Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    C64: számomra már nem az ilyen cikkekbe általában berakott verzió, hanem a C64/II jelentette (gyakorlatilag ugyanezt a csodát): [link], külsejében jóval modernebb és -ha jól tudom-, még a hangért felelős SID chip-en is fejlesztettek benne valamicskét... (Bár az eredeti bézs színű verziót is birtokoltuk kezdetnek egy ideig)... Hogyan is lehetne feledni?!

    BASF: habár csupán egy rövid ideig volt saját (és elég jó típusú) VHS lejátszónk (és felvevőnk), azért nekem se kell magyarázni a márkát különösebben. Bár ha, jól emlékszem a magnó kazetta piacon is jelen voltak akkoriban rendesen és talán inkább ez jutna eszembe először a márkáról...

    3DFX: Sose volt tőlük egyetlen kártyám se, emlékszem a felhajtásra ami akkoriban körülötte kialakult, de épp egy olyan átmeneti időszakot éltem meg anno (még gyerekként), hogy gép fejlesztés, új grafikus kártya vásárlása szinte kizárt lett volna. Szóval amíg mások már vígan a Pentuim 2-nél, meg a 2. 3DFX szériánál tartottak (meg dual-ban összekötve nyomatták őket) én még mindig egy 1MB-os Trident-et izzasztottam a 486-osom alatt... Talán nem is bánom, hogy kimaradt, a 3D-s full textúrázott játékok gyerekcipője volt ez még, és így visszatekintve, talán egy kreatívabban kivitelezett 2D-s játék minőségibb látványt nyújtott, mint egy "baltával nyirbált" low poligonos divatjáték... IMO.

    Goldstar: én csak a mikrosütőikre emlékszem ilyen név alatt. A 90' években már LG név alatt vettem tőlük egy CD írót, hát nem volt éppen a megbízhatóság "csúcsa". Nem tudom mennyibe változott azóta a minőség politikájuk (ill., hogy mennyire egyedi a negatív tapasztalatom), de ha bármely ilyen jellegű elektronikus kütyü vásárlása vetődne fel, én inkább bíznék meg pl. egy Samsung-ban továbbra is... (Tegyük hozzá: régen volt, bár hozná úgy a sors, hogy lenne lehetőségem kipróbálni valamit és pozitívan csalódni bennük, de magamtól nem szánnám rá magam LG-s cuccok vásárlására, mivel -jelenlegi ismereteim szerint- van jobbnak tűkő alternatíva...)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz jacint78 #83 üzenetére

    Samsung:
    1. kb. 7 éve vett telefonom, a célnak azóta is tökéletesen megfelel.

    2. Laptop-om, annak idején is a belépő szint volt, de funkcióját máig tökéletesen ellátja (az, hogy a Google a YT-al a HD videó lejátszásnak mesterségesen kreált erőforrás igényinek már nem tesz eleget -a pár évvel korábban még tökéletesen futó- 1080p, meg a még "üdvözítőbb" 60fps mellet azt inkább ne a kis notim számlájára írjuk, pls...)

    3. YP-U5 mp3 lejátszó, FLACK és egy rakatnyi más formátum támogatással, kiváló -rövid- töltési idővel és korrekt akku üzemidővel. Gyanítom, hogy hang minőségben (egy jobb fülhallgatóval) simán pariba vágyja a korának akármilyen "flancos" -(ez most nem flame)- Apple cuccosait...

    4. A családban volt már több Samsung TV-is (még CRT-k), anno egyértelmű volt a választás: csak meg kellet nézni egy kis elecrto áruházban kiállított Samu-t egy "akármilyen" konkurensel szemben, képminőséget illetően. Nem vagyok benne 100% biztos, de gyanítom, ha beállnék a MM TV-s standjára, ugyan ez lenne a tapasztalatom...

    (És nem vagyok meghuzakodott "fanatic", elismerem, hogy a magasabb ár kategóriákban vannak "tutkósabb" választások, de ami az ár/érték arány illeti, számomra ez a gyártó még nem okozott csalódást...)

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz VIC20 #99 üzenetére

    Ja, a Gravis Ultarsound Max I és II, ha jól emlékszem az akkor vezető SB klónok mellet volt a másik -sokak szerint- sokkal jobb opció. (Nekem csak SB klónok jutottak, de nem titkolom, hogy anno igencsak vágytam egy igazi GUS-ra én is. :U

    (A "márka sorsa" szempontjából sokkal mérvadóbb volt a C64-es vonal, de talán még az Amiga 500-ast lehetett volna megemlíteni, a többi típus nem nyomott már annyira a latba...)

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Ligend #110 üzenetére

    Nekem volt 2 Trident-em meg egy S3-am, pontos típusra nem emlékszem így hirtelen. De ahogy nőtt a "GPU" órajel és memória úgy csökkent egyenes arányban a képminőség. A kezdeti 1/2 Megás Trindent-emnek volt a legtisztább képe. Aztán volt még egy integrált SiS chip-es is egy kiselejtezésből származó gépembe (amit már akkor is csak a kíváncsiság/hobby miatt vettünk meg, nem sok mindenre volt már jó -a jumper-eket azért kivettem belőle :D -...)

    Aztán jött egy nagy tátongó hézag a PC-s korszakomban és a legközelebbi kártya már egy 64MB-os ASUS Geforce 2 MX-volt...

Új hozzászólás Aktív témák