Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    Ez az első nap nemhogy erős, de rohadtul karcsú volt. Ennyi élőben lebőgést még sose láttam BUILD-en, mint tegnap :D Az utóbbi évek MS újdonságait elnézve eleve elég lagymatagon álltam hozzá, de ez minden eddigi BUILD-et bőven alul múlt.
    A szokásos buzzwordöket elsütötték mindenhol, működő értelmes dolgot, de még csak biztató koncepciót viszont marhára nem tudtak mutatni. Ellenben amit próbáltak volna mutatni se működött.
    A közönség meg nem tudom kikből állt (vagy tapsgép lehetett bejátszva itt-ott?) de olyan dolgoknak is tapsolt, mint amikor json-ből C# classként másolt be a VS-be az egyik valaki valamit. Könyörgöm ez már a VS2013 is tudta.
    Jó persze értem én, hogy jó volt látni, amikor valami működik egy előadáson, és már ezért is hálásan tapsoltak ;]

    A másik kedvencem a Skype-Cortana integrációt bemutató nő volt (Skype muhaha, előbb csinálnák meg normálisra, nyitott API-kkal), aki arcán jól látható félelemmel diktált Cortana-nak, és minden esetben szemmel láthatóan megkönnyebbült, amikor az történt, aminek kellett.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz buherton #10 üzenetére

    A natív bash csak egy példa volt, ilyen esetben az ITCafé cikk kicsit bénácska lett. A lényeg, hogy a windows 10 (és hangsúlyozom csak a 10, szerver edition-ök nem) képes lesz Linux shell, console programokat natívan futtatni, és erre volt példa a bash (sőt gyakorlatilag egy majdnem komplett ubuntu-t). Azaz akár apt-get-tel Linux-os csomagokat meg mindenfélét fel lehet tenni, és használni lehet win10-en, akár ha egy igazi ubuntu előtt ülnél. Miközben és itt a lényeg, az ubuntu teljesen natívan fut a windows kernel mellett, nem pedig virtualizáltan.

    Más kérdés, hogy a jellemző windows usert, windows fejlesztőt ez tökéletesen hidegen hagyja. A jövőben ez a feature azért még jól jöhet.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz emvy #16 üzenetére

    Szerintem te a kissebbség vagy. Általában vagy windows-on fejlesztenek Windowsra (még ha ez alatt windows servert is értünk), vagy mostanra osx/Linux-on fejlesztenek Linux/osx-re.
    De ahogy mondtam is, azért nem lesz ez egy rossz funkció, még ha a windows-on fejlesztők túlnyomó többsége le is szarja.

    Engem az egész buildben az zavart a legjobban, hogy egyszerűen nem jött elő (és a session-öket nézve nem is fog) olyan téma idén, amire azt mondom, hogy na ez kurva jó, ezt akarom, ennek a híreit követni akarom, mikor jön már ki final-ba stb...
    Elsütöttek egy rakás buzzword-öt, egy rakás bullshit-et, újra bemutattak mindent tavalyról (ahelyett, hogy ezek már kész lennének - hololens, .net core - na jó ez kész, akkor idén miről is beszélnek?, asp.net core - ez miért nincs még mindig kész?, uwp appok miért olyan bénák még mindig, miért kell még mindig ezekről beszélni?), kb. egyetlen élő bemutatójuk se sikerült, szóval ez roppant csalódást keltő volt.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz buherton #20 üzenetére

    "Olyan lesz, mint a svájci bicska. Mindenre jó, de igazából semmire sem. Vagy nen tudom, hogy hogyan látjátok ezt. A licenszekkel nem lesz gond?"

    Licenszekkel mi gond lehetne, mikor egyrészt az ubuntu open-sorce, másrészt a Canonical-al megegyeztek (ezt még régebben bejelentették).
    Az meg miért lenne már gond, ha bizonyos Linux programok is tudnának egy kompatibilitási rétegen keresztül windows-on is futni?

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák