Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz gyiku #8 üzenetére

    "mibaj a jobb kisujj, gyurusujjal backspacevel? "
    Szerintem is semmi baj a helyével, pont jól van ott, ahol van. Éppen azért való oda, mert csak ritkán van rá szükség. Azonkívül alig 1 centivel van távolabb, mint az ó, ú betűk :)
    Szerintem sokkal kényelmetlenebb a bal shiftet lenyoni egy magyar/német billentyűzeten, mint backspacelni. Annakidején, amikor US amerikai billentyűzetet használtam, akkor a SHIFT nálam ott volt kikopva, ahol most a magyaron a Shift és az Í közötti hely van. Legalább 5 éve magyart használok, de még mindíg szokatlan a kicsi shift.

    u.i.: Most figyeltem magam gépelés közben. Főként a jobb kezemmel kezelem a space-t, de 3-4 alkalommal befigyelt a balkezes is, amelyik közelebb van, vagy ahogy sikerüt. Marhára örültem volna neki, ha törölt volna :))

    Úgy látszik, a MS-nél már csak törölni kell mindent, új dologra nincs szükség. Ezért száműzték az Insert gombot több billentyűzetükről (megjegyzem a logitech is), és rakta helyette dupla magas DEL-t, most még a backspace-t is kiemelt helyre teszik.

    Bezzeg annyi eszük nincs, hogy a numerikus blokkon legyen az enter mellett tab is (elvétve láttam 1-2 billentyűzetet).

Új hozzászólás Aktív témák