Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Joshi #130 üzenetére

    Az a véleményem a 4k-ról hogy mindenképp fejlődést jelent, és mint írtam 2-3 éven belül szerintem már csak 4k paneleket fognak gyártani. De még hosszú az út előtte.
    Nem tudok figyelmen hagyni azonban más jellemzőket. Az hogy bizonyos nézési távolság felett nem nyújt jelentős előrelépést azért fontos mert nem feltétlen kell mindenkinek 4k-s megjelenítőt venni. Nem úgy megy hogy jön a kismanó és UHD-t varázsol az 50"-os FHD kijelzőből, hanem súlyos százezres kiadásokról van szó. Nincs tartalom, a megjelenítők egyéb paramétereket tekintve elvéreznek. Az "nevetségesen elavult" plazma technológia felmossa a padlót az kontrasztban és mozgásmegjelenítésben az lcd-vel. Az oled-ek borzasztó drágák és nincs BFI. Mint ahogy a videóban amit linkeltem ezek a tulajdonságok mindig fontosabbak mint a nagyobb felbontás. És akkor meg kell nézni az árakat, milyen médialejátszók vannak amelyek 4k-t tudnak, milyen tartalmak. Előbb vennék egy 65"-os VT plazmát most mint egy kisebb méretű 4k megjelenítőt adott összegből.
    Jó lesz a 4k, de egyelőre csak techdemózásra elég.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák