Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nowhereman

    őstag

    válasz anulu #20 üzenetére

    És hogy te se légy elfogult, fejezd be a mondatott: a régebbieknél meg jobb a Linuxé - azaz nincs új Windows - nyomtató meg minden egyéb periféria a kukába a drájver hiánya miatt...

    [ Szerkesztve ]

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz anulu #58 üzenetére

    nem azt mondtam, hogy tagadtad, csak hogy lehagytad...

    Utánam a kondenzcsik!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #58 üzenetére

    Khm, a Windows használatának tudásával születnek az emberek? Azt is tanulni kell, és nem olyan könnyű az sem, csak már megszoktad. Azért tudod azt, mert mindenhol az van. Azért van mindenhol az, mert a 90-es években a MS-nek jó volt a marketingje, mára meg nincs alternatívája. Nem azért, mert olyan jó.
    Céges környezetben sokszor használok Win alatt is parancssort. Pedig ugye az alatt nem kell.
    Wifi sorrend állítás csak terminálból Win8 alatt.

    Az X lefekvéses hiba meg nekem már pár ezer éve nem fordult elő. 2007-ben talán utoljára.

    @Xaels : Lubuntu rá, az eléggé hasonlít a XP-hez. Photoshop = GIMP, Office=LibreOffice, de régebbi Office csomagok elmennek Wine-al is.

    @#56 Nowhereman : Ld. még Intel cuccok 2 éves támogatása... Linuxon 5 és 10 év múlva is menni fognak.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • lapa

    veterán

    válasz anulu #69 üzenetére

    nincsenek elterjedve ilyen egysoros ps szkriptek a neten konkrét problémák megoldására. nem fogok belemenni most emiatt a win topikba, de az alapján amit sugallni szeretnél, legalábbis számottevő ilyen egysoros ps parancsnak kéne ott lennie. egyrész diagnosztikára (futtasd le ezt és másold be a kimenetet), másrészt probléma megoldásra. vagy tele van a win topik ilyesmivel, csak én régen jártam arra?

    más kérdés, hogy én múltkor egy akkora ps szriptet csináltam, hogy kérjen csillagozva jelszót aztán indítson el azt paraméterként valamit. 2 mp, mire megjelenik a doboz. ez lehet virtualizált környezet sajátossága, nem tudom. de nem egy meggyőző elsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz anulu #69 üzenetére

    Azért van alap az ajnározásra, egyszerűen a disztrók többsége koncepcionálisan jobb, mint bármelyik Windows.

    Ha felületet nézünk, akkor meg a KDE lett az, aminek a Windowsnak soha nem sikerült lennie. Akármelyik Win kiadást nézzük, érződik benne az, hogy hülyékre szabták. Mondjuk ilyen létezik Linuxon is, pl. a Gnome3.

    A HW támogatás meg köszöni szépen jól van, én pl. kicseréltem a T400-as Thinkpademet egy olyan T400-ra, amiben van dedikált radeon VGA is a gagyi Intel mellett (de egyébként a procit kivéve azonosak), a partíciókat meg backupoltam, majd visszaállítottam az új gépen. A Win persze nem indult valami komponens regisztrációs gonddal és ez miatt újra kellett rakni, a Chakrám meg kérdés és hiba nélkül elindult, na ez HW támogatás a javából.

    ---
    Cikkre: a Distrowatch eredmények nem függenek össze azzal, hogy kezdőknek mi való. Pl. az említett OpenSuse egy igen nehezen átlátható rendszerré vált, az Ubuntu meg hát khm, lentebb már kifejtette egyik kolléga...

    Egyébként THX a cikkért, bár lehetne részletezni dolgokat, pl. az Amazon kérdését Ubuntunál, meg hogy a virusok miért nem jelenek olyan problémát, mint Winen, mert a lényeg ott kimaradt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ddekany

    veterán

    válasz anulu #51 üzenetére

    A Steam statisztika alapján ([link]) pont hogy az Ubuntu vezet a disztrók közt. Ez persze nem mérvadó.

    Szóval még egyszer kérdem (mindenkitől), van-e és milyen módszerrel van mérve disztó elterjedtség statisztika.

  • Waikiki

    tag

    válasz anulu #65 üzenetére

    Mi a gond vele? Te kértél példát, hát kaptál... ;]

    Pedig nálam pontosan ez volt az egyik nyomós érv, amikor a szülők netezésre használt gépére Linux került az XP után: meguntam, hogy kétnaponta azzal hívogatnak, hogy "valami adób fles ápdételni akar meg a dzsáva, hova kattintsak", hogy a vírusirtós sz*rakodásról ne is beszéljünk. Most fentvan egy a gépen egy Mint LTS, ugyanazokat a böngészőket látják, mint anno a Win alatt, a frissítést pedig egyszerűen megoldottam: elmagyaráztam nekik, hogy ne a jobb alsó sarokban, menüben kattintva lőjék le a gépet, hanem van az asztalon egy ikon, dupla klikk rajta, majd "Run in terminal", a többivel pedig ne törődjenek. Most van egy naprakészen frissített Linuxuk, és halál jól elvannak. (Ja, amúgy az USB-s wifi adapterhez Windows alatt driver kellett, Linux alatt bedugtam és ment.)

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • #06658560

    törölt tag

    válasz anulu #69 üzenetére

    Szerintem csak a napi trollkodási adagodat akartad kiélni valahol. Rögtön a legelején kezdted emlegetni a wint, mikor semmi köze nem volt a cikknek hozzá, csakis trollkodási szándékkal. Azóta sem csinálsz mást.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #50 üzenetére

    Még egyszer idézem, annyira jó :C

    J

    rajta -általánosságban- futó nyílt kódú programoknál fórumok tömkelegén , programozók egész hada , az egész közösség egy emberként tud érdemben bármikor bármilyen kérdésben segíteni, ha konkrét segítségre van szükséged

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #205 üzenetére

    Egy, illetve két msiexecről volt szó. Nem feltétlenül úgy van, hogy csak 2 progit kell felrakni, és jó eséllyel egy jó része a telepítendő cuccoknak .msi-s.
    Hogy mi futtatja, az a usernek lényegtelen. Azt kellett volna elindítani. Ha nem tud megkérdezni, csak nézett volna.

    @Athlon64+ : Ja, tényleg, kevertem, sry. De a többit nem :P :)
    Amúgy nem mondtam, hogy mély Linux ismereteim lennének, én nagyrészt csak használom (mivel nincs vele annyi baj, mint egy winnel, nem kell annyira belemásznom).

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #54 üzenetére

    Melyik átlagjúzer is fogja feltenni a powershell-t, avagy ha egy fórumra megy problémájára megoldást keresve, milyen eséllyel kap powershell-es megoldást? Nagyjából semmi esély nincs erre. Szemben a Linux parancssor megoldásaival, használatával, merthogy ezminden Linuxon azonnal ott van, rengeteg Linux júzer használja, nem azért mert kell, hanem mert sok minden könnyen, gyorsan oldható meg belőle, és még egyszer: nem kell keresni, letölteni. Ott van minden Linuxban!

    " ja, hogy az első időben nettó semmit nem fogsz tudni csinálni a gépeden, olyan szinten más szemléletet kíván, arról el szoktak feledkezni a "megmondó emberek"."
    Ez vagy azt mutatja, hogy Linuxnak még közelében sem jártál, vagy hazudsz. Mert nem igaz.

    (#84) Waikiki
    Nem tudom, a Mint átvette-e, meg azt sem, mennyi verzió óta működik így, de az Ubuntuban a kernel meg egy-két egyéb cucc frissítésén kívül admin jelszó nélkül lehet mindent frissíteni.

    (#90) raziel01
    "kompatibilitás sokkal rosszabb"
    Mármint a Windowszal való kompatibilitásra gondoltál? Hogy a Windowsra lopott programok nem mennek szaraLinuxon?

    (#92) morgyi
    Használj Windows! Ennyi.

    (#111) orion1025
    "átláthatatlan menürendszer"
    Mihez képest? A Windows még mindig nem tud difót témacsoportokba telepíteni programokat, míg ezt a Linux felületek évtizede tudják. Hogy van gyorskeresés a Winen? Kit érdekel? A Linuxon is van.
    "Nem érzem kezdőknek jó választásnak egyik kiadást sem, mert aki egy winfoson nem ismeri ki magát, az ezen sem fogja."
    Pedig de. Sőt, sokkal jobban.

    "Számomra pont olyan mint egy OSX, nehogy nyomokban hasonlítson a jól megszokott winre, mert mutatni kell valami újat."
    Ne zavarjon a tény, hogy a Mac előbb volt, mint a Windows. A cég is, a termék is.

    (#120) HuMarc
    Egyrészt károkozáshoz nem kell admin joggal települnie, másrészt ha júzerjoggal települhet valami, jogosultságszint emeléssel mégis szerezhet admin jogokat.

    (#180) Dany007
    "A linux pedig egy más világ, mint amit az átlag ember megszokott."
    Vegyük úgy, hogy van egy ismerősöd, aki most kezd gépet használni. Ő még semmihez nem szokott hozzá, de ha tőled kérdezi, mit ajánlasz neki? Ugye nem azt, amit te megszoktál? Vagy mégis?

    (#189) morgyi
    "miért nem működhet úgy egy disztró hogy minden alkalmazás, driver stb képes egy varázslóval települni."
    1. Ha a gyártótól szerencsésen kapsz drivert, azok között van, amelyik így települ. Ha nem, akkor reklamálj a gyártónál.
    2. Ami disztrón belüli, az meg úgy települ, mint bármi más program a rendszerre: valamelyik gui vagy cli csomagkezelővel.
    Ha Windowsos megoldásokat akarsz, használj Windows!

    (#199) Athlon64+
    "A kérdés nem az volt, hogy tudsz-e olyan programot, amit lehet futtatni parancssorból (Terminal-ból), és nincs Windows-ra."
    Nem ez volt.
    "ha azt kellene használni, szerintem az emberek fele felmondana."
    München.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz anulu #483 üzenetére

    1.2 - 1.5GB-s teljes rendszer frissítés olyan 10 perc alatt megvan nálam Chakrán, régebbi Core2-es laptopon is.

    Ugyanezen a masinán a Winupdate azért egy jó 30 percet elmókolt (Win7). Később meg felraktam a Lenovo Thinkwantage rendszerfrissítő progit mert az istennek se akart menni a dedikált gpu, az meg le akar cserélni csaknem minden drivert a sajátjára, amit felrakott a Winupdate. :DDD

    (a DL időket nem számolva egyiknél sem)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #493 üzenetére

    Ezen kívül pl. van pár olyan gép melóhelyen, ami riportolásra használatos. Azaz van rá kötve 1 nagyobb monitor (vagy épp TV), és mutat bizonyos adatokat.
    Na ezekre ha bemész rdp-vel, akkor utána vagy te, vagy valaki más odaszambázik, és bepötyögi a jelszót.

    És ezekben az esetekben ugye pont az kéne, hogy ne zárjon le.

    Különben, előző munkahelyen a gyártósori gépekre pont fel kellett tudnunk úgy menni, hogy a user is lássa a képernyőt, és ne kelljen engedélyeznie. Na az sem RDP-vel történt. (8 általánost végzett betanított melósoktól meg ne várj olyat, hogy remote Assistance-t kérnek. Illetve az amúgy is macerás.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz anulu #483 üzenetére

    "ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall. ezt az állítást bárki előtt vállalom."

    Megerősítem. Az asztali gépemen 2,5 éve van fent a Win7 a régi laptopomon (amit azóta apámra ruháztam át) meg Win 7 RC után rögtön a megjelenésekor (2009. október) felment a végleges retail. Azóta nem volt egyszer sem újratelepítve és még mindig megy, még mindig stabil. Persze most már képes kicsit hosszabban is elgondolkozni alkalomadtán, de az nem érdekli az átlag usert, hogy a böngésző 9 helyett csak 14 másodperc alatt indul el. Aki ilyeneken fennakad az vagy maximalista pro user vagy klinikai eset (esetleg a kettő kombinációja).

    Az ilyen Windowst érintő mítoszokról az egyetemi programozás tanárom jut eszembe, aki Windowst utoljára a Win98 időkben látott, azóta végletekig elvakult Microsoft-hater. Egyszer volt vele egy vitám, amikor sorolta a Windowsok hiányosságait. Akkoriban már volt Win7 RC1 és persze rendkívül up-to-date volt a témában, mert olyanokat sorolt amik már az XP, Vista, W7 alatt bekerültek a rendszerbe vagy éppen kiiktatták, sokat javult, stb.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #499 üzenetére

    Azért az újabbak sem panaszkodhatnak. Tetűség mammutság, az van azóta is.
    Neked lehet, hogy más a véleményem, de nekem is megvan a sajátom :P (Én is úgy 15 éve szórakozok windzokkal, csak sajnos nem hagytam abba a 98-nál.)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pirosász

    aktív tag

    válasz anulu #490 üzenetére

    Na most ezt átlag emberként kérdezem.Valaki itt írta hogy 8-10 óra egy Windows telepítése.Nemrég vettem egy notebook-ot,Win8,driver-ek,frissítések(a rendszer naprakész),külsős software-ek,személyes tartalmak(zenék,filmek stb.)gyakorlatilag a belakás a telepítéstől,a Firefox Juventus téma választásig :D kb. fele ennyi időt vett igénybe,nekem átlag embernek.Azóta csak metro alkalmazásokkal folytattam a belakást.Mi volt amit még 4-6 órán át csinálhattam volna,vagy mindjárt felrobban a gép? :D Most ezt komolyan kérdezem,mert 8-10 óra köszönő viszonyban sincs a gépem teljes belakásával sem,nemhogy a Win telepítésével.Kezdek megijedni,hogy valami nagyon fontosat kihagytam.Köszi.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #483 üzenetére

    Erre gondoltál?
    "Mielőtt engedélyezi valakinek, hogy csatlakozzon a számítógépéhez, zárjon be minden megnyitott alkalmazást vagy fájlt, amelyet nem szeretne megmutatni a segítőnek. Figyelje, hogy mit csinál a segítője. Ha bármikor kényelmetlenül érintené, amit a másik személy lát vagy tesz a számítógépén, koppintson vagy kattintson a Megosztás megszüntetése parancsra, vagy nyomja meg az Esc billentyűt a munkamenet befejezéséhez."
    Tehát a segítő a te munkamenetedbe lép be. Mindent lát, amit csinálsz. Ha ezt nem akarod, addig nem használod a géped. Vagy rosszul értelmeztem? Nem lehetetlen volt, hanem kényelmetlen.

    "lehet, hogy hamarabb linuxoztam, minthogy te gép előtt ültél. nem biztos, lehet. (90-es évek közepe.)"
    Erre azért ne tedd fel az életed. ;)

    De ezek szerint te elolvasod a hsz-ek első és utolsó sorát. Ami közte van, az nem számít. Itt speciel az, hogy a ps és a hazugság két külön kérdéskör volt. Inkább fuss neki még egyszer.

    "ha egy fórumra megy problémájára megoldást keresve, milyen eséllyel kap powershell-es megoldást?" Még ha ott is van a gépén, 1000 problémára adott mondjuk 10000 válaszból mennyi lesz ps-es? 0,02%? És ugyan ez az arány hogy néz ki Linuxon a konzollal kapcsolatban? Mondjuk 50%?

    "ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall."
    Az átlagjúzer nem szétbarmolja, hanem használja a gépét, él a lehetőségekkel. Telepít, telepít, néha töröl, stb. Hogy a rendszere belassul, tönkre megy, az nem az ő hibája, hanem a rendszer készítőjéé, hogy úgy csinálta meg az átlagjúzernek szánt rendszerét, hogy az átlaghasználattól tönkre megy. Ne a szak-IT-s magas lováról nézd a világot. Mert más helyzetben ti vagytok ugyan ilyen kis hozzánemértő senkiháziak, akik az adott dologhoz nem értenek, és a terület szakemberei megalapozottan nézik őket le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák