Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Ez nekünk itt az EU-ban egy kifejezetten jó hír, végre Snapdragont kaphatunk majd mi is az S11-ekbe, Note 11-ekbe!

    #9 Cifu:
    Jól értettem, csak általában nem szeretem a saját megoldásaikat, mert túl sokat fogyasztanak. A teljesítménnyel nincs nagy baj, Geekbench-ben még jobbak is szoktak lenni csúcskategóriában, mint a versenytárs Snapdragon, de a fogyasztás az tragédia, olyan 10-15-20%-kal maradnak alul. Mondjuk -így jobban belegondolva- azzal nem lenne semmi bajom, ha alsó és közép kategóriában megtartanák a sajátot, ott versenyképes, amit tudnak, fogyasztásban is. (Vennék középkategóriás telót is, ha egyébként tudja, amit igénylek.) A játékok is a Snapdragont szeretik, gyakori kompatibilitási problémák vannak (vagy már csak voltak?) Exynos-os SoC mellett. De ha a fogyasztás szuper, ezt be tudnám áldozni; más viszont nem biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Cifu #9 üzenetére

    Megnéztem pár régebbi, általam kedvelt Exynos SoC-et, és mindben licenszelt, nem-saját tervezésű magok voltak. Vélhetően ezért is kedveltem őket, de valamiért mostanáig azt hittem, ezekhez is adtak saját szellemi tulajdont is, holott úgy néz ki, hogy nem. A részben saját, Mongoose akárhányasaik viszont mindig problémásak voltak, legalábbis nem emlékszem most olyanra, amit tényleg jobban akartak volna a vásárlók, mint az alternatív Snapdragon A75-ét, A76-át, stb. Ha pedig nincs más nekik, mint a Mx, akkor sajnos tényleg jobb, ha felhagynak a sajáttal teljesen.

Új hozzászólás Aktív témák