Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gsjinn

    újonc

    1 hónapja van ilyen gépem (i5 128GB + type cover) és abszolút meg vagyok elégedve vele.

    Tanulmányaimhoz és munkámhoz is bőven elég sőt. Kompakt, nem nehéz, bármikor magamhoz ragadom és kézben tartva hasznámom. Ülve gépelni sem kényelmetlen, pedig 168 cm magasságom nem óriási.

    Tettszik a toll pontos, a kézírás nagyon hasznos (lehetne magyar kézírás fordítás gépeltre, de ehhez legalább itthon is forgalmaznia kéne a microsoftnak), angol és német nyelveken igen szépen ki lehet használni minden funkciót. A gépelés - kézírás - érintés funkciók kombinálásával egyszerű és talán a leghatékonyabb munkamenet érhető el.

    Ilyet kéne osztogatni iskolákban, irodákban és mindenkinek. A papír alapot teljesen felváltotta az életemben. Csak a hivatalos dokumentumok maradtak, amik a bürokrácia miatt nem kiválthatók. Jegyzet = onenote. Ilyen hatékony jegyzetelés, legyen az ötletelés, munka feladat vázolás, vagy tanulmányok jegyzetelése órán és otthon, még sosem volt életem során. Mindenem egy helyen elérhető, a felhő maximálisan kisegít. Ha kell beszurok képet, videót, kézirást, rajzokat bárhol bármikor. Csoporttársaim elszenvednek egy grafikonnal, vagy folyamat ábrákkal, míg én két pillanat alatt lefotozom és belejegyzetelek, vagy lerajzolom (több színnel egy tollal) és nincs olyan hogy nem fért ki a lapon, mert mindig marad végtelen helyem körbe jegyzetelni

    Munkánál számlák, ötletek, munka tervek egy helyen rendszerezve azonnal kézben. Internet Telórol vagy wifiről és a levelezés meg is van, fájlok a felhőbe küldve.

    Videók, képek szépek, hangminőségre nincs kifogásom (nem egy szuper hangrendszert várok egy ilyen géptől, mégis igen jól szól), bár többnyire fülest használok.

    Melegedés: igen ritkán jobb felső saroknál elfordulhat, inkább frissítésnél, de ha 2x volt a legelején forrób, akkor sokat mondok azóta 0, max picit melegebb de nem zavarta a használatot.

    Ventillátor hang: halk = 0, szintén frissítésnél fordult elő kb 3x hogy hangos lett.

    Fekete képernyő, vagy fagyás: frissitésnél volt ugyancsak 3-szor

    Wifit nem dob el, és megtalálja a legkisebbet is, eddig csak pozitiv tapasztaltom volt erről.

    Mindenre lehet használni teljes értékű gép, a táblákat lekörözi. Aki nem játékra használja és kell neki egy gép, amit mindig kéznél tartana annak erre van szüksége.
    Játékra is lehet, de szerintem "flash" játékok és mobil játékok valók a kissebb méretre. Rendes játékok (assasin creed, cs, battlefield egyebek) szerintem nem laptopra és tabletre valók, arra van konzol és pc (komolyabb hardverrel). Tudom lehet mindenen, még a suface -n is, de az igénytelenség határait surolja a laptop játék (főleg low és middle beállitásokkal)...

    Aki teheti ezt vegye. Ez a jövő szerintem munka szempontból, nem a nehéz nem tul mozgatható laptop és a butított táblagép.

    Néztem hasonló jellegű termékeket, egyik sem volt ilyen mértékben pontos, könnyű, mobilis és jövőbe tekintő. Ezért is esett a választás erre. Féltem, hogy látatlanban csak olvasva és videót nézve döntök a megérzésem és a többi terméket ismerve, de megérte.

    Jah és igen spóroltam, 10 éve használtam ugyanazt a gépet és laptopot. Mert kiszolgált, de amikor ezt megláttam tudtam, hogy erre akarom váltani. Az ára valóban huzosabb, főleg hogy a toll jár hozzá csak, de egyenlőre megérte jó pár évre most ez a technikai fejlődés. Remélem gyártótol független ilyen irányba halad a fejlődés.

Új hozzászólás Aktív témák