Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz emvy #16 üzenetére

    Szerintem te a kissebbség vagy. Általában vagy windows-on fejlesztenek Windowsra (még ha ez alatt windows servert is értünk), vagy mostanra osx/Linux-on fejlesztenek Linux/osx-re.
    De ahogy mondtam is, azért nem lesz ez egy rossz funkció, még ha a windows-on fejlesztők túlnyomó többsége le is szarja.

    Engem az egész buildben az zavart a legjobban, hogy egyszerűen nem jött elő (és a session-öket nézve nem is fog) olyan téma idén, amire azt mondom, hogy na ez kurva jó, ezt akarom, ennek a híreit követni akarom, mikor jön már ki final-ba stb...
    Elsütöttek egy rakás buzzword-öt, egy rakás bullshit-et, újra bemutattak mindent tavalyról (ahelyett, hogy ezek már kész lennének - hololens, .net core - na jó ez kész, akkor idén miről is beszélnek?, asp.net core - ez miért nincs még mindig kész?, uwp appok miért olyan bénák még mindig, miért kell még mindig ezekről beszélni?), kb. egyetlen élő bemutatójuk se sikerült, szóval ez roppant csalódást keltő volt.

    Én kérek elnézést!

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #38 üzenetére

    Érdekes....
    Kicsit humoros a törekvés, hogy linux -ot varázsolunk a windows -ból, hogy az emberek ne akarjanak linux -ot használni... De azért mégis értékelhető. Így már nem leszek annyira kínos helyzetben, amikor windows -al kell dolgozni, ami kb egy "kőbalta" alap helyzetben a linux -okhoz képest, és mindig egy zsák program kell még külön hozzá, hogy valamire jó legyen.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #14595328

    törölt tag

    válasz emvy #38 üzenetére

    Arról lehetett hallani valamit, hogy milyen Windowson fog működni? Home / Pro is vagy csak Enterprise?

  • bambano

    titán

    válasz emvy #41 üzenetére

    két dolgot nem értek:
    ha a megrendelőd volt olyan kedves, hogy linuxra kérte a termékedet, minek raknál fel windowst a fejlesztéshez? nettó pénzkidobás.
    a másik, amit nem értek, hogy ha rajtam múlna, én sorrendet tartanék: először azzal foglalkoznék többek között, hogy egy mezei nullpointer reference ne húzza le az egész windows gui-t, és csak utána foglalkoznék újabb fícsörökkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Grodd

    tag

    válasz emvy #46 üzenetére

    Gondlom null pointer dereference-es segfaultra gondolt, de azt a GUI lehúzást így sem értem ;)

  • bambano

    titán

    válasz emvy #46 üzenetére

    veszel nagyobb kosár pénzért egy jó kis programot, hogy száradjon le a fejleszők keze mind és felrakod egy friss w10-re. elindítod, klikkelsz, elszáll az egész, mint ólajtó. kisebb nyomozás után kiderül, hogy egy mező üresen maradt, de a program hivatkozik rá.

    oké, ha szerinted ez dereference, nekem megfelel. akkor ne reference miatt, hanem dereference miatt száradjon le a programozó mindkét keze.

    de nem elég, hogy maga a program elszáll, a w10 képtelen feltakarítani utána a képernyőn maradt szemetet, így az, hogy a w10 kernel valamit csinált a programmal, de a program még általam nem ismert állapotban ott maradt a gépben, a képernyőn, használhatatlanná tette a teljes gui-t.

    el nem tudom képzelni, hogy lehet ilyen barkács megoldást csinálni, kedves microsoft, hogy a program futását megszakítja, de nem takarít fel utána.

    két okból se tudom rendesebben megmagyarázni: egyrészt nem értek hozzá (és ez jó :P ) másrészt ekkora atombaromságot, hogy segfaulttal kihajítunk egy programot, de ui elemei bentmaradnak, életemben nem láttam, így megfelelő szakszavaim sincsenek rá. ja de mégis: ótvar gagyi :P

    tehát ha úgy érzed, hogy ez a magyarázatom zagyva volt, akkor jól érzed: a zagyva működést nem lehet értelmesen leírni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • azbest

    félisten

    válasz emvy #46 üzenetére

    Életszerűtlen, hogy linuxos fejelsztést windows-on csináljanak. Se tesztelni, se futtatni nem tudná, még az új varázslatokkal sem, ha gui alkalmazás. Épp olyan balgaság, mint windowsra fejleszeni linux alól.

    Hamarabb lesz dedikált videokonferencia gép, amire mondjuk vnc-vel vagy más megoldással átvarázsolják a fejlesztői gép képernyőjét. Főleg, ha külön konferencia szoba is van.

    (#58) emvy
    teamviewer-t próbálta már valaki videokonferenciára? A skype az botrányos mióta az ms átvette, win alatt elmegy, de linux alatt nem volt fejlesztve. Wine alól pedig nem megbízható. Egyébént a linuxos teamviewer is wine-t használ, de az hivatalosan.

    Van ahol Lifesize Softphone-t preferálják, de az is win-es és a tűzfalakkal körülpakolt usereknél sem sima. Bár mióta cloudos lett, azóta legalább könnyebb becsatlakozni. Egyébként nem mondanám jobbnak a skype-nál, csak valami titkosítás miatt vannak rákattanva.

    szerk:
    ja hát, ha a géped csak arra van, hogy begépeld a szöveget és majd valahová fel lesz deployolva, akkor enniy erővel bármin gépelhetsz.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #58 üzenetére

    Azért tisztázzunk pár dolgot:
    1. Nem beléd kötni akarok
    2. Nem flamelek veled szemben
    3, csak más a véleményem.

    Mivel 9 éve aktívan Linux Desktopot használok most rossz emberbe kötöttél bele...

    Windows ara lenyegtelen, gyakorlatilag zero -- a fejleszteshez hasznalt szoftvereim eves elofizetesi dija jopar ezer euro (profiler 500, IDE 500, etc. etc.), ehhez kepest egy szaz euros Windows nehany evente teljesen elhanyagolhato. De tenyleg, aki ar alapjan valaszt munkara OS-t, az siman hulye.

    Szimlán hülye az aki fizet valamiért amire nincs szüksége, ha valami ingyen is jó, akkor ki az a barom aki divatból kifizeti a másik árát van ijyen nyilván... Meg van Policy is, ahol megkövetelik, hogy használj valamit, de azért ez szöveg 500 gépnél már nem játék és mese 5000 gépnél meg pláne nem.

    Ha Linux desktopon te meg nem futottal bele problemaba (ami mas OS-eken mukodik), akkor nem hasznaltad (vagy hazudsz).

    Azért elmondhatnád ha már ennyire nagy a mellény, hogy milyen mindennapi átlagos szoftverekről van szó, amivel szenvedni kellene...
    Igen belefutottam sokba ami régebben gázos volt, de ilyenből egyre kevesebb, van sőt egy általános user számára ilyen nem nagyon van, aki irodai felhasználásnál marad.

    sajnalom, hogy megint idejottel flamelni, mindenki un mar, menj mashova.

    Figyelj egyelőre nem én vagyok aki nulla ténnyel állt elő, szóval aki flamel lehet nem én vagyok szerinted?

    videokonferencia szoftvert, ami tamogat sok (>10) felhasznalot, mukodik a desktop sharing (tehat a Linux desktopomat egyszeruen es gyorsan meg tudom osztani a resztvevokkel). Nincs. Vagy egy jol hasznalhato screen recorder szoftvert, ami 10 percnel gyorsabban installalhato es beallithato (!)

    Hiszen ezt egy átlagos felhasználó mindennap használja ugye? Valamint a Bash-ez is van köze?

    i3wm alatt, amit hasznalok. Nincs -- van olyasmi, ahol konzolbol meg kell mondanod, hogy milyen teruletet rogzitesz, etc. Az nVidia kartyam neha suspend utan nem kapcsolja vissza a monitort rendesen, at kell valtani sima karakteres terminalra, aztan vissza, es ugy jo. Intellel nem tudom meghajtani a monitoraimat, ez van.

    Azért ugye érzed, hogy a Windows alatt az nVidia-s driverekkel folyamatosan baj van és nem hogy át kell váltani karakteres üzemmódra (az nincs is Windows alatt ha az Explorer elhal) a gép fel sem kel. Ez nem probléma?
    Azért mert ilyenbe belefutottál egy dolog, a másik, hogy ez nagyon nem operációs rendszer specifikus dolog.

    ntellel nem tudom meghajtani a monitoraimat, ez van.

    Ilyen van, bár nekem kettő FullHD, és beépített monitor megy simán Intellel is (minimum haswell kell hozzá), nekem is nVidia kártya van a gépemben, folyamatosan megdöglik Windows alatt, kb 10 driver próba után is, szóval... Linux alatt, nem de nem használom az nVidia kártyát mert nekem felesleges.

    De ez is nyilván megszokás, és igény szerint változik.

    No offense, csak a nagy mellényt le kellene tenni...Az hogy neked valami em kényelmes másnak lehet az, az pedig, hogy valaki mást használ még nem lesz kényelmetlen neki...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz emvy #88 üzenetére

    Pontosabban ezt én írtam neked először ebben a topikban.

    (#89) emvy

    A fórumtrollokat, meg a szakértőket hagyjuk is most, mert abból van sok, de az a helyzet, hogy az köztudott tény, hogy a Windows a legbiztonságosabbnak tartott rendszer, telepítés után amikor semmi nincs rajta, ezt miden biztonsági szakértő elmondja, nagy eséllyel ez így is van. A probléma akkor kezdődik, amikor elkezd a user programokat telepíteni, mert akkor lesz a Windows-ból szita. Na most ezt lehet nem az MS problémájának tulajdonítani, csak senki nem azt fogja mondani, hogy jajj a flash meg az adome megint betatalált, hanem azt fogják mondani, hogy a windows nem biztonságoz, és sajnos hiába lenne az, ha alaphelyzetben a rendszer semmire nem jó, ha nem telepítesz fel rá programokat, tehát akkor itt kinek van igaza? A biztonsági szakértőnek, vagy annak, aki azt mondja, hogy nem biztonságos a Windows?

    Nehéz eldönteni.

    Az pedig, hogy így most gondolkodik a Microsoft ilyen megoldásokon szerintem nem is kell erről sokmindent mondani, elmondja magától a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • cami][us

    senior tag

    válasz emvy #89 üzenetére

    Annyira nem izgat az MS termékek biztonsága, talán ezért csak az Edge homokozójáról láttam infót, de az alapján elég fapados darab. Az emet meg továbbra sincs telepítve alapból, ha jól tudom.

    pl. azokrol, akik a GRSec/Pax mogott allnak).

    Én nem használok hardened kernelt, de ettől még soha nem sikerült shellt elindítani az aslr-t kijátszva, pedig már próbálkoztam. Persze ahogy itt írják, lehet hogy jó lenne egy emet-szerű alkalmazás Linuxra is.

  • bambano

    titán

    válasz emvy #89 üzenetére

    nem kell sandboxolni egy appot ahhoz, hogy alapvető biztonsági támogatást kapjon az oprendszertől.
    ez egy beteg filozófia, most menő a sandboxolás, akkor sandboxoljunk. ha kupelrájba sadboxot raksz, akkor az kupleráj marad sandboxszal, nem pedig rendes cucc.

    egyébként is a sandboxokból, konténerekből elég gyakran ki lehet törni, pláne, ha az alatta levő oprendszer egyébként lyukas, vagyis semmit nem ér az egész.

    harmadrészt a fő probléma az, hogy veszel egy tetszőleges szoftvert, az esetek 90%-ában azzal nyit, hogy telepítsd admin jogokkal és kapcsold ki az uacot. az ms több, mint 20 év alatt nem jutott el odáig, hogy egyrészt megoldja, hogy legyen rendes védelem, másrészt hogy ezt végre leverje a tróger programozókon. szerintem nem is akarja megoldani, mert ócska módon programozni olcsóbb és gyorsabb, és az így okozott hibák elhárítására lehet külön üzletágat alapítani. tehát nem elég, hogy kevesebbe kerül, több is a bevétel.

    mindig mondom, a windowsok szép megoldásokat tartalmaznak olyan problémák elhárítására, amik windows nélkül fel sem merülnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák