekor is csak egy UX teszt volt, egy élő mockup, semmi több. Najó, ez durva, de akkor se az volt a fejlesztési irány, hamar ki is halt.

    Ezen kívül kicsit bosszant, hogy volt egy frankó tabletes mobilos UI (W8.1), amit a végére kipofoztak, aztán volt nekünk egy universal app törekvésünk, amivel lehetett kvázi egy kódbázissal mobilos és PC-s appot írni. Még egyetemi kurzust is is csináltam belőle, volt olyan csoporttárs, aki megcsinálta a receptappját UWP-re mobil+PC-n és be is mutatta.

    Aztán most meg kuka az egész, cserébe az asztali Windows10-et olyan szinten szétbarmolták a lassan induló, problémákra hajlamos, buta felületű és 1 példányban futtatható UWP appokkal, hogy iszonyat. Háttérben futtatás is gond ugye...

    Így aztán az áruház is csak PC-re marad. Intel ugye eldobta a veszteséges procit, szóval a kínai occótabok is el fognak fogyni egyszer teljesen.

    Szóval az asztali rendszeresek duplán rosszul jártak az egésszel. És ha ezek után a Microsoft tovább forgácsolja szét, ami jól működött, úgy, hogy az UWP lényege már értelmetlen, az nem lesz vicces.

    Ehelyett izomból kellett volna dönteni a pénzt az alkalmazásfejlesztőknek, hogy legyen app a platformra. Amíg nincs app, nem lesz elterjedt, amíg nem elterjedt, nincs app. Magától ez nem oldódik meg, köszönjük MS hogy hozzájárultak a 2 pólosú világ monopolhelyzetéhez :U Egyúttal a Nokia szétverésével,
    a Meego project legyilkolásával.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz FireFox1996 #24 üzenetére

    Voltunk így páran :DDD

    Windows Mobile az power usernek messze nagyobb csemege volt, mint egy gúzsba kötött Windows Phone. Főleg a WinMO-s HTC-k voltak isteni jók.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz fateless #38 üzenetére

    Nokia sara a körülményesen pár dolog...
    Installserver hackelt N95-öt 100-szor hamarabb használnám újra, mint az Omnia II-t. Tovább kapott még az S60v3 is appokat, szebbek és jobbak voltak.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz szupermacs #44 üzenetére

    Elvi hibás rendszer volt, technikailag kivitelezhetetlen, a gyerekjáték szintet soha nem tudta volna átlépni.

    (#47) SkyLine3000: harmadik rendszer jó, mert nem hagyja belekényelmesedni a többi gyártót a szerepébe.

    Ezen kívül a droid rettentően pazarló, iszonyatosan fragmentált, míg a WindowsPhone csak Qualcomm volt fixen belátható hardverekkel.

    Droidra egy komolyabb 3D appot megírni kemény fejtörés, ha fostaligákon is akarod futtatni (Vivante), de amúgy is sok GPU-ra kell külön optimalizálni.
    Sok API levelt kell észben tartani.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz SkyLine3000 #51 üzenetére

    Ettől függetlenül a jól pozicionált L520 anno tarolt, csak aztán ígérgetésen kívül semmi nem történt, és L520 utódja gagyibb lett mint maga az L520.

    Szerintem csak simán nem volt elég jó a platform, amúgy egy 5-10%-ot kihasíthattak volna.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz flexxx2 #60 üzenetére

    Elop mint CEO azért került a Nokia élére, hogy átjátssza az MS-hez. Ami ígéretes project volt, mind kidobták, kész telefonok és rendszerek nem jelentek meg (Meltemi).

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Polarstar #67 üzenetére

    Igen, ezért nem vettem Jollát sose, mert túl gyenge volt egyszerűen...
    BB OS 10-et azért használtam egy darabig, az is egy merőben más UX és van AlienDalvikja mint a Jollának.

    (#70) flexxx2: Opensource alapú, de zárt forráskódú rendszer. Mint a korábbiak voltak (NIT széria).

    (#104) Ceftriaxone: az egész Lumia sorozat a Nokia N9 designjából élt külsőleg.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz margithid #109 üzenetére

    Ez eddig is így volt UWP-ben.

    Asztali opensource Windows appot meg ha keresztfordítasz ARM-re akkor ARM-es Wine-nal futtathatóak.

    Amúgy ennek az asztali rendszernek a telefonon nincs értelme, nem bírná a hőterhelést, túl sokat kéne koppon járatni.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz opr #112 üzenetére

    A nagy rajongótábor az nem csak a HD2 miatt volt, cotulla eszméletlen munkája és a Desire-rel egyező hardver.
    Volt és van rá mindenféle droid, még Sense kernel is.
    Windows Phone 7.8 interop unlockolva.
    Sajna a 8-at nem merte rá kiadni...

    Haverommal megvetettem anno a HD2-t, marha jó volt a multiboot telefon, csak a bekapcsológomb... hibás design, élt 3 hónapot, kuka. A digitizer szalagkábelét eszi meg.

    (#113) fattyu: igen, az OS10 szerintem is nagyobb veszteség. Remek UX, rendszerbe integrált HUB, gesztusvezérlés. Tökéletes volt csak későn jött és nem volt pénz...
    Ha nem lett volna droid benne még 2 évet se húzok ki rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kisnokia #141 üzenetére

    Gates már kb 10 éve nem csinál semmit a cégben. Utoljára tőle az XP Tablet editionre emlékszem, most csak a pénzt használja.

    És nem is az elmúlt 10 évben lett a legsikeresebb üzletember, hanem kb a W95-tel.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Reverend #151 üzenetére

    BlackBerry OS-en megengedték.

    Tudod mi lett belőle? Feltöltöttek olyan appokat, ami akár hisztizett a GAPPS hiánya miatt. Cserébe kb senki nem vette a fáradságot még egy szögegyszerű app lefejlesztésére se. Aztán meg nem frissítették az appot a BB store-ban...

    Ezen kívül akkuzabáló volt és meg tudta borítani a rendszert is.

    Bluestacks meg egy szemét a sok reklámmal :DDD
    De én is használok kínai droid virtualboxot gépen. NOX elég stabil de sajna lassú.

    (#153) Kilobeat: Már csak a Jolla maradt talán, meg a használt mobil. De Jollán, vagy opcionálisan BB OS10-en is droidos appokat kéne használnod. Bár mivel WP7-ed van, gondolom nem használsz appokat.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz GALARDO #165 üzenetére

    Igen az O2...

    Az egy hosszú és szomorú történet.

    Fejlesztettek egy saját chipet. Bekerült a Spicába és az O2-be. Tehát droid és Windows is támogatva volt általa. De ARM1176 és nem 1136, tehát olyan secure bootos mint a huzat.
    ARMv6 proci volt VFP-vel, ez roppant jó felszereltség volt akkoriban, és 256MB RAM is OK volt. AMOLED 800x480 pláne.
    A GPU, na az durva és érthetetlen. WinMO-hoz írtak egy OpenGL ES drivert, Direct3D-t nem. Végülis Windowsra tök fölös, nem? Pár játékgyártó írt supportot külön O2-re de a többség leszarta.
    A legjobb, hogy Spicára droidra soha nem készült semmilyen GPU driver, software renderer :W :W

    Ezt még O2-nél megfejelték egy Adobe Flash lite-ban megírt Samsung S5230-ról ismerős TouchWiz nevű rettenettel, amivel a sebességet is hazavágták, meg az egész kinézete egy gagyi játékhoz hasonlított. De legalább voltak fos widgetek meg 3D kocka :W Hát nem egy Sense az biztos, ennél még az alap is jobb volt.
    Ja és a reset gombhoz is kellett nyúlkálni.

    A Haret nevű WinCE-t RAMból eltakarító és Linux kernelt betöltő app segítségével almar (magyar) csapata átportolta a Spica 2.2-es droidját. Volt szerencsém hozzá, tisztességesen ment, de nem volt 100-as sajna. Telefonálni lehetett, de asszem GPS nem volt, kamera AF meg biztos nem.

    Legjobban tette az ember ha rátett XDA-ról egy kipucolt WinMO-t gyári felülettel. A GPU driver gond miatt a Sense-nek se örült.

    Ja és a legtöbb WinMO-s app amúgy is ARMv4-re volt fordítva :DDD
    Kész főnyeremény volt az egész. Rossz vicc. HTC HD2 mellett főleg.
    Mondjuk az első Omnia is egy fos volt...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #182 üzenetére

    Az az ikon a saját érdekedben van, és semmi köze hülye tervezéshez.
    Az egy GPS, nem PDA!!!!

    ROM-ból tölt be az oprendszer, minden kikapcsolás után gyári állapotra áll vissza. Így nem tudod szétbarmolni. Ha nem tetszik akkor MortScript.

    Más:

    A WindowsPhone nem adott megoldást az üzleti ügyfeleknek. A DPD és az MPL is mai napig WindowsMobile-os POS-t használ, WindowsPhone-nal ez nem lehetséges...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz croixleur #196 üzenetére

    Vigyázz az érintő miatt. Nagyon szeret tönkremenni. Amúgy nem átverések, általában kis kínai kezek javítják. Új árat nem ér meg.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #220 üzenetére

    GPS-en nincs semmi menthető, pont.
    A naviszoftver majd létrehozza a kis .ini-jét és viszontlátásra. Ez egy kritikus hardver, ikont se kell létrehozni rajta. (warez warez?)

    Ha nagyon PDA-t akarsz PNA-ból csinálni, akkor MioPocket.

    A korlát amire panaszkodsz natív WinCE-s cuccon (HP Jornada) sose volt. Az úgy ment ahogy elvárod.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #230 üzenetére

    Szoftvertervezési szempontból kritikus hardver és real time OS. Ezen kívül ROM-ból fut és minden leállításkor törlődik amit addig csinált, mint egy egyetemi gépen...
    Feltételezem nem vagy infós.

    Olyan navigáción, amin ezt legálisan meg lehet csinálni, mindössze annyi dolga van az embernek, hogy bemegy a beállításokba, tallóz egy exét, és utána az indul.
    Telepítettem elég warez navit PNA-ra. Volt ilyen is olyan is (gyárilag külsős térképhez való, és saját térképes zárt szoftveres).

    Egyébként se ugyanolyan WinCE fut rajta, mert végletekig ki van herélve, néha még annál is tovább. Ha be lehet bootolni asztalra már öröm, vannak modellek ahol még azt is kiszedték. Libekből is csak annyi van, ami a gyári navi futtatásához kell. Gyári WinCE segédprogramok sincsenek.

    A GPS-nek két dolga van:

    Navigáljon.
    Ne lehessen elrontani. Na ezért nem lehet menteni semmilyen OS beállítást.
    +media player

    A többi már gányolás.

    Milyen navigáció volt az? Csak mert egy Pioneer Avic, vagy egy Becker licensz szerint nem engedi a legális iGO futtatását se, csak a sajátjukat. Ha komolyabban kell gányolni akkor az már tuti nem a tervezett szerinti működés. Ha meg csak valami térkép nélküli kínai izé, ott meg volt tallózási lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz atis123 #234 üzenetére

    Szóval az üdítőital-piac minden országban teljesen kétszereplős. Értem.

    Bár aki szerint a kész fejlesztések kukába hajítása és a dolgozók ellehetetlenítése, a cég beépített ügynökkel való leépítése (Elop) az nem az MS műve. az egyéb galádságokat is művel.

    Igen, el volt kényelmesedve a Nokia az S60v5 idején, de már az N95-ből se hoztak ki mindent. De a Symbi ARMv7, a MeeGo, a Meltemi az mind a Microsoft kezére játszás és elértéktelenítés miatt ment a kukába.
    Pedig alapvetően a Belle ARMv6 és a Nokia N9 is nagyon is élhető koncepció volt. Meltemiről csak évekkel később láttunk működő modellt, amit kicsempésztek.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz atis123 #239 üzenetére

    Az azért tegyük hozzá, hogy a technikai fejlettség önmagában kevés, undorító marketing és bevásárlás is kell. Lásd OS/2.

    Szó nincs vallásháborúról, csak elég szar, hogy két rossz közül lehet már csak választani. Egy totális fragmentált kontrollálhatatlan piacú erőforráspazarló, de legalább relatíve szabadon barmolható droidból, meg az egyre rosszabb és rosszabb iOS-ből.

    Miközben én használtam NIT-et eleget, hogy tudjam, hogy lett volna más irány is... Úgyhogy igenis hátravetette a piacot az MS beszántása, mert a droid mai napig egy fizikai gombokra épülő felületet használ, miközben a sokkal intuitívebb Swipe UI ki lett nyírva.
    Ha meg az emberek azt se tudják volt vagy van más, akkor nem is fog hiányozni nekik.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #246 üzenetére

    Ha összekevered a szubjektív ítéletedet egy kis unfair elvárással fos PNA-k részére, az nem túl szakmai.

    Elhiszem hogy nem tetszik, én meg elmondtam, hogy miért olyan a CE GPS-en, amilyen. Meg hogy amit elvártál az irreális.

    A gyártó implementációjának a problémája/szándékossága nem a WindowsCE sara!!!! Ez olyan, mint ha egy régi tocuhwizt látva mondanád, hogy minden droid szar.

    Infósságod azért lett megkérdőjelezve, mert ezt mind neked is tudnod kéne magadtól is...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz NGA #272 üzenetére

    Az gondolom nem zavar, hogy Elop addigra évek óta értéktelenítette elfelé a céget, hogy minél könnyebb legyen az MS-nek megvenni.
    Voltak gondok bőven a lustasággal 2006-2010 közt, de pont mire már a termékek eljutottak, vagy eljutottak volna a megjelenésig (Meego, Meltemi, Symbian Belle), addigra a Elop beintett. MS már az N9 megjelenésnek se örült...
    Egy Belle felvette a versenyt a 2.3 4.0.4 időkben a droiddal felhasználói élményben, át kellett volna portolni ARMv7-re és megmaradt volna.
    Meego sokkal ígéretesebb volt, mint egy Bada OS, de mivel halva született, mindenki leszarta.
    Meltemi ugyan eljutott üzemképes proto készülékig, de évek teltek el mire egyáltalán azt megláthatta az Internet.

    A Nokia úgy váltott a WP7-es Lumia vonalra, hogy közben egy épkézláb készülékük nem maradt... Két kézzel szórtak ki minden addigi munkát a kukába.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #277 üzenetére

    Ne keverd össze az appokat a UX-szel.

    Egy Nokia 701-et tettem akkor az SII mellé. 701 teljesen fluid volt, jól nézett ki, multitaskolt. SII akkor volt abban a korszakában, hogy elsiették az ICS-t és haver inkább CM7-re váltott. De a gyári 2.3 is elég gyalázat volt azon a telón a sok heap limit miatt.

    Az se mindegy, hogy min használtad a Bellét, 3 hardverre volt elérhető. Nokia 500, a régi és az új. Nyilván az 512MB RAM és 1.3GHz-es CPU kombót kell mérni az ICS-hez, nem a többit, 256MB RAM-ra ICS hivatalosan sose jelent meg.

    Belle akkoriban két dologtól nagyon szenvedett.
    ARMv6
    Évekig tartó töketlenkedés és a fejlesztők elpártolása.

    Ettől még a UI nagyon jól el volt találva és gyönyörűen futott, csak mondjuk eleve ezzel kellett volna indítani a Symbian^3 készülékeken, nem évekkel később kiadni.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #279 üzenetére

    Store tényleg rossz volt. Böngészőt tekintve és Operáztam.

    Kontaktokkal nekem S60v3-on se volt bajom, mobilnet beállítással se. Exchanget meg nem használtam.
    Kontaktnál a BT küldés-fogadás és az Ovi PC Suite is ment gond nélkül nekem :F

    A gombos felület dolgot viszont aláírom. Nokia N95-ből nem hozták ki, amit ki lehetett volna, azon már elment volna a Belle nagyjából, a vas megvolt hozzá, VFP11 és GPU is volt, semmire se használták mégse...
    S60v5 az egy sötét lépés volt vissza az E90-N95-höz képest, öntökönlövés kategória. El is döntötte a Nokia N900 vagy 5800 kérdést...
    S^3-nél meg még mindig nem értettem mi a fenének erőltetik azt az ocsmány laggos szoftveresen leképezett 600 éves felületet.
    Belle mire megjelent addigra meg már MS rátenyerelt az egészre, esély se volt újrakezdeni. Pedig aztán bebizonyították visszamenőleg, hogy egy C7 és egy Nokia 500 is kinézhetett volna normálisan. Össze se lehet hasonlítani a C7 első és utolsó firmwarét...

    Feltételezem hasonlóan jártak volna mint a BB az OS10-zel, de Elop és MS nélkül nem lett volna ilyen gyors a halál.

    Azt azért emeljük ki, hogy a droid nem azért lett népszerű, mert jó volt, hanem azért lett "jó", mert népszerű volt és ömlött bele a pénz. 1.6-2.1-re már bőven elért az alsó kategóriás értelmes telók szintjére,
    néptelók garmadája ment ezekkel a rendszerekkel és azt még körberöhögte kb. bármi más. 2.2-től kezdve lehet beszélni használható rendszertől, és 4.0-tól piacvezetőről.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    Amúgy szerintem ti nem tudtok elvonatkoztatni a rendszer össz használhatóságától meg az appoktól, emlékeitektől. Esetleg már arra se emlékeztek tisztán milyen volt egy 2.3, vagy vanilla 4.0.3.
    Ráadásul azt se tudom mivel illik összevetni a videón linkelt N8-at. Talán egy Huawei Y200 a vas miatt. 2 éves elmúlt mire Bellét kapott és csak 256MB RAM volt benne, ami csak a Symbian takarékossága miatt volt elég.

    Én csak és kizárólag a UI designról beszéltem, semmi másról. Az pedig a Bellében összeért. Konzisztens, jól néz ki (korabeli MA! hozzászólásokat elnézve nem vagyok egyedül). Ezen kívül tele van olyan apróságokkal amit vagy külön-külön kellett integrálni a droidba akkoriban, vagy benne se volt.
    Taskváltó például CM9 ekvivalens talán, de lehet még későbbi, most nem találom, nem nagyon mutogatták videókban...
    2.3-ban a recent apps az elég komolytalan volt ugye... Arról nem is beszélve hogy a Bellében volt multitask, 2.3-ban meg nem.
    Állapotsávban a kapcsoló hosszan nyomva az adott beállításhoz visz. Megint csak CM7. Nem sok gyártónál láttam ezt viszont akkoriban. (túl azon, hogy egyáltalán a kapcsolók megléte sem vanilla 2.3 feature)
    A mappázható menü és a kis bogyó az ikon sarkában az régebbi feature, de abszolút korrekt. Ehhez droidon már lehetett launchert cserélni.
    Ezen kívül az ikonok egységes designra lettek hangolva a widgetekkel együtt, az se rossz.
    A felület meg hardvergyorsított, ami droidon csak 4.x óta van.
    Ott volt a csúszka jobb oldalt, ami a nagyon hosszú listáknál segített.

    Meg aztán az is lehet mondani, hogy a Symbi 1db gombot használt csak, míg a droidhoz még mindig kell a 3 fizikai, vagy virtuális gomb. Ennyit a teljesen érintőre tervezésről.

    Én ráhagyom a vitát, mert felesleges ennyi év után erről harcolni, és ahogy elnézem értő füleket nem találok. 2012-ben még napi szinten pakoltuk a ROMokat, képben voltunk haverokkal. Teljesen piacképes volt a Belle mint felület. Nyilván nem ártott volna új hardver alá, de arról lekéstek.

    Mire az N9 vagy Belle megjelent, már az MS beletolta a fullánkját a cégbe. Én igazából anno azon voltam meglepve, hogy kihozták ezt a rengeteg jóságot a már meglévő eszközökre, amiből alig lesz hasznuk. Nokia 500-ra Belle? Egy Sony 2.2-t nem adott az X8-ra, nem hogy csak OpenVG-t támogató telóra portoljon új rendszert...
    Viszont mindenképp kontrasztos volt egy Nokia 701 vs N9 vs Lumia 800 oprendszer ;]
    Gondolom ez volt az egyik oka a saját rendszerek legyilkolásának, hogy ne legyen belső konkurencia. Aztán ezt követte a feature phone-ok MTK-ba kiszervezése, és pillanatok alatt ott voltunk, hogy a Nokia a Microsoft bérgyártója.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz NGA #287 üzenetére

    Ez eddig oké, de Elop ehhez annyit tett hozzá, hogy utánégetőre kapcsolva tolta a céget a szakadékba. Mindent feltett a WP-re, ahelyett, hogy párhuzamosan lett volna mondjuk MeeGo és WP. Symbiant már nem mondom, azt nagy meló lett volna megmenteni, át kellett volna írni ARMv7-re.
    Ehelyett meg a Meltemi helyett volt egy szánalmas próbálkozás a Nokia X droidos izékkel, aztán csak a WP.

    A másik gond, hogy aki korábban Symbianos vagy netán Linuxos volt, az nem kért a WP-ből, tehát az addigi vásárlókört is negyedelte. S40-et is kidobták. S30+ az elején meg még egy bluetooth kihangosítót se tudott.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz BiP #298 üzenetére

    Kösz, igyekszem pontosan visszaadni. Nem tudom BobTail mit tudna nyilatkozni, bár ő már a WP korszakban lett ambassador, de ő is látott pár dolgot talán.

    Fejlesztői oldalról csak annyit tudok mondani, hogy az MS megjelenésével mérnökök ezreit bukta a Nokia, nem volt mit csinálni és hova, nem volt igény. Mindenki ment szétfelé, Intelt meg Samsungot mondott a kolléga leginkább. Szegeden is volt Nokia R&D.

    A fentebbiekhez még egy hozzáfűznivalóm van.

    Vegyünk két ordasat bukott kérészéletű platformot:
    Bada OS
    WebOS (HP Palm)

    Mivel a gyártó komoly szándékát fejezte ki, volt rá app. Amit kiemelnél az a Gameloft. WebOS-re 70 fölötti Gameloft játék jött ki, minden húzócím, és Badára is.
    Nokia a MeeGo Harmattant eleve úgy marketingelte, hogy kuka. Nem is volt rá se app se játék, csak ilyen lelkes hobbista infósok által. FishLabs szánta meg egy Galaxy on Fire-rel, mint mobilos AAA cím és ennyi.

    Btw WebOS-re megjelent a NeedForSpeed Undercover, és nem is lett rossz. Az pl. sose jelent meg droidra. Ilyen exkluzív címről Nokián álmodni se lehetett. Csak úgy, hogy a Nokia N900 vitte a WebOS játékokat :DDD

    Symbianra legalább a Gameloftos cuccok valamennyire csorogtak. Ez volt az utolsó AAA játék Symbire. Kis grafikai butítással N8-on is ment. Ez is abszolút helytáll anno.

    Lényeg a lényeg, a normális appok az pénz és szándék kérdése.
    1-2 fős amatőr csapatok nem fogják megváltani a világot. Attól még a rendszer programozható marad persze.

    (#299) Timer: ezt a demagógiát bakker...
    Google szolgáltatások nem voltak elérhetőek WP-n. FB-t is vissza kellett adnia MS-nek és szét is verték.
    Ha egy szoftvergyártó ellenérdekelt a támogatásban, és jogi úton leszedeti az appot a store-ból akkor mégis hogy a fenébe oldod meg?

    Örülök a gondolkodásmódodnak, nagyon előremutató. Valóban mindig az éppen piacvezető termék a legjobb, még véletlenül se a vetélytársak ellehetetlenítése és az agresszív marketing segít. Ja de. Microsoft (W95), Samsung irdatlan modellmennyisége és boltosok lefizetése. Komolyan hihetetlen vagy, de rád is hagyom, nem tudsz elvonatkoztatni a saját kis lukadtól.

    (#300) helixP: meg nagyjából semelyik másik rendszerben sem. Ez nem mindenkinek hátrány.
    De ha nagyon nagyon akartál, Symbianon is volt lehetőség, egy taskmanagert le lehetett cserélni JBak-ra, vagy ott volt az SPB launcher, amit később droidon is meg lehetett csodálni.
    Az, hogy támogatott a Symbian témákat egyáltalán, már egy közepes testreszabhatóságot hozott.
    Droid nagy szabadsága meg az IQfighter userek miatt gyakran a visszájára sült el. Én láttam elég élő hátteres, mászik a csiga a képernyőn telót 30 másodpercig csinálni egy alap műveletet...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz helixP #302 üzenetére

    Custom e-mail volt Symbianra, igencsak nagy hírű.

    Amúgy én mindössze annyit mondtam, hogy a Belle és az N9 UX, design az piacképes volt és szép, egységes, helyenként okosabb mint a 2.3 vagy stock 4.0 droid. Valamint, hogy meg lehet írni normális 2011-2012-ben korszerű felületű appokat Symbianra is. Szóval hogy nem kellett volna feltétlen ennyire maguk ellen marketingelni és végképp nem kellett volna a WP miatt mindent kidobni. Legalább évekkel elnyújtotta volna a haláltusát, de jó húzásokkal megmaradhatott volna a Meego vonal pl egy 5-10%-os részesedésen.

    Appkínálatba ne menjünk bele mert jórészt amiatt meg a Google integráció miatt nyert a droid, meg ezen nincs mit magyarázni. De appok is a marketing és a népszerűség miatt dőltek, már korábban is leírtam, hogy senki ne mondja nekem, hogy a droid 1.5-1.6-2.1 olyan hű de elképesztően jó volt, pedig 2.1 időkre már igen vaskos piaci szereplő volt, és 50k körül lehetett venni értelmes telefont.
    Ha a Symbian lett volna open source és amögé áll be a Google, akkor azzal csinálják meg ezt. Nem magán a rendszeren múlott csak és kizárólag.

    (#304) scyllarus : érdekes az iOS meg nem bukott el ezen.
    Amúgy droidon is 90% gyári állapotban használja a készüléket. Adott személy problémájáról meg nem tudok, ha nem adja a kezembe hogy csináljak neki valamit.
    De ezt én nem ellenérvnek hoztam, nem kéne ennyire lemenni kötekedésben. Létező jelenséget írtam le, ami indoka lehet a testreszabhatóság megnyirbálásának. Ha mindig konzisztens sebességű UI-t akarsz adni, akkor be kell tenni fékeket. Különben a user szidja a rendszert meg a gyártót a saját hibájáért. Play áruház értékelések tele vannak ilyenekkel...
    De mondom ez legyen akkor semmis most. Korabeli iOS-nél jobban testre szabható volt a Symbian ennyiben remélem megegyezhetünk. Nem ez volt a mérvadó.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #319 üzenetére

    Annak nem nevezném magam. Nokia 5 topicban voltak sokkal durvábbak. Én inkább (fejlett) technika rajongó vagyok. Az véletlen egybeesés, hogy pont a Nokiának volt több számomra kedves rendszere.

    Egyébként Gameloft kivonult WP-ről nemrég, nem frissítik azt se, ami már meg van, max talán az Asphalt8-at. De most már PC only.
    Ez azért általában jelzi hogyha vége mindennek, mert mint fentebb írtam (ha nem lett törölve), ők aztán mindig mindenre adtak ki, ami nem halva született.

    Tabletpiac meg kvázi meghalt, de a megmaradt prémium szegmensben abszolút jók a Winesek, na de az egyik se ARM. A WinRT az akkorát bukott mint állat.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz morzsa #329 üzenetére

    Az üzleti és ipari alkalmazások még évekig, évtizedekig továbbviszik az x86-ot.
    Akinek elég lesz a böngésző office meg amelyik cég nagyon ráért ARM-re keresztfordítani appmennyiség, annak lesz alternatíva.

Új hozzászólás Aktív témák