Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aram

    tag

    válasz Tomcat #9 üzenetére

    Az EIZO sem gyárt panelt, így a panelgyártók "hóbortjára" van bízva a képarány.
    Mellesleg úgy veszem észre, hogy a széles képarányú kijelzők megjelenésével kezdett el csökkenni a TFT monitorok ára. Gyanítom valami olyasmi lehet a dologban, hogy így egyszerűbb hibamentes panelt "vágni", hasonlóan a procik csíkszélesség csökkentéséhez.
    Nem mellesleg a 27" már akkora, hogy nem zavaró a 16:9 arány. Nagyon magas így is a monitor, szerintem ennél magasabb zavaró lenne (na jó nem, de nagyon szupi a 16:9 így, hogy 1440 pixel magasság tartozik hozzá).
    Nálam ugyan ezzel a panellel működő Dell dolgozik december óta. Csak ajánlani tudom az összes olyan monitor, mely erre az LG panelre épül.
    Üdv!

    Ez a felirat 20byte!

  • Aram

    tag

    válasz Tomcat #26 üzenetére

    A soványabb képarányt tényleg kompenzálja a lényegesen nagyobb felbontás. Nem egyszer kell Remote Desktop-ot használnom és nagyon is klassz, mikor ablakban megnyílik az építész cégünknél lévő 1920*1200-as monitor képe... :)
    Én pont butaságnak tartom az általad említett 1920*1200-as 27"-os paneleket. Szerintem az már csak arra jó, hogy ne fél méterről, hanem 1-1,5 méterről tudja az ember használni ugyan azt a munkafelületet. Szóval nálam pont a nagy felbontás tette vonzóvá ezeket az új 27"-os monitorokat.
    2560*1440 igen nagy felület. Vallom azt, hogy 1 nagy felbontású monitor még mindig jobb mint 2 kisebb! :)

    Ez a felirat 20byte!

Új hozzászólás Aktív témák