Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#1) - = Zk = -

- = Zk = -
(PH! félisten)

jesszus, milyen vastag az az Eizo....jesszus, milyen drága..jesszus, mekkora felbontást bir. jahát igy már nincs benne semmi kivetnivaló:C

egyelőre elvagyok a 22-es Benkőmmel. de ha csere lesz, maradok e márkánál, min 24 coll.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#2) macilaci78 válasza - = Zk = - (#1) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Eizotól megszoktuk a jót drágán. :K

A Wortmannban viszont nincs HDMI? Miért nem?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#3) Day 'n' Nite

Day 'n' Nite
(fanatikus tag)

Hát, ja az Eizo nem semmi.Bár ennyit mások tv-re költenek :))

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#4) LackoMester

LackoMester
(PH! addikt)

Elég jól néz ki, meg hát egész betyáros paraméterekkel bír ez a Eizo. Határozottan elfogadnám. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Duracellm... válasza - = Zk = - (#1) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

A megvilágítás egyenletessége miatt ilyen vastag, kell hely a diffúzornak.

A többi csak ráadás.

(#6) mghltm válasza LackoMester (#4) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

grafikusoknak soha rosszabb monitort :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) - = Zk = - válasza Duracellm... (#5) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)

áhh, értem.
megijedtem, na :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#8) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Eizo for prezident! :DDD
nyílván kellene:)

[ Szerkesztve ]

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#9) Tomcat

Tomcat
(őstag)

Na ne már! Az EIZO is elkezdi a 16:9-es hóbortot? Hát, ez de kellemetlen hír. Eddig azt hittem hogy ők legalább kitartanak a (számomra jobbik, a) normális képarány mellett. Bennük is csalódnom kellett. :(

Tomcat

(#10) macilaci78 válasza Tomcat (#9) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Nézd úgy, hogy az Eizo is csinált egy 16:9-es moncsit a felső kategóriába, hogy a tortából ő is kapjon egy szeletet. A hóbort nem egy terméknél indul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#11) Flashback

Flashback
(PH! addikt)

Az Eizo ok hogy hír de ez a Wortmann mi?? Miért hír?
Átlagos válaszidő, TN panel... :F Azt kell mondjam hogy PROhardver hasábjain ennek nem kellene ekkora hírt csapni. Ennyi erővel bármelyik átlagmonitor kikerülhetne ide...
Hacsak nem fizetett hirdetés (bár azt illik kiírni), vagy tükörfordítás valahonnan, de akkor sem értem miért nincs szűrés...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ] Everything begins with an idea...

(#12) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Az Eizo renek,az ára is remek,ahhoz képest,hogy 27 pro monitor nem is olyan nagyon drága.Ez valóban hír,de a másik egy szutyok TN panel,semmi extra 24" átlagos tucat sz@r.Mi ebben a hír?

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#13) sti10p

sti10p
(senior tag)

Kár hogy csak hír, igazán olvasgatnék egy pár tesztet is Eizo moncsikról, eléggé el van hanyagolva ez a márka itt a PH-n (jó pesze tudom, nem épp átlagfölhasználóknak szánják őket)! Főleg ha végre ők is csinálnának egy 3D-s moncsit, legalább 27"-at, 16:9-eset azt igazán megnézegetném egy tesztben, ha már megvenni nem tudom :( ...

[ Szerkesztve ]

XY

(#14) Flashback

Flashback
(PH! addikt)

A dinamikus kontrasztarány pedig már egy rossz vicc, kb mint a 90-es évek elején a PMPO (PMPO 600W és az RMS meg volt 2 W) :D
Csak hogy minnél nagyobb számot tudjanak ráírni.

(#15) lujó55 válasza sti10p (#13) üzenetére

lujó55
(PH! addikt)

Eizo? Röviden jó!
Bővebben? K..va jó! :C Munkahelyemen 2 is van a gépemre kötve, isteni és 3 év után napi 12 óra használat mellett is pixelhiba mentes. Nem véletlenül kerül annyiba. :R

(#6) tiborandras: +1

[ Szerkesztve ]

(#16) adm válasza Tomcat (#9) üzenetére

adm
(őstag)

ez az egy 27"-es minőségi (VA/IPS) panel van a piacon, amire a dell U2711 és az apple cd 27" is épület.

12core - 24thread - 48gb

(#17) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Én inkább megvárom ezeket. Összeg tizede már megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18) Flashback válasza weiss (#17) üzenetére

Flashback
(PH! addikt)

Én Dell 2311H-t használok, ez is IPS paneles és fantasztikus a képe TN utánn.

(#19) mghltm válasza lujó55 (#15) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

irigyellek :U en a 300k-s i5-os csucslaptop melle kaptam kulso monitornak egy 4:3-as 19"-os tft-t :W

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20) Piftuka

Piftuka
(PH! addikt)

Az EIZO "etalon", mint általában, viszont erről a WORTMANN nevű cégről eddig nem hallottam.

Mit kell tudni róluk? Talán valami kínai cégről van szó? (Ők adnak előszeretettel hangzatos "európai" neveket a termékeiknek.)

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#21) dezz válasza adm (#16) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Úgy van! (Egyébként IPS.) Az Eizo is csak abból dolgozhat, panel tekintetében, ami létezik, lévén nem ők gyártják a paneleket. (A feldolgozó elektronikát viszont igen.)

Annyit tennék még hozzá, hogy az említettekkel ellentétben ez Digital Uniformity Equalizerrel (digitális homogenitás kiegyenlítés) is rendelkezik (leginkább ennek kérik meg az árát), továbbá a CCFL bemelegedését és hőmérsékletváltozását is kikompenzálja.

Ha valakinek 16:10 kell, választhat 24"-est vagy 30-ast. De az utóbbinak már brutális ára van.

[ Szerkesztve ]

(#22) Teszla_

Teszla_
(senior tag)

Tetszik ez az Eizo. De kinek nem.
A bal oldali képet nézegetve csodálkozom, hogy nem bukik előre az egész :)

(#23) ^Clown

^Clown
(PH! kedvence)

Na, ezt az Eizo-t már monitornak lehet nevezni, ellenben a TN+Filmes rettenetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Aram válasza Tomcat (#9) üzenetére

Aram
(tag)

Az EIZO sem gyárt panelt, így a panelgyártók "hóbortjára" van bízva a képarány.
Mellesleg úgy veszem észre, hogy a széles képarányú kijelzők megjelenésével kezdett el csökkenni a TFT monitorok ára. Gyanítom valami olyasmi lehet a dologban, hogy így egyszerűbb hibamentes panelt "vágni", hasonlóan a procik csíkszélesség csökkentéséhez.
Nem mellesleg a 27" már akkora, hogy nem zavaró a 16:9 arány. Nagyon magas így is a monitor, szerintem ennél magasabb zavaró lenne (na jó nem, de nagyon szupi a 16:9 így, hogy 1440 pixel magasság tartozik hozzá).
Nálam ugyan ezzel a panellel működő Dell dolgozik december óta. Csak ajánlani tudom az összes olyan monitor, mely erre az LG panelre épül.
Üdv!

Ez a felirat 20byte!

(#25) Tomcat válasza dezz (#21) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Tudom sajnos hogy erősen korlátozott a választék. A 24" nekem már kicsi lenne főképernyőnek, a 30"-os meg amellett hogy pokolian drága fél-egyméterről nézve már ergonómiailag is hatalmas. Hülye voltam hogy nem vettem anno pár darab Samsung 275+-t vagy Dell U2709W-t amíg lehetett kapni. Arra vártam hogy jönnek majd gyorsabb panellel is a javított modellek. Aztán elkezdték tolni a cégek ezeket a filmnéző monitorokat, sajnos mostanra már mindegyik. Ez van, így jártam.
A használtakról meg akár le is mondhatok mert akinek van az úgy vigyáz rá mint a szeme fényére és semmi pénzért nem adnák el. Pedig vennék akár többet is.

Tomcat

(#26) Tomcat válasza Aram (#24) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Persze, ezt én is tudom hogy abból dolgoznak ami rendelkezésre áll. Volt több EIZO CRT-m anno és több DTP-vel és kiadványszerkesztéssel foglakozó ismerősöm is ragaszkodik az EIZO TFT-ihez úgyhogy tudom a márka mit képvisel.

A gond inkább az hogy én már 5 éve élek 1920*1200 pixelen, mindenhol ez a felbontás része az életemnek és nehéz lenne más felbontással és főleg soványabb képaránnyal megbarátkozni.

Tomcat

(#27) Aram válasza Tomcat (#26) üzenetére

Aram
(tag)

A soványabb képarányt tényleg kompenzálja a lényegesen nagyobb felbontás. Nem egyszer kell Remote Desktop-ot használnom és nagyon is klassz, mikor ablakban megnyílik az építész cégünknél lévő 1920*1200-as monitor képe... :)
Én pont butaságnak tartom az általad említett 1920*1200-as 27"-os paneleket. Szerintem az már csak arra jó, hogy ne fél méterről, hanem 1-1,5 méterről tudja az ember használni ugyan azt a munkafelületet. Szóval nálam pont a nagy felbontás tette vonzóvá ezeket az új 27"-os monitorokat.
2560*1440 igen nagy felület. Vallom azt, hogy 1 nagy felbontású monitor még mindig jobb mint 2 kisebb! :)

Ez a felirat 20byte!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.