Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz nuke7 #2 üzenetére

    Jellemzően a magas árkategóriába pozicionált termékeik prímák. A konzumer rétegük - ami az eladások derékhadát kéne képezze - viszont pocsék ár/érték arányú. Nyilván sokáig vitte a lendület, meg a cégnév, aztán elfogyott. A kínaiak már kiugrottak a spájzból, mindenkinek a nyakára lépnek.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nuke7 #2 üzenetére

    Ha akartak tudtak azért gagyit gyártani.
    Pl huszonpár éve a Freecom Beatmen II mellé csomagolt agybadugós cucc nem érte el, egy akkori 4000 forintos Panasonic minőségét.
    Ugyanígy agybadugós vonal, pár éve a MediaMarkt-ban vettem 2990Ft-re leakciózott Sennheisser Mx 170-et. Gyorsan kellett pár órára. Azóta is a dobozában pihen. Eszembe nem jutott elővenni. Gyakorlatilag a Samsung telefonokhoz csomagolt gagyi fehér vackok jobban szóltak nála.
    Tudom, hogy nem véletlen a hírnevük, mert középkategória tetejétől felfelé már kiemelkedő minőségű teméket árulnak, de valahogy a belépő szintet rontják el folyamatosan, amivel új vásárlókat lehetne beszippantani, és ők lennének akiknek egy része kompenzálja majd a riválisok miatt csökkenő piacot....

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • bambano

    titán

    válasz nuke7 #2 üzenetére

    azt én sem tudom. gondolom olyanokból jön össze, akik hittek a márkanév hírnevében, azután koppantak, mint én.
    két sennheiser fejhallgatót vettem mostanában, ha a számlát nézem, biztosan nem belépő szintűek, a legrosszabb vételem volt.
    anno sok éve kaptam ajándékba egy ilyen huszonezer forint kategóriás alap sennheiser fülest, az jó volt.
    ráadásul nem is a hangjával van elsősorban bajom, hanem a hibás tervezéssel meg a gagyi anyaghasználattal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz nuke7 #14 üzenetére

    volt egy rádiós sony fejhallgatóm, amikor az lerohadt rólam, akkor vettem egy sennheiser hdr165-öt. A hdr hangja egy hajszállal jobb, de amennyivel jobb, az messze nem indokolja a több, mint dupla vételárat. Minden más paraméterben a sony köröket ver rá. A sony tartójára egyszerűbb volt rátenni a fülest, a töltése jobban működött, az anyagminősége egy utcahosszal jobb volt, nem nyomta a fejem, a sonyból nem lógtak a kábelek, és még sorolhatnám hosszasan.

    ezzel együtt vettem egy hd-660s-t, az azóta a szekrényben pihen, mert használhatatlan. hogy többet nem veszek zenhejzert, az tutti. Ünnep lesz, mikor a hdr-165 tönkremegy végre és kihajíthatom a p..ba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nuke7 #14 üzenetére

    "micsoda? miért kéne olcsó szart gyártani..? Az apple se gyárt olcsó szart, mégis elég jól megy a szekerük... Bose? sorolhatnám...."
    Értem, de én nem pont erről beszéltem. Üzletpolitika. Ha egy más gyártó terméke (Freecom Beatman II) mellé odarakom a saját fülesem, az jellemzően azért van, hogy piacot szerezzek abban a szegmensben. És ha az a füles nem jó, akkor nemhogy piacot nem szerzek, hanem lehetséges vásárlókat veszítek. Ezt az első példámban hoztam.
    Akkoriban (kb 18-22 éve) átlag tini látott valami kedvelt előadón egy valamit, futott, és vett valamit a márkától, hogy meglegyen a csordaszellem. Ez ma is így van, csak ma már jellemzően influencerekkel... De ha a termék amire elköltötte az összegyűjtött zsebpénz jelentős részét nem az igazi, akkor a következő zsebpénzkupacot se arra fogja költeni, és idősebb korában, amikor már keres sem gondolkodik a márkában. És ez nem lett átgondolva akkor, amikor elkezdtek belépő szintre vállalhatalan minőségű terméket gyártani. Gyakorlatilag véleményem szerint így elvesztették egy, vagy több generáció fiatal célcsoportját, akik később lehet hajlandóak lettek volna megvenni a közép, vagy felső kategóriát amin a haszon is megvan.

