Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Nem teljesen értem a dolgot.

    Ezer más szálon már elvágta a Windows 7 támogatását a Microsoft, egy jelenleg még erősen kezdetleges formában lévő Raytracing támogatás esetén meg akár csak egy ezredmásodpercig is elgondolkoznának, hogy márpedig integrálják a korábbi Windows verziók (nem a Windows 8 v. 8.1, de egyenesen a Windows 7!) támogatását? Úgy, hogy a Steam HW Survey szerint is már csak 36.15%-on áll a Win7 felhasználók aránya, és folyamatosan csökken?

    Kötve hiszem, hogy ebben pár elvakult Win7 mániákuson kívül bárki is hinne... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Lifer092 #5 üzenetére

    Értelme játékra is lenne, csak átlagembernek nem megfizethető a hozzá szükséges vas....

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz X Factor #11 üzenetére

    Nagyon is üdvözÍtőnek tartanám az MS olyan jellegű hozzáállását, h. ha kell, de erőből tessék a népeket 10 felé terelni, ha megvannak a hw alapok.

    Én especiel ezt így nem támogatom, max. úgy, hogy nem lesz Dx támogatás a régebbi Windows-okhoz.

    A Microsoft "erőből megoldjuk" hozzáállása miatt volt elég probléma a környezetemből, amikor pl. kétségbeesetten hívnak fel a párom munkahelyéről (egy gyerekorvosi rendelőből), hogy most indult a rendelés, de a Windows 8.1-es gép nekiállt felfrissíteni magát Windows 10-re, mert az asszisztens az indításkor folyamatosan felugró "frissíts fel Win10-re, mert jó lesz az neked" ablakon nem jó helyre kattintott, mostmilegyen...

    Igen, regedittel, hasonló megoldásokkal elkerülhető lett volna, de átlag felhasználótól ugyan ne várjunk már ilyet el. Maradjunk annyiba, hogy az ilyen húzások miatt especiel én azt se bánnám, ha a redmondi cég bejelentené, hogy a világ jobbítására tett elhivatottságára való tekintettel holnaptól megszűnik létezni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz X Factor #17 üzenetére

    Ugye, nem kell mondanom, h. ha a telepités során rákérdez, h. legyen-e automatikus frissites, és a user mondhat nemet ami örökké úgy marad, akkor milliónyi rendszer lenne így, és ha valamit benyalnak, akkor meg menne a gonosz MS mantra.

    Tisztába vagyok vele, de ettől még az opció megszüntetése (lévén hajdan megvolt ez az opció) azért minimum visszás.

    Szóval a gonosz MS mantra maradt így is, mikor egy átlag felhasználó azt látja, hogy a Win10 esetében egy sima update után be lett állítva alapértelmezett PDF nézőnek az Edge (!!!), miközben visszaállítani Adobe PDF Reader-re finoman szólva se egyszerű vagy felhasználóbarát. Vagy az, hogy egy összelőtt (szintén orvosi rendelőben működő) rendszernél a Windows önkényesen lecseréli a gyári nyomtató drivert a sajátjára, hazavágva az orvosi szoftver nyomtatási beállításait...

    Nem pedig, az ott dolgozó hölgy párjának, kell megszakérteni egy olyan problémát, ami eleve, csaka zért jöhetett létre, mert a rendelekezésre álló erőforrásokkal való foglalkozás kilett spórolva.

    Ebben van igazság, csak hát ez az adott eset úgy nézett ki, hogy volt egy jól működő rendszer, amely azért f0sta össze magát, mert a Microsoft egy igen agresszív Win10 update megoldást használt. Aki felügyelte a gépeket, pedig pont az ilyen dolgok miatt volt leterhelve...

    Akárhogy is nézzük, anno az a bizonyos pop-up ablakos megoldása a Win10 updatenek védhetettlen szemétség volt a Microsofttól...

    Az MS az egészet próbálja úgy csinálni, h. az átlag user-nek ebből a legkevsebb gondja fakadjon, és valljuk be, a konzumer gépek nagyrészénel ez annyiban nyilvanul meg, h. amikor kikapcsolná a gépet, az nem egyből kapcsol ki, hanem jelzi h. most frissites kovetkezik.

    Lásd a fenti példákat. Az, hogy a beállított dolgokat szétcseszi a frissítés, nos, az ilyenek miatt érthető, hogy a felhasználók tartanak a frissítésektől. Ezek nem biztonsági jellegű dolgok (azokban teljesen egyetértek veled), ezek a Microsoft saját marhaságai, amit rákényszerít a felhasználóra...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Duck663 #20 üzenetére

    Kérlek értő olvasással még egyszer vedd át, mit írtam le. Én nem a Win7 fanatikusokat támadom. Ami azt illeti, teljesen megértem őket, mert a Win10 GUI-ja egy hulladék és minden, csak nem felhasználóbarát (a nagy kedvencem az, hogy a felhasználói beállítások rögtön két helyen vannak, a Vezérlőpulton és a Gépházban - eleve azt sem értem, hogy gondolhatta bárki azt, hogy Vezérlőpult és Gépház párhuzamos megoldása jó ötlet). Az más kérdés, hogy modern hardvereken már sokszor problémás a használata a driverek hiánya miatt. Szóval előbb-utóbb el kell engedni a Win7-et, ez van...

    Viszont visszatérve a tábortűzhöz... Én azt írtam, hogy a cikk sugalmazása, mely szerint a Microsoft esetleg elgondolkozik, hogy a DX Raytracing-et a régebbi Windows-okra is támogatná, az nevetséges alsó hangon. Nem fogja támogatni. Ő a Windows10-el akar foglalkozni, arra koncentrál. Ennyi.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz X Factor #24 üzenetére

    Értem a nézőpontodat, csak éppen egyes részleteivel, megállapításaival nem tudok egyetérteni.

    Írtam egy hosszabb reagálást, de a végigolvasása után úgy döntöttem, inkább nem csinálok szélmalomharcot, már így is több időt töltöttem el vele, mint kellett volna. Más értékrendet, gondolatmódot képviselünk, el kell fogadni, és továbblépni... Peace!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz winhate #41 üzenetére

    Pedig nem ördögtől való a dolog, csak reálisan kell a modelleket, világítást és az effekteket kezelni.

    Emlékszem arra, hogy az Imagine 3D-ben Amiga 500-on milyen képeket generáltam anno domini. Az Amiga 500 egy 8Mhz-es Motorola 68000-el bírt, memória írás-olvasás pedig 8 CPU ciklusonként volt egy (1Mhz). Elég messzire jutottunk innen.

    Quake 2 szintű grafikával szórakoznak már real-time ray-tracing fénykezeléssel. Szóval abból a szempontból igazad van, hogy ha egy mai CGI videó szintű grafikát akarnál real-time renderelni, ahhoz szerverfarm kell. De ha szerényebb dolgokkal megelégedsz, akkor igenis reális a dolog...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #46 üzenetére

    Itt nem a Quake 2 a lényeg, hanem az, hogy nem a minél részletesebb modellekre mennek rá (amelyek amúgy is csak közelről vehetőek ki rendesen), hanem a minél élethűbb fény-árnyék hatásokra. Az eredeti hozzászólás arról szólt, hogy a Ray-tracing megvalósítható ma is, ha bizonyos kompromisszumokat kötünk.

    De hát a mai játékok is kompromisszumosak, ott egyszerűsítenek, ahol tudnak. A fény és árnyék megvalósítása elég sokat nyom latba a grafika terén, ezt a fejlesztők is tudják, de a pontos fénykövetés számításigényes, ezért imitálják azt és kerülnek elnagyolt árnyékok a karakterek alá, vagy ezért lesznek mindenféle effektekkel pótolva a fénytörés hatásai a játékokban.

    Csakhogy ha belegondolsz, akkor a grafika fejlődése terén az utóbbi időben némileg megállt az élet, a 3-5 éves játékok is nagyjából azt nyújtották már, amit a mai utódaik (avagy még kevesebbet, lásd a Mass Effect esetét). Útkeresés megy, hogy merre lehetne továbblépni, a fizika terén való fejlődés az egyik irány (pl. a haj megvalósítása), és most a Ray-tracing a másik irány, ahol próbálkoznak.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák