Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Воланд #12 üzenetére

    A bebukás "enyhe" költői túlzás, elveszették a az alsó és a középkategóriát a "kicsi" Lenovo és Xiaomi-val szemben. Majd meglátjuk

    - User van, csak éppen nem azok a userek, akik appot töltenek le és vásárolnak és hasznot hoznak a fejlesztőnek. Itt kezdhetném azt, hogy hogyan és mikkel szívatja a fejlesztőket kiadásról kiadásra az MS, meg reklám platform teljes hiánya, persze tudom van Adduplax, kösz..
    - Flagship még csak csak lenne, de mondjuk az Icon után 6hónappal kiadni ugyanazt 930 néven és NEM árulni US-ben már "kicsit" probléma. Mert OK hogy exclusive egy ideig valami, de akkor oldják már meg értelmesen mint a Moto.
    - Azért sikeres olcsóban mert MS eladási számokat akart, sok sok szép milliót bármi áron. Akkor egyék meg amit kifőztek. Legnagyobb vicc, hogy a WP a feature phone-ok helyét veszi át, és kizárólagosan a Nokia névből él.
    - Hogyne lenne piaci pozíciója, a legszemélyreszabhatóbb OS. ;] Ezért ha a csempe nem elég nagy "differentiator", akkor mi a fene az?
    - "overuse of carrier exclusives" Mi van? Ettől van egyáltalán US-ben ilyen szinten. Látszik, hogy nem US-ben él az illető. :U Ott a nem létező Nokia márkanév miatt nem sikerült szinte semmit se elérni, hiába nyaltak a szolgáltatóknak amennyire lehet.
    - Az utolsó még igaz is, de szinte csak nyugatra, ahol 10%-ot tudott kihasítani a WP bizonyos régiókban pont ezért mert a Nokia név eladta, US-ben nem. Míg Kínában labdába se rúgott, ahogy Japánban se létező brand, ahol sikeres tudott lenne ott nem szolgáltatókon keresztül és nagyrészt olcsó telefonokkal.

    Őszintén szólva ezt 1 irányból nem lehet megközelíteni, mert elég sok nézőpontja és oka van, akár piaconként változik, hogy miért nem lett sikeres a WP, én is nyilán kihagytam rengeteg mindent. Annak ellenére sikertelen, hogy igazából kellene egy 3. erős platform és a piacnak szüksége is van rá.
    Nem mellesleg bármennyire is fájó, bármennyire is megváltoztatatlan, esetleg el kéne odafent gondolkodni a "szar csempe" szajkózók álláspontja lehet nem akkora hülyeség. :U

Új hozzászólás Aktív témák