    Olcsó sz*r vonalon nekem vannak kedvenceim, akik drága sz*rt is tudnak gyártani, bár pár felsőkategóriás termékük meg nem olyan rossz. Ilyen számomra a JBL. Amikor a "Telekommarketingdömpingben" mindenki 50-120e forintos mindenféle vezetéknélküli JBL fejhallgatókkal mászkált, pár ismerőssel tartottunk cseretesztet. Akkoriban egy 25-30(?) körüli Samsung Level U PRO BT fülest használtam. És a JBL olyan volt azokhoz képest, mint valami sokol rádió. Aki meghallgatta a Samsungot a JBL után, az nem értette, hogy az mi, és miért szól úgy. De ott viszont megvolt a megfelelő üzletpolitika, és marketing is. Meg is hozta az eredményét a JBL-nek, de a Sennheiser ennek a hiányát issza.

    Azaz gyártotta olcsó sz*rt, de túl sz*rt, (szerk.: jelentős felsz*pómarketing nélkül) és ahhoz meg nem elég olcsón, és most meg sírnak, hogy nem neveltek ki generációkon át márkafüggőséget. Ebbe egyféleképpen lehet beleállni. Vagy nem gyártok belépőszintet, és a többi termékemmel pozícionálom magam a piacon, vagy gyártok, de azzal van célom. Ők meg leültek a két szék közé a padlóra.

    [ Szerkesztve ]

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz nuke7 #14 üzenetére

    Kevés nagy gyártót tudok felsorolni, ahol rendben van amit kapsz a pénzedért. A Bose kiemelten nem az, de ők nem is gyártanak alsó polcos cuccot, illetve nem oda pozicionálják.
    A Seni meg gyárt(ott) és azok a termékek alulmaradnak az újhullámos kínaiakkal szemben, közben egy nullával többe kerülnek...
    Sony tud pozitív meglepetést okozni, de azért ott sem az 2-15k forintos kategóriában keresgélnék, sőt.
    Talán az AudioTechnica egy kivétel, bár nekik komplett az európai árazásuk problémás, tehát pont számunkra adják drágán a szajrét.

    Seni korábbi nagy dobásai a HD25 (főleg, máig nem nagyon van hasonlóan gyors dj fejes), vagy az eredeti Momentum over ear például (amit én nem szerettem, de nagyon sokan igen) elismerendőek. De ott van a cx200-300-300i meg tudomisén vonal, amiből rengeteget adtak el és ipari hulladék. Semmi baj, nem a cég szűnik meg, csak eladták. Hátha az új tulaj ügyesebb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • bambano

    titán

    válasz nuke7 #24 üzenetére

    az, hogy a hdr-165-öt két kézzel kell ráerőltetni a töltőjére, az nem függ attól, hogy hol vettem. elfogadom, két vásárlásból nem feltétlenül lehet kijelenteni, hogy a gyártó termékei rosszak, de azt feltétlenül kijelentem, hogy nekem nem lesz többet ilyenem. és ha a cikk is arról szól, hogy nem megy a bolt, akkor lehet, hogy mégiscsak van valami a termékekkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz nuke7 #51 üzenetére

    ez azt jelenti, hogy normális hangerőt beállítva időnként előkerülnek olyan hangok, hogy szétüti a fülem. fizikai fájdalmat okoz. és itt hangsúlyoznám, hogy normális hangerőt beállítva. szerintem túlzásba vitték a csillapítás csökkentését.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • niof

    addikt

    válasz nuke7 #61 üzenetére

    Szerintem ez ebből a szempontból nem releváns. Ha nem is tétel, biztos valamilyen szinten piszkálja a csőrét, hogy vett valamit, ami elvileg egy magasabb szintet képvisel, amivel ismeretlen jellegű probléma van, és ezért nem tudja használni. Meg hát azért mégsem egy csomag befőttesgumiról van szó...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz nuke7 #63 üzenetére

    Értem, mire gondolsz, csak nehéz elképzelni az ilyet. Valószínűleg azért, mert én nem ilyen vagyok. Engem frusztrálna, ha vennék egy Ferrari-t, és csúnya lenne a hangja. Biztos nem a garázs mellé állítanám, hogy majd egyszer valami lesz vele, és a garázsba meg beállnék a Trabival a helyére.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák