Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz SystemRoot #36 üzenetére

    ez a wind és társai, sztem erős kompromisszumot képeznek teljesítménybe.
    Az én véleményem pedig az hogy ez a vas már bőven elég minden átlagos dologra, ami nem játék. Ha nagyjából azt a teljesítményt hozza mint az én mostani asztali gépem amelyet négy éve használok, akkor az bőven okés lesz. Igazából nem is nagyon cserélném az asztali gépemet, ha nem akarnák mostanság megint játszani is kicsit. Az Atom Klub -ban akosf által leírt hozzászólások alapján ha nem számításigényes dolgokra használjuk, akkor nagyon jó opció. (Megjegyzem persze hogy az ott lévő benchmark teszt alapján fele olyan erősnek látszik mint a mostani asztalim) Nálam számításigényes feladatnak a renderel-és és a HD videó lejátszás számít ha a játékot nem nézzük. Na most ha a 720p-t elvitte zokszó nélkül akkor nehogy már a teljesítménye ne legyen elég több tíz weblaphoz, főleg 1GB RAM-al :F A Flash videókról már nem is beszélve. Egyébként is mivel van benne Hyper Threading - akárcsak a mostani gépemben - biztos hogy a weblap nézés nem nagy ügy neki. A HT ilyen szempontból elég sokat jelent, tesóm is megjegyezte már hogy nálam minden gördülékenyebben megy mint az Ő Athlon 64 3000-esén.

    Jól mutatja ezt hogy a lassan kihaló XP kerül rájuk. No persze nem azért mert az XP jobb lenne mint a Vista, hanem mert kevésbé leterhelőek.
    A jelenlegi gépemen is Vista-t használok, és a környezetemből nem egy olyan véleményt hallottam hogy szerintük kellő memória mennyiséggel (1GB vagy felette) egyáltalán nem olyan feltűnően lassú mint ahogyan azt sokan állítják. Én úgy vélem hogy csak a rendszer betöltési ideje nőtt meg, egyébként nem érzek teljesítmény csökkenést - szubjektív de nekem jobban be is jön mint az XP. Ennek ellenére egy ilyen kisgépre én is XP-t tennék, márcsak eleve a lassabb noti vinyók miatt, a vinyók egyébként is a leggyengébb láncszemei a mai gépeknek, rájuk kell várni a legtöbbet. Egyébként a Wind honlapján az MSI írja hogy a vason elmegy a Vista is, és szerintem az 1GB RAM-al elviselhető sebességű is lenne (legalább is biztosan jobban mint a HP netbook-ok). Mint a tesztből is kitűnik inkább egy régi Pentium M-hez kell viszonyítani.

    Lehet bennem van a baj, de én most úgy látom hogy ha notiban szeretném ugyanazt a teljesítmény kapni mint egy közép-felső kategóriás asztali gép esetében, akkor sok százezret kell otthagynom a pénztárnál, és akkor még mindig lesz nem kevés olyan asztali gép ami nála erősebb lesz alig az ár feléért. Játszani pedig max. félévig lehet velük kompromisszumokkal. Biztos van akinek van erre pénze, de a többség már eleve nem tud egy ilyen notit megfizetni, másrészt felesleges pénzkidobásnak is látom pont a gyors elévülése miatt (bővíteni sem nagyon lehet). Inkább legyen egy alap noti, ez a kis Wind pedig nem hiszem hogy sokkal marad el a mostani belépő szintű notiktól. Mellette pedig egy asztali gép (akik pedig nem nagyon játszanak, azoknak az sem kell, avagy konzol, mivel most úgy is eléggé divat kijelenteni hogy a konzol jobb mint PC játékra :U)

Új hozzászólás Aktív témák