Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nuke7 #2 üzenetére

    Ha akartak tudtak azért gagyit gyártani.
    Pl huszonpár éve a Freecom Beatmen II mellé csomagolt agybadugós cucc nem érte el, egy akkori 4000 forintos Panasonic minőségét.
    Ugyanígy agybadugós vonal, pár éve a MediaMarkt-ban vettem 2990Ft-re leakciózott Sennheisser Mx 170-et. Gyorsan kellett pár órára. Azóta is a dobozában pihen. Eszembe nem jutott elővenni. Gyakorlatilag a Samsung telefonokhoz csomagolt gagyi fehér vackok jobban szóltak nála.
    Tudom, hogy nem véletlen a hírnevük, mert középkategória tetejétől felfelé már kiemelkedő minőségű teméket árulnak, de valahogy a belépő szintet rontják el folyamatosan, amivel új vásárlókat lehetne beszippantani, és ők lennének akiknek egy része kompenzálja majd a riválisok miatt csökkenő piacot....

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nuke7 #14 üzenetére

    "micsoda? miért kéne olcsó szart gyártani..? Az apple se gyárt olcsó szart, mégis elég jól megy a szekerük... Bose? sorolhatnám...."
    Értem, de én nem pont erről beszéltem. Üzletpolitika. Ha egy más gyártó terméke (Freecom Beatman II) mellé odarakom a saját fülesem, az jellemzően azért van, hogy piacot szerezzek abban a szegmensben. És ha az a füles nem jó, akkor nemhogy piacot nem szerzek, hanem lehetséges vásárlókat veszítek. Ezt az első példámban hoztam.
    Akkoriban (kb 18-22 éve) átlag tini látott valami kedvelt előadón egy valamit, futott, és vett valamit a márkától, hogy meglegyen a csordaszellem. Ez ma is így van, csak ma már jellemzően influencerekkel... De ha a termék amire elköltötte az összegyűjtött zsebpénz jelentős részét nem az igazi, akkor a következő zsebpénzkupacot se arra fogja költeni, és idősebb korában, amikor már keres sem gondolkodik a márkában. És ez nem lett átgondolva akkor, amikor elkezdtek belépő szintre vállalhatalan minőségű terméket gyártani. Gyakorlatilag véleményem szerint így elvesztették egy, vagy több generáció fiatal célcsoportját, akik később lehet hajlandóak lettek volna megvenni a közép, vagy felső kategóriát amin a haszon is megvan.

    Olcsó sz*r vonalon nekem vannak kedvenceim, akik drága sz*rt is tudnak gyártani, bár pár felsőkategóriás termékük meg nem olyan rossz. Ilyen számomra a JBL. Amikor a "Telekommarketingdömpingben" mindenki 50-120e forintos mindenféle vezetéknélküli JBL fejhallgatókkal mászkált, pár ismerőssel tartottunk cseretesztet. Akkoriban egy 25-30(?) körüli Samsung Level U PRO BT fülest használtam. És a JBL olyan volt azokhoz képest, mint valami sokol rádió. Aki meghallgatta a Samsungot a JBL után, az nem értette, hogy az mi, és miért szól úgy. De ott viszont megvolt a megfelelő üzletpolitika, és marketing is. Meg is hozta az eredményét a JBL-nek, de a Sennheiser ennek a hiányát issza.

    Azaz gyártotta olcsó sz*rt, de túl sz*rt, (szerk.: jelentős felsz*pómarketing nélkül) és ahhoz meg nem elég olcsón, és most meg sírnak, hogy nem neveltek ki generációkon át márkafüggőséget. Ebbe egyféleképpen lehet beleállni. Vagy nem gyártok belépőszintet, és a többi termékemmel pozícionálom magam a piacon, vagy gyártok, de azzal van célom. Ők meg leültek a két szék közé a padlóra.

    [ Szerkesztve ]

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • RandomName

    aktív tag

    válasz RetepNyaraB #23 üzenetére

    AudioTechnika szerintem nem rossz.alsó kategóriában sem. Igaz kicsi a merítésem, de pl vettem még a BT korszakom előtt egy agybadugós, kifejezetten telefonhoz szánt, mikrofonos, agybadugós, valamit. Bementem a fejhallgatópláza egyik üzletébe, kértem ajánlást, hogy mire lenne szükségem, mennyi a keret, és ilyesmi. egy valamit csak úgy megjegyzésként közöltem, hogy nem merek drága terméket venni, mert legtöbb esetben elszakítom. Többek között ez is volt az oka a későbbi BT vonalra váltásnak. Az eladó rögtön 3 terméket ajánlott az adott árkategóriában, ebből 2 AT volt. Ez volt az első találkozás, hogy van olyan termék, ahol a szakadásra is van garancia. Kipróbálás után az egyik AT-t vettem meg. Nem bántam meg. Addig 1-4 hetente szakadt el nálam fülhallgató, (a rekord 13 óra, és ebben volt egy éjszakai alvás is) ez pedig kb két akkori hasonló minőségű más gyártmány áráért (14e Ft) 13 hónapot szolgált. Ok, pont egy hónappal többet, mint a szakadásgarancia, de nekem ez akkor is nyereség volt, mert addig sem kellett másikat venni.
    Engem ők azzal a termékkel meggyőztek, hogy ha magasabb polcról kell választani, akkor talán számításba jöhetnek. Persze, mivel közép-kelet európában vagyunk földrajzilag, és 6-8 éve még nem volt ilyen megszokott a support, az agybadugó speciális gumijának beszerzésvel akadtak gondjaim, de sosem derült ki a support mnősége, mert elérkeztünk a 13. hónaphoz amikor tönkrement. (De ez még mindig jobb, mint a Samsung Level U (Nem a PRO, a sima) aminél a gyártó kijelentette, hogy a füles tartozék, és tartozékhoz nem árulnak tartozékot, azaz ha a heti pár takarítástól elszakad a gumifültámasz, akkor nincs másik.)

    [ Szerkesztve ]

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • RandomName

    aktív tag

    válasz bLaCkDoGoNe #40 üzenetére

    [link]
    Elvben az volt abban is, de nem kizárt, hogy nem az, mert a két ajándék írható lemez sem volt benne ami a dobozra rá volt matricázva...

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Új hozzászólás Aktív témák