Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz Viktor81 #54 üzenetére

    Feltehetően téged még pelenkáztak, mikor én már számítógépekkel foglalkoztam :)

    A HDD egy műszaki berendezés, ami éppen úgy el is romolhat mint bármelyik másik. Teszem azt egy mikrohullámú sütő, egy mosógép, egy televízió készülék mind-mind user hiba miatt döglik meg? Ráadásul egy HDD jóval érzékenyebb, elég egy porszem ami bennmarad az elméletileg légüres térben - aztán teszi a dolgát. Egyébként csodálkozom mennyire felkapott kifejezés ez az "user hiba" általában pont olyanok, mondják, akik bőven ebbe a kategóriába esnek... valószínűleg ez egy olyan "önerősítő mantra" lehet, ami annak az indirekt kinyilatkoztatása, hogy az illető különben érzi magát másoknál. Tény hogy egy rossz táp sok problémát tud okozni, ennyi erővel akkor az IDE/SATA kábeleket is említhetjük. Az "1-2 gyenge széria" amit írtál, arra utal, hogy nagyon nem vagy képben általában. Ha csak a saját gépemben levő hdd-ket nézem, akkor is érdekesmód ugyanazok a típusok (mindig többet vettem egyszerre) ugyanazzal a hibával kb ugyanannyi idő után ugyanúgy döglöttek meg, míg más típusúak amik a gépben voltak, nem. Tápom mindig minőségi volt (általában Enermax). Néha olvasgatok a ph-n, és érdekes legutóbb mikor a hdd topikban olvasgattam, arról ment a téma hogy egyszerűen nem érdemes mit venni mert az összes típus sorba döglik meg mind... nyilván mind-mind user hiba miatt. :) nem pedig amiatt, hogy az egymással való versengés miatt jóval nagyobb kapacitású vinyókat állítanak elő, mint azt a technikai színvonal mellett biztosítani lehetne... Érdekes, a párszáz MB-os vinyóm mai napig meg egyetlen rossz szektor nélkül, a nagyobbak meg döglöttek meg szépen... Röviden, ha nem értesz valamihez, legalább ne hangoztasd... más egy "labor" és más egy "valódi élet tapasztalat" maradjunk ennyiben. Az esetleges bántó, de szükségképpen őszinte hangnemért elnézést kérek.

Új hozzászólás Aktív témák