Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobal

    MODERÁTOR

    válasz Palinko #6 üzenetére

    "Nekem is pont ez jutott eszembe. Szerintem nagyon nem érdekel senkit az egyszálas teljesítmény, a kőkorszaki játékmotorokat kivéve, amelyik fejlesztő nem tudja több szálra skálázhatóan optimalizálni a cuccát húzza le a rolót, mert már 10+ éve látszik hogy ez lesz az irány lehetett volna felkészülni rá...."

    Tehát ha azért veszek egy intel procit mert CS:GO-val szeretnék játszani (ez most csak hipotézis, de tipikus példája az egy szálas motornak) akkor csak magamat álltatom azzal, hogy valóban jobban szerepel?

    "A benchmark programok meg miért bonyolítják ennyire el?"

    Szerintem, hogy egy minél szélesebb körnek készítsenek átfogó tesztet.

    " a takonnyal ragasztott, értelmetlenül túlhúzott egy lépés hátrányban lévő cucc a jobb."

    Valóban nem a legjobb megoldás a paszta de nem ennyire gyászos azért. Igénytelen. Órajellel szerintem nincsen probléma, a teszteken tökéletesen látszik, hogy ahol meglép az Intel az az órajelnek köszönhető főleg.

    Lépés hátrány? Ezzel is vitatkoznék. Valóban nem a legújabb legkisebb csíkszélességgel dolgoznak, de kétszer akkora technológiával is és összeségében erősebb (az interneten található tesztek alapján!). Akkor van vagy nincs?

    Ettől függetlenül igen, a Zen2 ami most a jobb vétel az ár és érték arányát tekintve.

    [ Szerkesztve ]

    "Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

  • mobal

    MODERÁTOR

    válasz Palinko #40 üzenetére

    "Ezt hívom én nem reális felhasználásnak, ha CS GO-val vagy hasonlókkal akarsz játszani jó eséllyel már 10 éve olyan géped van ami szépen elviszi 60FPS-el, vagy ha 5 éves a gép akkor annál is jóval többel és kétlem hogy az esportolókon kívül bárki invesztálna 2080Ti-ba meg 9900-ba azért hogy 1280x960-ban játsza 240 Hz-s monitoron..."

    Ha valaki azért vesz egy 9700k -t vagy 9900k-t mert 10 fps-sel többet kap CS:GO-ban akkor neki ez a reális felhasználása.

    Szerintem ezen ne vitatkozzunk, én nekem tök mind1 ki milyen indokból vesz magának gépet. Én azért maradtam az intelnél, mert ami upgrade ltt volna (ha lett volna) az a 3700x vagy a 3800x lett volna, de pörgős lap 90 ezerért köszönöm nem kell.

    Ha valaki a 144 vagy 240 hertzre lő az megint az Ő reális felhasználása. Én is 144 hz monitort használok és nem mennék szívesen vissza 60-ra, nekem kell.

    "Az órajel szerintem annak a jele, hogy túlpörgetik, hogy versenyképes legyen, nézd meg a Xeonokat pld, ott miért nem 5ghz-en járatják? Mert tudják ők is hogy fogyasztana mint az állat, talán már meg sem lehetne fogni a hőterhelését stb. Már nagyon rég tudható, hogy 5Ghz, alatt lesz az optimális sebesség, inkább 3-4 között, de 4 fölé mennek hogy bár nem a legjobb energia/teljesítmény egyensúllyal, de még elviselhető, de utána az látszik hogy hatványozottan emelkedik a hő és a fogyasztás nagyon kis teljesítmény növelésnél is."

    Ez így van, az intel és az amd is a profitból él. Ha meg tudod duplázni a magok számát és emelni az óra jelet miért ne tennéd meg? 4600-on használom a procit 80 fok alatt, azért annyira nem kazán.

    "Lépéshátrányt pedig nem a csíkszélesség miatt mondtam, hanem szerintem designben maradnak el, mert még mindig az évekkel ezelőtt felvett irányt viszik tovább, akkor megtehették a Bulldozer nem jelentett nagy kihívást, de a Ryzen infinity fabricjában és a chiplet designben nagyon hiszek."

    Én nem gondolom, hogy itt lépés hátrányról beszélhetünk. Technológiairól igen. De ne mennyünk el amellet sem figyelemmel, hogy a Zen2 egy ugyan olyan jó design-nak tűnik mint a Skylake ami pedig 4 éves.

    Továbbra is azt mondom, hogy a Zen2 egy nagyon jó ajálnható proci ami ár érték arányban jobb mint a konkurens jelenleg. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

  • KROK640

    veterán

    válasz Palinko #40 üzenetére

    Pont, hogy most kellene a többszálas mérésre helyezni a hangsúlyt! Ha eddig lett volna az egy szál előtérben a több meg háttérben, és most változna azt megérteném.
    Elég egy egyszerű példa, hogy szemléltessem : I3 4330-as procim van. Ha kikapcsolom a második magot, hiába van Hyper-Threading érezhetően leesik a teljesítmény, még böngészés filmezés meg sima windowsos mozgás alatt is. De ugyanez történik (csak kissebb mértékben) ha a Hyper-Threading -et kapcsolom le a prociban. Érdekes mód, sok-sok (főleg régebbi) játékban (szinte) nem okoz teljesítményvesztést, csak az újabbakban.

    Elég sokat forogtam tuningos körökben de a Penium 4 5GHZ-en elég extrémnek érzem, hogy úgy mondjam elég ritka eset volt. A Pentium D az már más, azokból elég sok ment 5GHZ-en, meg a jóöreg 2,66-os Celeron D-k amik szintén igen jó eséllyel mentek 5GHZ-en...
    6-7GHZ-es procikat normál otthoni felhasználás mellett szerintem sem mostanában fogunk látni. Mégpedig azért sem, mert a gyártók a magszám bővítés felé haladnak, és minél több a mag annál alacsonyabb az órajel.
    Emlékszem mikor a 3,2-3,4GHZ-es P4-esek után kijött az E6300-E6400-as Core Duo 1866MHZ meg 2133MHZ-es órajelével, és mi csak néztünk, hogy ez most mi akar lenni???
    (sokan főleg a hozzá nem értőbbek pedig reménykedve összeadták a magok sebességét, mintha a plusz mag 100%-os teljesítménynövelést jelentene, helytelenül lefordítva saját maguk számára, hogy az adott CPU mit tud, és hogy a fejlődés nem állt meg).

    Az AMD mikor erőltette a bulldozer architechtúrát, akkor egy kicsit úgy nézett ki, hogy a jövő a folyamatosan emelkedő magszám mellett a folyamatosan emelkedő órajel felé is fog mutatni, de aztán kiderült, hogy ezeknek a magas órajeles magoknak kb ugyanaz a baja, mint anno a Prescott P4-eknek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák