Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dave™ #4 üzenetére

    Ebben én nem vagyok olyan biztos, hogy visszalépés teljesítményben.
    Legalábbis Core-M Turbo és Throttling karakterisztikát még nem láttam sehol.
    Ellenben egy sz*ros kis U-s Haswell, a legkisebbek közül is, a jóval vastagabb notebookokban is alig turbózik a max frekire.

  • sb

    veterán

    válasz rudi #10 üzenetére

    Ez igaz. Viszont a 2 magos turbo is elég magas. 2.3-2.4GHz egy sima 4200/4210-nél is.
    De persze tényszerű számok nélkül nem nagyon mérhető ez az egész. "Pár perc" lehet kevés vagy sok is. Az i7 még neccesebb lehet. És eleve a Haswelleknél (legalábbis desktopon, de ez általános architektúra alapúnak dolognak tűnik) a magas órajelű, Turbo fogyasztás/teljesítmény mutatója is gyengébbnek tűnik. A jóval nagyobb csúcsfogyasztási adatok legalábbis ezt mutatják akár egy IB vagy SB-hez képest is. Érzésre tényleg csak löketszerű terhelésre lehetnek jók. Persze ebből adódhat magasabb Turbo órajel is, de jellemzően ezt sem nagyon láttam.
    Ami hatékonyabbá teheti - de ez teljesen más kérdés - az a jobb HT az előző generációkhoz képest.
    És persze az, hogy az átlagfogyasztás jobb, mert általánosságban az idle illetve a löketszerű csúcsra járatás általános felhasználásra ideálisabb lehet.

    De ezzel együtt összességében nekem a Haswell nem annyira meggyőző továbbra sem a fenti tulajdonságok miatt nyers erő tekintetében.

    Ettől függetlenül ami igazán hiányzik az összehasonlításhoz, hogy nem láttunk még a Core-M karakterisztikáját. A tesztekből annyi látszott, hogy egy CB és egy 3DMark idejére az eredmények alapján nem tűnt gyengébbnek, mint egy Haswell.

    Persze lehet, hogy gyengébb lesz. 15W vs 4.5-6W között szerintem vállalható lesz a különbség. Táblában ez bele fog férni.
    Én nem is ezekre, hanem hasonló paraméterű, 8-10W körüli, aktív hűtéses Broadwellekre lennék majd kíváncsi rendes notebookba. Egy olyannal ellennék egy ideig. :)

Új hozzászólás Aktív témák