Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Segal #2 üzenetére

    A TV az nem filmet nézni van, hanem reklámot nézni. Esetleg sporttal megszakítják a reklámot 20 percnél tovább, de mással biztos nem.
    Filmnézésre a projektor való, nem véletlenül nem is tesznek a legtöbb projektorra TV tunert. Lehetne, mert egy kvázi filléres vacak, mégis simán van, hogy milliós projektorokon nincs tuner. Most akkor minek legyen egy egérmozi TV-n 3D ha a célközönség projektort néz úgy is?
    Most kezd hozzánk is beszivárogni a 65"-os panel, ezért nekünk nagynak tűnik. 100 éve volt pedig már, hogy a micsu a projektoros TV-ket ebben a méretben nyomta nyugaton, csak ide a balkánra nem hoztak olyat anno. Szóval most ez megint csak annak nagy képátló, aki még nem szokott hozzá a nagyobbhoz.
    3D-re a TV pici.
    A TV-be a színészek kapzsisága miatt nyomták be a 3D-t, mert a 3D-s forgatási költség nagyon magas a sztárocskáknak meg semmi sem elég sok pénz és a BR piacon akarták behozni a "veszteséget", amit az jelent, hogy csak annyi szék van a 3D moziba, mint a 2D-be, de nem jött be, mert a csóró reklámfüggő tévénéző nem adott a BR lemezért pénzt.
    Apámnak is 3D LG-je van, de csak akkor látott 3D filmet, amikor én vittem neki. Nélkülem soha, de komolyan mondom soha nem használja ezt az opciót, tulajdonképpen azt sem tudná, hogy a TV tudja, ha én nem indítom el neki amit vittem. Meccset néz rajta, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Chaser #85 üzenetére

    Viszont meg volt oldva a TV állvány is az árában. :)

    Egyébként az megvan, hogy hátsó vetítésre alkalmas ernyőt is lehet venni? Szóval egy széles látószögű projektort beviszel a hónod alatt, elé teszel egy ilyen ernyőt és ha rendesen lesötétíted a projektor és az ernyő között olyan kép az eredmény, mint régen az ilyen a TV-knél azzal a különbséggel, hogy a mai projektoroknak sokkal magasabb a felbontásuk. Nem lesz olcsó, de könnyebb megcsinálni mint egy 75”-os
    TV-t felvinni egy családi házba mondjuk csigalépcsőn :)

    Jók ezek az új 75"-os TV panelek is már közelről nézve, de ennyi sor és ennyi oszlop ekkorában rengeteg hibalehetőség így, hogy bárhol fogod meg rögtön erőkar van, hát szerintem lehet, hogy tele lesznek zöld csíkokkal ezek a vackok pá rév után, de ne legyen igazam. Ez a fólia szalagkábel és akkor odataknyozzuk... ekkora méretben vannak kétségeim, hogy egy ilyen sérülékeny megoldásnak megfelelő e a tokozás, pláne hogy még káva is alig van meg még vékony is...

Új hozzászólás Aktív témák