Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz shotika #40 üzenetére

    Én nem értem meg, megmondom neked mi ezekkel a masolásvédelmekkel a nagy baj: ott van pl. a Might & Magic X Legacy, nemrég lekapcsolták a DRM szervereket és a játék single player játékmenetét(!) is érinti, nem tudsz hozzáférni a játék a DLC tartalomhoz. Ugyanez történt az AC IV Black Flagnél is, a különbség ott annyi, hogy nem befolyásolja a játékmenetet(skinek, ressource pack, technology pack), tehát ha vettél valamilyen DLC-t a játékhoz, akkor ahhoz már nem férhetsz hozzá.

    Ugyanez történt egy régi lemezes játékkal is: Securom védelem volt rajta és installálásnál kiírta, hogy a azonosító szerverek már nem működnek és hogy fordulj a kiadóhoz. A kiadó pedig nem foglalkozik vele már igazából, mert ősrégi játékról van szó, amin a kiadónak már nincs haszna. Így a DRM végett egy idő után kvázi használhatatlan lesz a lemezes játékod és kvázi magadra maradsz. Azt várhatod, hogy a kiadó majd kipatcheli a játékot és kiszedi a DRM-t, igazából szerintem nem is érdeke ill. nem foglalkozik már a játékkal, hanem a népszerű jatékokra koncentrálnak.

    Köszönöm, én ebből nem kérek. :N

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Kansas

    addikt

    válasz shotika #42 üzenetére

    Ja, meg lehetne őket érteni akár, csak hát van egy CDPR is a piacon, akik elég rég óta DRM mentesen adják ki a játékaikat(GOG-on legalább is), és mégse mentek még csődbe.
    Valahogy mernek bízni a vásárlóikban, pedig ráadásul kelet-európaiak is...
    Arról nem is beszélve, hogy már többedjére játsszák meg azt, hogy aki megveszi az alapjátékot+DLC-ket náluk, az ingyen megkapja a GOTY edition-t, illetve a next-gen update is ingyenes pl. Witcher3-hoz.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • KROK640

    veterán

    válasz shotika #40 üzenetére

    Hát igen, emlékszem régen, a játék megjelenése előtt 1-2 nappal már le lehetett szedni a tört verziót. így tényleg volt kiesés a kiadónak (és a fejlesztőnek), másik oldalról méginkább a tört verzió felé terelte a játékost, mert lehetett vagánykodni a haverok előtt, hogy mire ők megveszik, te már a felénél jársz...

    Van abban is valami, hogy nem tudni mikor törik fel, a Just Cause 3 pl kb 1,5 évvel a megjelenése után jött ki feltörve is, de pl az RSR2 is viszonylag későn jelent meg torrent oldalakon.
    A 2 órás refund meg nevetséges, egy testesebb mai játékot addigra le sem töltesz/fel sem installálsz mire letelik a 2 óra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák