Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Hopkins95 #26 üzenetére

    Sajnos erről nekem is van tapasztalatom

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Hopkins95 #38 üzenetére

    Nekem volt saját kár is, másoké is.
    De viszonylag hamar megtanultam (már 2003 fele) hogy a valódi szoftver sokszor valódi hátrány.

    Több esetem is volt, de a legemlékezetesebb az volt, mikor egyszer vettem egy EVM kiadást a Tescoban, még 2003 őszén. Nem is emlékszem már a játék címére valami Serious Sam szerű lövölde volt 999ft-ért.
    Hazavittem, feltelepítettem és nem indult. Folyamatosan a másolás védelembe ütköztem. Más gépeken sem ment. Visszavittem a játékot, és a boltban azt mondták, hogy töltsek le hozzá crack-et. Az eredeti játékhoz.
    Akkor még betárcsázós 56K-s netem volt, szóval a crack vadászat se nem olcsó, se nem gyors nem volt, cserébe legalább nem működtek a crackek.
    így hát félretettem a játékot, amit nem sokkal később valaki ellopott(!) tőlem, én pedig hangosan nevettem mikor erre rájöttem, hogy a tolvaj majd biztos jókat játszogat vele XD

    Azért annak nem örülök, hogy a fejlesztők másolás védelemre költik a plusz pénzt, időt és gépigényt. Aztán a becsületes vásárló szív (mert ugye ezekkel a másolás védelmekkel bizony tisztes vevők is szívnak, lásd DRM botrány és társai) és eredeti program mellett is megéri neki lewarezolni, hogy kevésbé szenvedjen.
    Azokat meg akiknek sajnos a jövedelmük nem engedi meg, hogy megvegye a legújabb játékokat (1-1 darabot 1-2 évig várunk, alig várjuk, hogy kijöjjön erre 10 ezer+ ft) és így lehet plusz 6-12 hónapot várni mire megvehető árba kerülnek a játékok.
    Arról nem is beszélve, hogy sokszor jó lenne kipróbálni mire is adja ki az ember a nehezen megkeresett forintjait. Ez főleg diákként volt problémám, de felnőttként is elvárnám, hogy ha már kifizetem a játékot, akkor ne legyen hátrányosabb mint crackelt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz shotika #40 üzenetére

    Hát igen, emlékszem régen, a játék megjelenése előtt 1-2 nappal már le lehetett szedni a tört verziót. így tényleg volt kiesés a kiadónak (és a fejlesztőnek), másik oldalról méginkább a tört verzió felé terelte a játékost, mert lehetett vagánykodni a haverok előtt, hogy mire ők megveszik, te már a felénél jársz...

    Van abban is valami, hogy nem tudni mikor törik fel, a Just Cause 3 pl kb 1,5 évvel a megjelenése után jött ki feltörve is, de pl az RSR2 is viszonylag későn jelent meg torrent oldalakon.
    A 2 órás refund meg nevetséges, egy testesebb mai játékot addigra le sem töltesz/fel sem installálsz mire letelik a 2 óra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fitzgerald #48 üzenetére

    "Persze ez utóbbi is csak félmegoldás, mert mi van akkor ha elmegy a net, vagy szarni vannak a szerverek...ahogy az gyakran megtörtént pl. a Diablo 3 esetében is még az elején, ami az always online modellt használja."
    Igen, pontosan, leírtad miért is utálom az ilyen modellt. Mert egyrészt ha nincs nagyon jó neted, akkor a játék jó eséllyel élvezhetetlen lesz (nem minden esetben), valamint nagyon sok a hiba forrás (internetszolgáltató, távoli szerverek)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák