Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guriga1234

    addikt

    válasz Feri1977 #77 üzenetére

    És lehetőleg még pénzt is adjanak hozzá, mert hazaviszed, ugye?
    Nem mindenki igénytelen ám! Ne magadból indulj ki!

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Feri1977 #77 üzenetére

    A TV koncepciója kitermelte azt az igénytelen közönséget, aki hozzászokott ahhoz, hogy 10 percenként reklám, a műsorokat nem elejétől végéig nézi, hanem amibe éppen belefut, addig ameddig meg nem unja és átkapcsol. Vagy megy a TV a háttérben egész nap, esetleg minden szobában más csatorna. Aztán az Internet felnevelte az elegánsan "multi screen user"-nek nevezett, de valójában egyszerűen szétcsúszott és koncentrálni, elmélyülni alig képes generációt, akiknél a háttérben menő TV mellett már alaptartozék az állandó Facebook fal pörgetés a telefonon, és esetleg közben valami casual játék laptopon/tableten.

    Az ilyen felhasználók számára tényleg zavaró a 3D és felesleges a 4K, valószínüleg ha kicserélnék az OLED TV-jüket egy CRT-re azt se vennék észre, ha nem sípol.

    Én régimódi vagyok, TV műsor nem jön a lakásba, és ha megnézek egy filmet, akkor rászánom az időt, elejétől a végéig, elsötétítve, laptop, tablet és telefon nélkül. És olyankor számít a minőség, és hozzáad megfelelő tartalmaknál a 3D (bár az otthoni rendszerem még nem az, de volt szerencsém ismerősöknél mozizni). 4K-t és OLED-et csak boltban láttam, és elég meggyőző volt. Attól még, hogy a mai árakon nem engedhetem meg magamnak, nem tagadom, hogy mindhárom jelentős előrelépés.

    Képernyőmérettel kapcsolatban: a látószög mellett számít a méret is. Minél messzebb van a képernyő, annál kényelmesebb a szemnek, annál kevésbbé kell egyhelyben maradni ahhoz, hogy teljes legyen az élmény. Nagy a dilemma: kicsit rosszabb de sokkal nagyobb kép egy vásznon, vagy tökéletes feketék és 4K felbontás, de csak 50-60"-on. Ilyen szemszögből én a nagyobb képet választom.

Új hozzászólás Aktív témák