Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Mister_X #29 üzenetére

    Itt csak te szóltál be az összes (ex-)amigásnak... Ha egy "vélemény" sértő és megalapozatlan, akkor talán nem kellene leírni. Az pedig modortalanság, hogy nem válaszoltál a #15-ösre. Én nem tudom, mit csináltál te az Amigával, de messze nem Enterprise szint. Sem prociban (Z80 vs. 68k, nem egy súlycsoport), sem grafikában, sem OS-ben. (Az utóbbit talán nem is ismerted. Lemez be->game.)

    Annyiban van igazad, hogy az A500 HW-e (proci környezete [turbókártya nélkül] és a custom chipek) 16 bites. De az OS környezet messze nem 16 bites benyomást keltett, hiszen túlmutatott a Win95-ön is (ami akkor még sehol sem volt...). Ugyebár az első kisgépes preemptive multitasking oprendszer volt, jóféle ablakkezeléssel és sok egyéb újítással. (Bár szerintem te csak az AOS 1.2-t ismerhetted, ami még kicsit nyers kinézetű volt alapból. De gondolom, még ezt is ritkán láttad. Volt hozzá egyátalán vinyód? Turbókártyát nem is kérdezem.) Csak hát az Amiga != A500.

    (#31) Alchemist: Fizikailag is 32 bites a 68000, csak kifelé multiplexelt az adatbusz (és mint korábban írtam, automatikusan intézi a 32 bites adatok írását/olvasását). A címvezetékek A1-A23-ig "tartanak". A programok mind 32 bitesek voltak és azonnal profitáltak a 68020-asból és társaiból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák