Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz Wolfskin #504 üzenetére

    Szvsz nagyon jól foglaltad össze.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • BloodRay

    veterán

    válasz Wolfskin #504 üzenetére

    Sajnos én is egyetértek nagyjából. :(
    Tényleg kissé kaotikus lett a főoldal, a színek meg kicsit durvák.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Godlike

    tag

    válasz Wolfskin #729 üzenetére

    Jó összefoglaló! :R
    Sajnos ez a magyar realitás! :W

    Godlike

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #729 üzenetére

    nem akarlak megbántani, de ez nettó demagóg hülyeség. tényleg. először is, az eddigi designváltáskor sem volt "piackutatás", meg össznépi sörözés. sosem. mégis jó volt. sőt, most már egyesek a halálunkat vizionálják, mert megváltoztattunk egy arculatot, ami korábban hasonló körülmények között született. ergo már logikailag sem stimmel az eszmefuttatás.

    honnan tudod, hogy nem kutattunk piacot, nem kérdezgettünk embereket a készülő designverziókról? elárulom, kérdezgettünk.

    elfogadom, ha valakinek nem tetszik a címlap. aki viszont azt mondja, hogy éretlen, vagy átgondolatlan, vagy arctalan volna, az - tényleg nem tudom máshogy mondani - nem ért hozzá. kérlek, ne keverjük az ellentétes véleményt azzal, hogy szerinted a Prohardver készítői nem tudják, hogy mit csinálnak. legalább ez utóbbi tiszteletét add meg nekik, mindentől függetlenül.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #729 üzenetére

    Elnézést, a "parci" nem szándékosan van következetesen csupa kis betűvel. Csak rosszul emlékeztem (és nem jártam utána - hiba! :U ), a többit meg kopiztam.

    Helyesen: Parci :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolverine

    félisten

    válasz Wolfskin #753 üzenetére

    tipp: az a bizonyos tulaj Parci ;)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #753 üzenetére

    mint írtam, a fórumon reszelünk. a címlapon nem fogunk. illetve egyetlen dolgot ott is megnézünk, de az titok. :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #753 üzenetére

    Ne haragudj, nem akarok veled összeveszni, de tényleg sarkosan írsz. Ha szerinted annyi változott, hogy a barna kicsit szürkébb és a bordó kék lett, akkor nem vetted észre azt a kismillió user-friendly szolgáltatást, ami pl. a címlapon van.

    Mivel kérted, én most elmondom, amit én jónak érzek az új dizájnból (mindezt úgy, hogy a designt nem én terveztem, tehát nincs "előnyöm", hiába dolgozom a Mobilarénánál):

    -A főoldalon van egy nagyon dizájnos kép (mármint képkeret, benne egy-egy dizájnos kép) a fő kiemelt cikkről, figyelemfelkeltő, egyértelművé teszi, hogy melyik a legfrissebb teszt.
    -A főoldalon a nagy kép mellett további öt teszt van kint, nem csak egy. Ez a Mobilarénának nagyon jó, mert nálunk minden nap új cikk megy ki, amik így nem fognak két nap elteltével lepörögni a címlap tetejéről.
    -A kategóriáknál is ott vannak a legutóbbi tesztek, az előbb leírt két pont szerint. Magyarán nagyon jól lehet szűrni a kategóriákra, látni, hogy milyen tartalmak voltak/vannak bennük.
    -Ott vannak a kiemelt rovatok, amik bár feltűnőek, környezetükbe szépen beleolvadnak. Kiemelt rovatok pedig kellettek.
    -A kiemelt hírek az gomboknak köszönhetően nem foglalnak külön helyet, az látja őket, akiket érdekel és kattint a gombra.
    -A lapcsalád többi portáljának ajánlója (ITcafé, Mobilaréna, Gamepod) szépen bele lett integrálva a hírekbe. Aki csak a PH!-t olvassa, azt nyilván zavarja, a többiek nyilván örülnek neki, nekünk meg kellett, hiszen fontos, hogy az egyes lapok olvasói megismerjék a többi lapunkat is.
    -Szerintem nagyon jó a márka és kategória szerinti szűrőbox, hasznos, egyszerű kezelni, jól néz ki és kis helyen elfér.
    -A tartalmi oldalakon (cikkeknél, például) nagyon letisztult a kép, amint picit lejjebb megyünk a szövegben. Oldalt nincs semmi, csak a szöveg a fehér háttéren, meg a cikk képei. Semmi nem zavarja az olvasást.
    -Maga a dizájn sokkal modernebb, mint az előző, ez egész egyszerűen kellett.

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #729 üzenetére

    Eltévedtél, nagyon messze.
    1. Itt nem eladó és vevő van. Itt egy full free tartalomszolgáltatás van, te egy petákot nem fizetsz érte. Nem vevő vagy, hanem felhasználó, aki saját akaratából, teljesen ingyen kap óriási mennyiségű tartalmat.
    2. Ezt a tartalmat, ami kvázi 5 percenként frissül az összes site-ot figyelembe véve, úgy kell elrendezni, hogy minden változás azonnal látható legyen és a júzer egyből tudja, hogy mi a friss infó.
    3. A web világa nem arról szól, hogy Kis Géza szeret engem és ezért idejön olvasni. Hanem arról, hogy egy portálon minden egyes anyag elolvasása után rögtön ott a felhasználó kezébe adott link, hogy merre menjen tovább, és nem attól lesz új felhasználónk, hogy ránéz a főoldalra és lusta elolvasni két bekezdésnyi szöveget, hanem
    a. attól, hogy a legjobb infót megtalálja, s ehhez kapcsolód összes mindenséget
    b. olyan főoldalt lát, amelyből egyértelmű a számára, hogy nem csak HW, hanem mobil, IT, gamer tartalmakhoz is hozzájut és ez csábítja arra, hogy beleásson a tartalomba.
    4. Miután veled ellentétben én tudom, hogy a látogatók milyen úton érkeznek és milyen utat járnak be az oldalon, ezért talán nem véletlen, hogy nem te tervezed a kialakítást, hanem azok, akik ezt nyomon követik.
    5. A professzionális offline és online médiában is van jópár ismerősöm, olvasónk, aki már pedzegette, hogy kell egy jelentős frissítés. Mi sokszor és sokat küzdöttünk azon, hogy a rengeteg tartalmat hogyan helyezzük el, s hogyan emeljünk ki mindent, amit fontosnak tartunk. A régi layout erre kevés lehetőséget adott, az újban nem csak mindennek megvan a logikus helye, hanem benne van az igen flexibilis bővíthetőség lehetősége is. De ezt megint csak mi látjuk, te nem, viszont hisztizni azt tudsz.
    6. A Toyotát idekeverni annyira releváns, mint a majákat. Itt nem arról van szó, hogy eladtunk valami hibás izét, és ezért bocsánatot kéne kérjünk. Itt arról van szó, hogy keményen dolgozunk azért, hogy az ország legszínvonalasabb tartalmát állítsuk össze és ehhez olyan designt csináljunk, amely logikus, tartalmaz minden olyan lehetőséget, hogy a fent említett tartalmak elérhetőek legyenek, ugyanakkor letisztult, funkcionális, és megfelel a kor elvárásainak.
    7. Ebben a fórumban kis kivételtől eltekintve a rinyálás megy, az élen olyan őstagokkal, akik kettőt nem képesek visszaolvasni, hogy lássák, hogy a fórum színe még csavargatva lesz, hanem beírja századszor ugyanazt. Tényleg megéri itt kommunikálni, mintha a falnak beszélnénk.
    8. Mindezek mellett az kábé senkinek fel sem tűnt, hogy úgy ment végbe egy full redesign, hogy egy percre sem állt meg a site, minden tartalom elérhető és működik, a bugfixing jellemzően külsős anyagok formázására korlátozódik.
    9. Többször le volt itt is írva (de hogy minek?), hogy vannak változtatható dolgok, amelyeken csiszolhatunk, ha úgy ítéljük meg, hogy a felhasználók egy részének óhaja jogos. Mert lehet, hogy itt van 100 embertől 700 post, de ez az oldalt látogatóknak kábé elhanyagolható százaléka (50.000 vs. 100) képviseli. Van egy majdnem 20 fős tartalomért felelős csapat, akik a háttérben folyamatosan véleményezik az oldalt, bejárják az egészet, mivel ezzel a felülettel fognak dolgozni még éveken keresztül. Ugye nem olyan nehéz elképzelni, hogy amennyiben ebből csak öten jelzik az esetlegesen nehezebben olvasható helyeket, akkor azon lesz csiszolás?
    10. A negatív kritikát te hogyan reagálnád le, ha melóznál vele fél évig, és olyan hozzászólások jönnének, hogy "ez szar"? Minden indok, jobbá tevő javaslat és megalapozottság nélkül? Erre mi lenne szerinted a jó válasz? Hogy "hát igen, sajnáljuk, ha szarnak érzed, biztos neked van igazad, s lenyűgöző az érveléstechnikád."?

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Wolfskin #842 üzenetére

    a 2. pont kivételével, (mert nem csak alkalom szerűen tévedek be), betű szerint az én véleményemet is megfogalmaztad... :K :C

    4. pont -> ja, és a tyúk volt előbb, ez egyértelmű. te tényleg!!! :D

    a hiba persze bennünk van!
    3. pont -> túl konzervatívak vagyunk ezek szerint...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #842 üzenetére

    annyira, de annyira kibaszottul nem vagy ám fair a 4-es pontoddal. akkor szarnánk le, ha most sem válaszolnának neked, és nem készülne közben egy tekert fórum. :( :( :(

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #842 üzenetére

    Wolfskin: én továbbra sem értem, hogy mire megy ki ez az egész. Emberek fél évig melóztak ezen, nincs további fél évünk, nem tudunk most egy rendszert elölről elkezdeni, ezen tudunk csiszolni, meg is tesszük, de nem korrekt részetekről ez a baszogatás. És ha itt egy közvetlen, emberi olvasó-szerkesztő kapcsolatról beszélünk, akkor talán belefér egy-két morgósabb hozzászólás is. Dolgoztam más lapnál, ott a designváltás után rinyálok repültek két hétre a fórumról, mert egy multi volt a kiadó és ennyire foglalkozott pár tucat olvasóval. Ezt nem azért mondom, mert mi ezt tartjuk követendőnek (ez talán nyilvánvaló), csak jelzem, hogy van ilyen is, nem kevés helyen.

    littlelion21: a kommunikációval az olvasók részéről is komoly probléma van, ne állítsuk be úgy, hogy mi a normális, építők kritikára idióta módjára reagálunk. A gond az, hogy semmibe mutató, siránkozásokat kaptunk a hozzászólások 95 százalékában, amikkel nem tudunk mit kezdeni. Ha nem reagálunk rájuk, elfajzik a vita (és akkor jogosan jönne a "nem foglalkoztok velünk" dolog), ha észérvekkel reagálunk, indulatokat kapunk vissza, ha néha kicsit odamondjuk, hogy se mi, se ti nem találtatok fel spanyolviaszt, akkor mi vagyunk a modortalanok.

    A "mikro-fogyasztó" kifejezéssel semmi degradálót nem akartam írni, sőt: ezzel szerettem volna érzékeltetni, hogy minden olvasónk fogyasztó, ami miatt nem csak hit- és elvbeli dolgok miatt figyelünk oda, hanem mert érdekünk is, de mivel nagyon-nagyon sokan vagytok, muszáj volt odabiggyeszteni a "mikro" jelzőt, ezzel szemléltetve, hogy mindenkire akkor sem tudnánk odafigyelni, ha megszakadnánk, mert nincs olyan dolog, ami mindenkinek tetszik. Ha ezt degradálónak érzed, akkor elnézésed kérem, tényleg! ;)

    Egyébként meg vegyétek komolyan, hogy mi is emberek vagyunk, nem egy multi-mamutvállalat robotjai. A Mobilaréna nevében mondhatom, de a Prohardvernél is így van: az olvasó az első. Nézz át hozzánk, szavazást írtunk ki, hogy ki, mit és hogyan szeretne, megvalósítjuk a kéréseket stb. Ezért elég rossz trip, hogy miközben Parci épp a Ti igényeitek szerint hegeszti a CSS-t X nap folyamatos ébrenlét után, még kénytelen az önmagukba visszatérő, sokszor tényeket nélkülöző hozzászólásokra reagálni, mert ha nem teszi, akkor ő a gonosz, aki le se tojja az olvasókat. :(

    Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Wolfskin #977 üzenetére

    szerintem túl van ez dramatizálva. gatyárázzuk és mindenki boldog lesz, és együtt élünk, mint egy nagy család, és szeretni fogjuk egymást, és ban sem lesz több, se csaló a hardveraprón, boldogság lesz és világbéke. szerintem. :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Strezi

    őstag

    válasz Wolfskin #729 üzenetére

    Respekt!

    Na, erről van itt szó!

    És ugyan ne vicceljünk már avval hogy valaki azt hiszi hogy itt bármit is hamarabb megtalál mint az angol oldalakat böngészve. Vagy mondjuk igényesebb technikai cikkek vannak mint Anand-nál :P Vannak igényes saját cikkek, igen, de a média van értünk és nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Aktív témák