Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modeller

    aktív tag

    válasz snecy20 #24 üzenetére

    Szerintem is.

    Valaki tudna linkelni egy normális WS lapot?
    - Legalább 8 dimm
    - vPro (vagy bármilyen hasonló grafikus remote management)
    - haswell

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #52 üzenetére

    Szerintem nézz utána mi is a vPro.

    "Eleg nagy tevhitek vannak itt tavfelugyelet teren."

    :K

    "Akarmilyen gepet tudsz supportalni tavolrol"

    Ja, egészen addig, amig működik az OS. Ha véletlen nem indul el bármi miatt, akkor hajadra kenheted az os szintű felügyeleti dolgokat. vPro-nál meg szépen felmész rá VNC-vel és ha kell akár az egész OS-t lecseréled a gépen távolról, felmountolsz egy iso image-et ami a távoli kliens gépen van stb-stb.

    De még az olyan egyszerű dolgokat is csak vPro-val tudsz elintézni, mint mondjuk a gépek ki-be kapcsolása. Természetesen nem WoL szintű bohóckodással amit bárki megcsinál a nevedben egy magic packettel, hanem certficiate alapú hitelesitéssel, biztonságosan.
    És akkor hol vagyunk még a hardver szintű tűzfal kezelésétől és a komolyabb dolgoktól.

    Ez nem foteltudomány, hanem alapvető igény egy normális workstation-től.

    [ Szerkesztve ]

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #58 üzenetére

    "Eleg sok cad ws van nalunk es egy darab ilyen igeny nem volt meg a felhasznaloktol."

    A cad ws-ekkel jól le is fedted a teljes ws piacot. Ja nem... :)

    "Maradjunk a foteltudomanynal, a VNC meg minden, csak nem biztonsagos."

    Mondom, hogy utána kéne nézni, mielőtt ilyen nagy kijelentéseket teszel.
    1. ez a VNC, nem az a VNC, csak legegyszerűbben VNC Plus-al tudsz felmenni a KVM-re, de ez egy másik protokoll, sima VNC-vel nem tudod használni.
    2. ez a VNC ugyanúgy certificate alapú hitelesítést és titkositást használ mint a többi vPro feature
    3. SCCM beépülővel is tudod kezelni

    Akkor ezek után fejtsd ki légyszi ezt a "minden csak nem biztonságos" kijelentésedet. Az intelnek és multinacionális vállalatoknak megfelel a biztonsága, de én szivesen meghallgatom az ellenérveidet.

    "A vpro meg semmiben nem kulonbozik egy ilotol vagy egy drac-tol, ugyanugy kell neki kulon subnet ha rendesen akarod uzemeltetni."

    1. Miért kéne külön subnet Hardveres tűzfallal tudod szabályozni ki férhessen hozzá, akár 802.1X-el.
    2. Ha kell, az miért olyan nagy baj?
    3. Igen, jó hogy észrevetted, a vPro az ILO-knak a workstation szintű megfelelője.

    "Ha egy OS szintu hiba van, arra ott van a jo pc support minden site-on aki azert van, hogy odacsattogjon, es HW-t csereljen"

    Hogyne, csak az lehet. És nyilván 24 órában ott van, hogy odacsattogjon, ha mégiscsak szoftver szintű a probléma. Elvégre akinek nincs 24 órás felügyelete, annak nem is lehet workstation-je.

    "Egy rendesen uzemeltetett infran nincs olyan, hogy veletlenul nem indul el barmi miatt."

    Bocsánat, de LOL. Még szerveren csak-csak, de hogy a userek által piszkált workstation-ökön ne történhessen szoftveres hiba, az a vicc kategória.

    "WS-t nem fogok tavolrol ki-be kapcsolgatni, az a user dolga."

    Értem, esetleg be is kéne tiltani, mert neked nincs rá szükséged a CAD-es workstation-ökkel és mint már megtudtuk ez az egyetlen workstation felhasználási terület :)
    (halkan súgom, hogy mifelénk remote dolgoznak a userek workstation-ön és van amelyik csak éjszakánként kapcsolja be otthonról amikor kedve van hozzá)

    "itt jon ki a foteltudomany "

    Azt látom :)

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #61 üzenetére

    "Azt be tudod ugy loni, hogy olyankor inditsa ujra a gepet amikor a user megy haza hetkoznap."

    Majd pont azt fogom figyelgetni, hogy melyik user mikor megy haza, főleg, ha be sem jön, mert távolról dolgozik, vagy eleve szabad munkarendben dolgozik.

    Meg kéne már érteni, hogy vannak más környezetek is, mint a te cad-es workstation-jeid, egészen más igényekkel.

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #65 üzenetére

    "redundancia"

    Azért térjünk már vissza a földre, workstation-ökről beszélünk. Ha beszarik az oprendszer és még a hálózat is elmegy, akkor igyjárás van. Ennyi erővel a sima hálózatát is tegyed redundánssá.
    (nem mintha egy külön subnettől rendundássá válna bármi, de mindegy)

    "nem tudtam, hogy egy ws-t a user 24/7ben hasznal, ilyen munkaeroert siman kapalozna minden munkaltato."

    Olvass figyelmesebben. Az egyik user délután 5-kor hazamegy, a másik user este 9-kor kezd dolgozni, azt is távolról. Senki nem mondta, hogy 24/7-ben dolgozik. Épp ezért kapcsolja ki a gépét.

    "Rendesen kene GPO-t meg UAC-ot konfiguralni, nalunk nem vagjak agyon a gepet."

    Az átlag userek be vannak korlátozva, de vannak userek akik full adminnal nyomulnak a saját gépükön.
    Évente 2x, ha előfordul, de többe kerül a cégnek, ha kimegyek, mint amennyivel egy vPro-s alaplap drágább a simánál.

    "Az uzemeltetesrol es annak koltsegeirol meg tanulj meg egy kicsit."

    LOL.

    Továbbra is állitom, próbálj meg kinézni a pici szemüveged mögül, mert fogalmad sincs, hogy máshol milyen más igények vannak. (arról nem is beszélve, hogy sokadjára bizonyosodott be, hogy alapszinten se ismered, amiről vitatkozol, szerintem életedben nem is láttál még vPro-t, csak az észt osztod, hogy mindenki hülye aki ilyet használ, köztük multinacionális nagyvállalatok SCCM-el, de én pl. több kisebb cégnél is üzemeltetek ilyet, ahol pont nincs 24 órás IT support és tökéletesen bevált)

    [ Szerkesztve ]

  • modeller

    aktív tag

    válasz #06658560 #66 üzenetére

    "Viszont a jelek szerint nem túl sok céget és szoftverkörnyezetet láttál még"

    Nekem is ez az érzésem. És úgy osztja az észt, mintha az egyetlen környezet amit látott lenne az etalon és mindenki aki máshogy csinálja az hülye. (akkor is, ha tökmás környezet, tökmás igényekkel)
    A szűklátókörűség mintaképe.

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #69 üzenetére

    "Túl sok dzsunkacéget lattam már botcsinálta adminokkal megáldva talicskával boritanák ki a pénzt az ablakon."

    Igen, jellemzően a dzsunkacégek használnak vPro-s gépeket, full remote managementtel. Főleg SCCM-el :) Teljesen elvesztetted a talajt a valósággal. Csak fújod a hülyeséget tovább.

    "mert ha a user akinek a k okos suppirt full admin jogot adott es csinal egy szép loopot, akkor a k okos support feldughatja a vpro-jat."

    Mi köze a local admin jognak ahhoz, hogy loop-ot csinál a switch-en egy user? Vagy milyen loopról beszélsz?

    "Ha mar ennyire aggódunk a userert akit lustak vagyunk korlátozni akkor legyen mögötte bolondbiztos rendszer"

    Hardverváltoztatás ellen bolondbiztos rendszer? Sok sikert hozzá :)
    Szoftverváltoztatás ellen pedig a vPro bolondbiztos rendszer.

    "De legyen, én vagyok a tapasztalatlan"

    Hát nagyon úgy tűnik, a saját kis korlátos rendszereden nem látsz túl és nem fogod fel, hogy máshol mások az igények és a tiedénél fejlettebb megoldást használnak. Nem dzsunkacégek, hanem többszázezer felhasználós nagyvállalatok. De biztos ők is hülyék és te vagy helikopter.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák