Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz Donki Hóte #42 üzenetére

    Ugyanez igaz volt, persze korábban az ókori Egyiptomra is. Csillagászat, építészet, mérnöki tudományok, meteorológia... Aztán a cuccokat meg nevetséges szánokon, görgőkön hurcibáltak, eszükbe sem jutott a kerék. :)

    A jelenlegi helyzet csupán azt mutatja meg, mekkora értéket és hatalmat jelent egy olyan társadalom, ahol demokrácia, szabadverseny és piaci szemlélet uralkodik. Ahol szabad és önálló a felsőoktatás, ahol az egyén tud boldogulni, ahol nem az számít, hogy kinek a kije nyer pályázatot, kutatási pénzt, stb.

    Ezért van Amerikában a világ szabadalmainak nagyrésze, ezért ment anno a magyar tudósok nagyrésze is oda és megy ma is rengeteg kutató, tanuló, diák, mérnök. Kínából, Indiából, mindenhonnan.

    Vajon miért nem otthon alkotnak, tanulnak, fejlesztenek?

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent71

    csendes tag

    Teljesen világos. :)
    Mocskos USA, mocskos nyugati cégek. Szegény Kína.

    Amerikában ugye mossák az emberek agyát, ostoba fogyasztórobotokat nevelnek. Mégis ezek az ostoba fogyasztók és agymosott idióták talátak fel, kutattak ki, fejlesztettek ki, valósítottak meg egy csomó technológiát régen és most. Ezek az ostoba hanyatló népek olyan környezetet teremtettek, hogy valamiért náluk vannak a legjobb oktatási intézmények, kutatóintézetek. Valamiért még Kínából is náluk tanul rengeteg leendő tudós, mérnők, kutató, diák, ember.

    Ezzel szemben Kínában csupa öntudatos polgár él, az állam nem szól bele semmibe, nem mossa a zemberek agyát, mindenki él, virágozik, boldogul és ha úgy adódik el is mondhatja a véleményét. Ja, nem.

    A kínai egypártrendszer konkrétan megmondja, eldönti, ki az aki bejuthat a piacára. Kína konkrétan nem engedi be a saját internetjére a világot. Ennek ellenére elvárja, hogy az ő cégei egyenlő bánásmódot kapjanak a nyugati piacokon, és ki van akadva, ha valaki érvényesíti jogait.

    Teremtett egy saját, ellenőrzött internetet. Kína gyakorlatilag teljesen átláthatatlanná teszi a cégeit, pénzügyeit, nincs a tőzsdén, nincsenek nyilvános adatok, csak amit jónak lát, azt közli.
    Kína konkrétan évtizedekig lopta/lopja a technológiát. Kína gyakorlatilag fillérekért árulja a saját munkaerejét, fillérekért kiárusítja a környzetét, tessék csak itt gyártatni, szennyezni, a kína öntudatos emberek ettől igazán boldogok és élvezik mindezt. Nyilván. Hiszen nem agymosott fogyasztó biorobotok.
    Kínában gyakorlatilag azért él és működik még a kommunista diktatúra, mert a világpiacra beengedték. Ha ez nem így lenne, még mindig a rizsföldeken üldögélnének. Ahogy még most is teszi népességük jó 80 százaléka. De legalább biztos nem agymosottak.

    Ezek a dolgok senkit nem zavarnak itt, úgy látszik.

    Miközben az USA a saját bejegyzett, nála, otthon - pénzelt, szellemileg és anyagilag befektett - kikutatott, kifejlesztett technológiáját, szabadalmait teljesen jogosan - hiszen semmilyen nemzetközi jogba nem ütközik egy országnak határponia a védett szabadalmairól - megvonja egy számára veszélyesen és inkorrekten eljáró céggel szemben...

    És akkor még arról megy a diskurzus, vajon van-e bizonyíték ellenük, vagy nincs... Miért várnak el egyesek NYUGATI DEMOKRÁCIÁBAN megszokott eljárást, bizonyítási kényszert? Kínában erre semmi szükség nincs, nem? Ott az állampárt eldönti, ott semmihez nem kell bizonyíték. Akkor most hogy van ez? :) Most akkor kellene a demokrácia, meg a korrekt bírósági tárgyalás, meg bizonyítékok?

    Szóval az USA jogos eljárása a saját szabadalmaival, saját törvényeivel érdekes módon kiveri a biztosítékot itthon a lelkes, és nem agymosott diktatúraimádó és mocskosusázó öntudatos polgároknál. Olyan ügyet csinálnak belőle, hogy majdnem jobban mocskosusázzák Amerikát, mint maguk a kínaiak. :)

    Köszönöm, nincs több kérdésem, mindent értek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz janeszgol #146 üzenetére

    De, ez pont a technológiáról, a jövőről szól.

    Vajon eddig miért nem zavart senkit, hogy a világ - de pl. főleg kis hazánk - tudósai az elmúlt sok-sok évtizedben leginkább Amerikában valósították meg magukat? Gondolj csak pl. Steve Jobsra. Egy migráns örökbefogadott volt, otthon mire ment volna?
    Vagy mondd ki hangosan a Google alapítóinak nevét. Na? Otthon mire mentek volna? És sorolhatnám. Valahogy ott sikerült nekik, ami máshol nem.

    Azé a technológia, a jövő, aki kikutatja, kifejleszti, aki birtokolja a szabadalmakat. Lehet lopni, vagy kényelmesen megvenni, használni, hiszen eladó is akár. És közben nem fektetni be az oktatásba, az iskolákba, a vállalkozásbarát, piaci, szabályozott rendszerekbe, jogrendbe, társadalomba. Nem kitalálni, nem szabdalmaztatni semmit. Ezt is lehet, csak akkor nem kell csodálkozni, ha úgy döntenek, nem adják, ami az övék, ha nem játszunk szerintük szabályosan. Puffoghatunk, de nem érünk el vele semmit.

    Az sajnos - mert nyilván nem jó egy kézben - tény, hogy a világ vezető technológiai cégei mind-mind amerikaiak, a világ rengeteg szabadalma amerikai. Arról ne is beszéljünk, hogy ezzel párhuzamosan a világ egyéb más fontos és hasznot hozó tevékenysége is amerikai. Lásd filmipar, szórakoztatóipar, zene, játékok, popkultúra.

    Jelenleg két dolog uralja a világot. Amerika kitalálja, Kína legyártja. Mi meg használjuk, pedig még ránk sem kényszerítenek semmit.

    De erről ők tehetnek?
    Nem, mi és a többi ország, ahol fontosabb volt a vezető állampárt, a stadion, a közbeszerzésmutyi, a kontraszelekció, ésatöbbi.

    Tetszettek volna a jövőbe fektetni, oktatásba, kutatásba, szabadpiacba.

    Ez a baj, rengetegen nem értik miért teheti ezt meg Amerika. És ezért dühösek, mocskosusáznak. De egy percig nem gondolják, hogy ők tehetnek róla.

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz Quqesz #177 üzenetére

    De most magyarázom. Azon semmilyen erőszakkal, tiltással, önkéntes megtagadással, puffogással, sem semmivel nem tudsz változtatni, hogy ott "keletkeznek/keletkeztek" a világ, a technológia meghatározó szabadalmai. Azt/azokat az ő társadalmi rendszerük, az ő oktatásuk, gazdasági környezetük, jogrendszerük valósította meg.
    Nem kényszerítettek senkit, hogy náluk tanuljon, kutasson, szabadalmaztasson, levédjen, jogosítson és egyáltalán éljen, megvalósítsa magát, ötletét. Önként mentek oda azok az emberek akik valamiért saját hazájukban nem tudtak érvényesülni. Önként vitték a tudásukat, a tanulásra való hajlandóságukat oda. Ők csak a keretet adták.
    Amíg ezt nem érti meg a világ másik fele (a hasonló nyugati demokráciákmegértették nagyjából) addig maximum csak utálkozhatunk, de nem tudunk semmit sem tenni. Pláne, hogy mindezek a fentebb vázolt körülmények mellett ez az ország még saját jóléte és technológiai fejlettsége mellett annyit tud fordítani hadseregre is, amennyit nagyjából az összes többi ország.

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz seria #180 üzenetére

    Akkor talán meg kéne szüntetni ezeket az akadályokat, hogy elindulhasson itt is a fejlődés, nem? :) Sosincs későn.

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent71

    csendes tag

    válasz janeszgol #186 üzenetére

    Nekem is Honor telefonom van és Huawei tabletem. :) Én is a saját érdekeimet néztem a vásárláskor. Ezért sem lepődtem meg amikor az USA vagy más is ugyanazt tette, teszi. :) Az én lehetőségem a gazdasági érdekérvényesítésben, hogy hova teszem a pénzem. Másnak megy hogy kinek adja a technológiáját. :)

Új hozzászólás Aktív témák