Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz bambano #3 üzenetére

    Sőt az elődjük tulajdonképpen vagy másfél éve hódít (amennyiben a "sima" MP600 -asra gondolsz). Azt nem tudom, hogy ez az "előd" dolog mennyire állja majd meg a helyét - biztos ki fogják vezetni azokat a piacról? Tulajdonképpen mind árban - mind teljesítményben és egyéb adatokban szépen "beolvad" a két széria (a 'Core' és a 'Pro') közé. Nem mellesleg a "sima" MP600 -aknak is szép fekete hűtőbordájuk van :) :)

    Igaz, nálam a legfelső NVMe -ben van (VGA felett), de ránézésre nem látszik, hogy gond lenne a magasságával. Nem tudom 100% -ra mondani (most nem szedem szét a gépet e miatt), de szerintem nem nagyon lóg a PCIe slot magasságának fölé (azaz elméletileg a VGA vagy hangkártya stb. alatt el kellene férnie). Ezek tulajdonképpen csak képeken, így szépen kinagyítva látszanak magasnak - egyébként nem vészes a magasságuk ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz sb #23 üzenetére

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azokban a topikokban csak olyanok szokták ezt a "SATA SSD -knél nincs értelme többet" mantrát tolni, akiknek nincs PCIe gen4 SSD -jük. Amikor ez a dolog nagyon "elburjánzik", akkor ahhoz a "magamfajták" (akiknek viszont van) már nem szoktak hozzászólni. Azt meg mindenki eldöntheti, hogy a gen3 -hoz képesti dupla sebesség, a SATA -hoz képest pedig a tízszeres illetve a késleltetések az jelent-e Neki bármit avagy sem. Nekem van a gépben SATA is (ez a régi PC -mből jött át) meg gen4 is - hááát, nem bántam meg ... :)

    Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy annak idején amikor vettem a mostani gépemet (majd másfél éve), akkor a mostani Corsair Force Series MP600 PCIe Gen4 1 TB meg mondjuk egy Samsung 970 EVO Plus 1TB (ami az alternatíva lett volna gen3 alapokon) alig pár ezres volt a különbség ... Ki melyiket vette volna egy X570 mellé? :) Az is igaz, hogy most már nagyobb a különbség a példaként hozott két meghajtó között - most már vagy 8K HUF a különbség ebben a méretben ...

  • dkess

    őstag

    válasz Graphics #26 üzenetére

    Mármint minél nem kell több? PCIe gen4 SSD -nél? :) Dehogynem, majd a gen5 ... ;]

    Az "iroda meló" alatt nem tudom mit ért az "internetes nagyérdemű". Azt hogy valaki "egész nap vakarózik"? Ahhoz történetesen még egy abakusz is elég - nem kell még SSD sem. Nem tudom nekem világéletemben olyan irodai melóim voltak, ahol "a világ összes háttértár teljesítménye nem lett volna elég". Meg a körülöttem levőknek is kb. Akkor legyen nekem is olyan véleményem, hogy "irodai melóra" PCI gen4 alatt a "fű se nő" ? ... :)

    "NVME ssd-knel a középszintű nem fog akkora többletet hozni." - ezzel nem tudom mire célzol? Menjen mindenki a felső kategória felé?

    ... a szoftver(ek) kihasználják - ezzel a részével nincs gond ....

  • dkess

    őstag

    válasz sb #30 üzenetére

    Igazából fentebb írt már más konkrétumot azt én is meg tudom erősíteni. És igen, én remux -olgatok meg másolgatok SSD -n belül is elég sokat - akár többtíz GB file -okat. Itt például nagyon érezni ... Most az ilyen Windows, meg pattogósabban indulnak a programok, persze ... Két dolgot tennék még hozzá: az egyik amit nem írtam, hogy nekem sosem volt gen3 SSD -m (csak SATA -sok meg gen4) - gen3 -al nincs saját mély tapasztalatom. Viszont amit írtam, hogy amikor vettem akkor 1 TB -os méretben (amiket néztem) akkoriban alig volt különbség árban. Nem tudom pl. ha lett volna egy 10K HUF körüli különbség akkor is megvettem volna-e? Lehet, de mondjuk, ha jelentősen több, akkor már nem persze ...

    Kinek mit ér meg egy gyorsabb/kisebb latency -vel rendelkező SSD? Ez mindenkinél más. Ugyanakkor ami kicsit zavarni szokott az azok az általános jellegű kijelentések amik a releváns topikokban jönni szoktak, hogy a gen4 -re úgy általában semmi szükség. Most hagyjuk a szerver meg HEDT frontot, de azért már "sima" desktop -nál is érezhető különbség van, arról nem is beszélve, ha árban nincs jelentős eltérés ...

    Persze lehetne más relációkat is vizsgálni a a gen3 vs, gen4 -en kívül. Például: HDD vs. SATA SSD vagy éppen a SATA SSD vs, gen3 SSD. Készséggel elfogadom azt is, ha valakinek egy HDD -ről SATA SSD -re váltás sem hozna semmilyen érezhető előnyt, de azért ne jelentse már ki lehetőleg senki, hogy totál semmi értelme senkinek vagy hasonló ...

    A leányzó fekvése teljesen más lenne, ha azt írná, hogy "nekem nincs értelme" vagy hasonló és ezt mondjuk még 200 -an beírnák, mert szükségét érzik ... Ehhez képest kvázi le van hülyézve az, aki pár ezresért többért (a TB -os mérettartományban) megveszi az újabbat, mert éppen az alaplapja is támogatja ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák