Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    "A megoldást a nagyobb sávszélességet és kapacitást biztosító 5G jelentheti, de annak nagyarányú elterjedésére még várni kell egy darabig."

    Bocs Elefant, de ezt hogy bírtad leírni nevetés nélkül? :U
    Az 5G a mobilhálózatokra vonatkozó szabvány.

    Heveny kétségeim vannak afelől, hogy mobilneten fogunk streamelni. Ahogy a COVID alatti sávszélességproblémák sem a mobilhálózatokon jelentkezett, hanem a gerinchálózatokon. Amelyeken az 5G nem segít.

    Szóval nem, az 5G csak azért kerül bele az ilyen hírekbe, mert a hálózatot fejlesztő cégek és a mobilszolgáltatók valami isteni szikrát vélnek felfedezni benne. De nem az.

    A lenti látod-e dologhoz: jó pár 'vaktesztet' folytattunk a felbontások kapcsán, 3 méterről (nálam ennyire van a kanapé a TV-től) az 55"-os FHD vs. 4K videók (nem agyontömörített anyagok, hanem én csináltam 4K-s BD-rippekből) között sem sikerült a különbséget észrevenni a többségnek, nagyjából véletlenszerű volt, hogy ráhibáztak, vagy sem. A poén az volt, hogy néha még a 720p-s videót is sikerült 4K-nak nézni, amikor alattomosan becsempésztem.

    Szóval 55"-on, 3 méterről én még a 4K-t is túlzásnak és feleslegesnek érzem.

    8K? Mondjuk 3 méteres nézési távolságból úgy 85"-nál már lehet értelme... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák