Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    "A megoldást a nagyobb sávszélességet és kapacitást biztosító 5G jelentheti, de annak nagyarányú elterjedésére még várni kell egy darabig."

    Bocs Elefant, de ezt hogy bírtad leírni nevetés nélkül? :U
    Az 5G a mobilhálózatokra vonatkozó szabvány.

    Heveny kétségeim vannak afelől, hogy mobilneten fogunk streamelni. Ahogy a COVID alatti sávszélességproblémák sem a mobilhálózatokon jelentkezett, hanem a gerinchálózatokon. Amelyeken az 5G nem segít.

    Szóval nem, az 5G csak azért kerül bele az ilyen hírekbe, mert a hálózatot fejlesztő cégek és a mobilszolgáltatók valami isteni szikrát vélnek felfedezni benne. De nem az.

    A lenti látod-e dologhoz: jó pár 'vaktesztet' folytattunk a felbontások kapcsán, 3 méterről (nálam ennyire van a kanapé a TV-től) az 55"-os FHD vs. 4K videók (nem agyontömörített anyagok, hanem én csináltam 4K-s BD-rippekből) között sem sikerült a különbséget észrevenni a többségnek, nagyjából véletlenszerű volt, hogy ráhibáztak, vagy sem. A poén az volt, hogy néha még a 720p-s videót is sikerült 4K-nak nézni, amikor alattomosan becsempésztem.

    Szóval 55"-on, 3 méterről én még a 4K-t is túlzásnak és feleslegesnek érzem.

    8K? Mondjuk 3 méteres nézési távolságból úgy 85"-nál már lehet értelme... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arty #183 üzenetére

    Ahogy ezt már más is írta: azért gondolod így, mert ezen nőttél fel, ezt a tapasztalatot hoztad. Ha eleve folyamatosan 60 vagy 120Hz-es képfrissítéssel ismerkedtél volna meg a mozgóképpel, feltehetően sugárban hánynál a 24Hz-es mozifilmektől...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kchris78 #293 üzenetére

    "Legtöbben úgy vesznek tv-t hogy életszerű körülmények között ki sem tudja próbálni mert egy kivilágított pl MM full fény erővel szerintem nem az."

    Egy időben elég sok TV megvásárlásában segédkeztem. Elsöprő többségben találkoztam azzal, hogy nappaliba, nem kevésszer pedig egyenesen ablakkal szemben lesz a TV. És nyáron még este 9 órakor is igencsak világos van. Ehhez jön még az, hogy a TV nézéshez, de még a filmnézéshez sem sötétítenek be.

    Az, hogy külön házimozi helység legyen (sötét falakkal), vagy legalább besötétített szobába használja, a felhasználók nagyon szűk rétegére volt igaz (mondjuk 5-8%).

    Szóval especiel hogy mi életszerű, azt szerintem át kellene gondolnod. Mert az ilyen felhasználóknak fontosabb az, hogy lehetőleg matt kijelző legyen (én a fenti körülmények mellé TV-t keresőket folyamatosan lebeszéltem a plazma TV-kről, mert ugye a technológia miatt az eléggé tükröződött, ami miatt persze folyton köpködtek rám sokan, de ez már más tészta...), mint az, hogy tényleg 0 nit legyen a fekete fényereje.

    Az IPS-re meg az OLED-re való köpködésed is ezért mókás, mert bármennyire is meglepő, sokan korántsem optimális körülmények között használják a TV-jüket. Szóval attól, hogy technikailag nem az IPS nyújtja a legjobb képet, még nem jelenti azt, hogy mindenkinek csak az OLED TV vagy a QLED TV jelenti a megoldást. Főleg, hogy az ár azért a vásárlók jó részénél a lista élén tanyázó tényező...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák