Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #30 üzenetére

    Most ezt azért nézzük kicsit más álláspontból, mondjuk az ARM részéről, mint legfőbb érdekelt fél ugye, akiknek az érdekeit itt egyetlen egy komment sem nézi és foglalkozik ezzel, mint ahogy ezek a cégek sem tennék.Vajon ők miért szeretnének az Nvidával egyesülni? Mert szeretnének ez tény.
    Pár éve eladták az angolok a japánoknak, akkor ez nem számított. Akkor nem támogatta őket senki pedig akkor is világméretű szereplők voltak, aztán minta gazdátlan eb, ment a telepre. Volt egy kis kivizsgálódás de nem volt akkor még nemzeti érdek ugye, egy kívülálló japán bank vette meg. ( mellesleg a Softbank a legnagyobb pénzügyi partnere Nvidának évek óta ,akkor is az volt amikor megvették.)
    Egy jó adag tőzsdei részvényt birtokolnak a zöldektől nem kevés pénz van a cégben nekik és nem keveset tejel nekik Nvidia az osztalékokban és azok értéke konkrétan 10X többet ér mint anno.
    Mi lesz szerinted / szerintetek az ARM sorsa egy sikertelen Nvidia ügylet után főleg egy ilyen erős dinamikus fejlesztéssel a sarkában minta Risc-V-s cégek?

    "ARM technológiákra cégek százai (köztük sok világméretű cég) alapozzák termékek ezreit"

    Igen és ez jó a világméretű cégeknek, jó a CPU gyártóknak, az X86 licenszekkel, mert nem számottevő az ARM lehetősége hogy felzárkózzon hozzájuk ,közben pénzt keveset keresnek.
    Az ARM mint kicsi occó "kínai" dolgozik alájuk, de nem tud kinőni ebből a szerepből, pedig több évtizede akar lenni meghatározó szereplő ,befolyni egyéb piacokra, az ARM -t egyenértékűvé tenni az X86 - tal. Nem mint bértervező.
    Persze ha ebből ki akarna törni, az már nem tetszik senkinek, akiknek kell az olcsó gyártható ARM fejlesztés ,csak az a lényeg ,hogy ne akarjon több lenni mint ami. A nyereségük a világszintű pozíciójukhoz nézve nevetségesen kicsi.

    Közben az ARM pénzügyi nehézségekkel küzd ,eladták a nagy Angol hazafiak egy kívülálló japán banknak mert nem kapott pénzügyi támogatást, se államit se befektetőit.
    A softbank szintén nem ad nekik, mert nagyon lassú a megtérülési idő , nagy volt a befektetés, és közben osztalékot kell fizetni, a befektetőket le kell nyugtatni. hogy nem 15 év lesz a megtérülési idő.
    A Softbank által adott fejlesztési büdzséje töredéke annak, amire valójában szükségük lenne arról ne is beszéljünk amit az Nvidia adna nekik.
    A zöldek Kb 2 heti bevétele az ARM komplett éves fejlesztési büdzséje nagyon leegyszerűsítve.
    Az Nvidia a sikeres ügylet első lépéseként az éves büdzséjüket átutalta volna nekik.
    Az ARM erre lehetőségként tekint, hogy nagy legyen.

    Ha nem sikerül az Nvidia ügylet.?

    Tőzsde két esélyes, kockázatos. Első verzióban beválhat, másodikban végzetes kimenetelű lenne mert a befektetők széthúznak , a mostani nagy egyetértés hamar nagy huzavonává válna, mindenki szeretné hogy a neki tetsző és megfelelő irányt vegye fel a cég. Eladnak, kiszállnak aztán ott lesz egy széjjelhúzott ,értéktelenek nyilvánított cég lehetősége. A softbank megkéri az árát, a fejlesztésnek több irányban kellene folynia hogy megfeleljen mindenkinek aki alaprészvényes, legyen az Samsung ,( és)Apple bárki.

    Közben az évekig beharangozott vásárlás miatt elmentek többen a RISC-V irányába, Intel fel akarta vásásrolni a SiFive -ot, az Apple elkezdett keresni RISC -re programozókat, sőt van olyan teória hogy a SIFive őket választja Intel helyett. komoly konkurenciát kapott akik hétről hétre erősödnek míg az ARM gyengül.
    Az ARM nak nincs olyan gazdája akik komoly tőkével támogatná és a sikertelen üzlet aláássa a renoméjukat.
    5 éven belül a RISC simán átveszi az ARM mostani pozícióját. Tehát lesz egy kigolyózott Nvidia az árukapcsolás miatt AMD - Intel részéről, lesz egy tönkretett ARM a világ részéről.
    A Mostani általad említett cégeknek mindegy lesz, mert ha nincs ARM van RISC aztán mehet minden tovább egészen addig míg a RISC nem akar több lenni mint amit neki szánnak.
    Ez a teória az ARM részéről aki mindenkinek kellene és közben senkinek sem kell.

    A többihez meg :
    4 földrész legkomolyabb szervezetei vizsgálják a ügyeletet és támaszthatnak feltételeket többek között a nyílt licensz megmaradásával kapcsolatban.
    Ha így sem sikerül jogilag elérni hogy mindenki jól járjon, akkor meg is érdemlik mert egy haszontalan bagázsnak lehet nyugodtan őket bélyegezni.
    Az a feladatuk, hogy ezt megoldják, szabályozzák ,megfelelően biztosítsák az eredményt, nem az hogy megakadályozzák elsősorban, amikor mind az eladó, mind a vevő mind az üzletben áruként szereplő cégnek érdeke az üzlet megvalósulása.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #41 üzenetére

    Mutass nekem légy szíves egy ilyen fórumot ahol ARM munkatársai annyira kifejtettek az ellenérzéseiket ,230 ezer dollár jutalék, nagyobb fejlesztési büdzsé és kibővült lehetőségek és egy stabil háttér ellen amit 3 éve nem kapnak meg.
    Annyit nyilatkoztak hogy félnek az Nvida általi változástól, ami viszont érthető,d e közben attól is félnek hogy mi lesz az egész ARM sorsa.
    Közben MLID ezeket a nyilatkozatokat nem veszi figyelme pl :
    és itt még szemezgethetsz több véleményről akik attól félnek, hogy mi lesz ha nem sikerül az üzlet és a másik oldalról is találsz.
    " We prefer CEO to speak often ok? No vision, no direction , no inclusive, no support IPG management."

    "Uncertainty over Nvidia buy-out, but will be stellar in any way with all the work already done."

    Konkrétan más 2 éve a tervezők nem kaptak semmit az alap juttatáson kívül, ami ebben szférában nem megszokott rengeteget túlóráznak, bizonytalan minden körülöttük.
    MLID kb blikk szint amit ütnek ők már. Semmilyen szinten nem lehet komolyan venni tőlük semmit, mert mindent a saját klikk vadász aspektuához igazít és tálal , összerak elméleteket fél mondatokból, lásd Co-processzor az Ampere kártyákon.

    Una : miből nem érzed ezt?
    mert Simon Segars másról sem beszél csak arról hogy nekik mekkora lehetőség ez konkrétan.legutóbbi Forbes nyilatkozat pl [link] de találsz ilyet éppen eleget.
    persze félelmek vannak ez szerintem természetes lenne bármelyikük részéről.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz b. #51 üzenetére

    A szakszervezeti tanács is az említett cikkekben biztosítékokat akar, munkaerő megtartást, székhely megmaradást és ilyesmiket amiket Nida már jóváhagyott és 1,5 milliárd dollár értékű részvényt is ígért nekik közben. Azt szeretnék, hogy szabályozzák a folyamatot, nem konkrétan meggátolni az egészet.
    Szerintem erre kellene törekedni, hogy jusson kemény és sok pénz az ARM -nak, legyen mögötte egy stabil pénzügyi partner befolyással és lehetőségekkel, közben meg csinálhassák ezt a kispályás focit is amit eddig. Az Nvidától pénzt kell szerezniük és hogy a mostani profil mellé bővüljenek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz UnA #59 üzenetére

    Hát szerintem relevánsabb sok szempontból, mint egy alkalmazott az irodáról,de azt gondolom biztosan, hogy a a vállalat jövőjére, lehetőségeire, anyagi biztonságára neki van a legnagyobb ráhatása és rálátása, nem egy fejlesztőmérnöknek az egyik iróasztaltól.
    Simon 30 éve van az ARM nál és 8 éve kormányozza azt, a kezdetektől ambiciózus volt és nagyra tört a céggel a kudarcok ellenére is. [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #32839680 #63 üzenetére

    Persze, ezek specifikus esetek, adom is a dolgot, én is egy ilyen jellegű multinál dolgozom és találkozom is hasonló dologgal, többek között a fél évente kitöltendő elégedettségi felmérés során, ami elméletileg anonim és elméletileg elmondhatjuk a véleményünket. :N

    De itt ugye a cég eladásáról/ beolvadásáról van szó, nem egy olyan döntés hogy megvegyük / ne vegyük az eszközt, fejlesszünk vagy ne a gyártósort, mert ezekre pont azt mondanám, hogy erre azoknak van rálátása akik ott melóznak napi szinten, nem a CEO nak.

    Ez azért egy olyan horderejű döntés aminek az egyeztetéséről és kidolgozásáról valószínűleg csak az igazgatótanács és a CEO és hasonlóan magas körben dolgozó emberkék tudják / látják át miről is szól valójában , milyen lehetőségeket rejt magában. A nyilatkozatai szerint, -és a tények,számok problémák is ezt mutatják, -szerinte erre szüksége lenne az ARM nak. .
    Szerintem is amúgy brutálisan jó dolgok születhetnének a két cég fúziójából a felhasználók szempontjából is akár. Nvidia és az ARM is remek hardvereket gyárt és ha valamihez értenek, az a tervezés.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #32839680 #66 üzenetére

    Megértem az ő álláspontjukat is ez ügyben ,még én sem merném azt kijelenteni, hogy ez nem történne meg , pedig ugye én szeretem az Nvidia termékeit.
    Ami probléma az ARM mostani helyzete. Szerintem már 100% elkönyvelhető, hogy nem lesz az üzletből semmi. Szóval tényleg csak teória már ez.
    Ennek fényében egyre inkább aggódok az ARM jövőjéért, mert nem tudom milyen döntések és lépések fognak megszületni.
    Mai napig abban bízok hogy egyszer áttörés történik az ARM alapú desktop rendszerek terén az X86 mellett és erős konkurencia lesz szoftverezettség terén is, nem csak hatékonyságban.

    Az Angolok talán a világon az egyik olyan prior nemzet ,akik a saját manufakturális nagy múltú és nemzetközi termékeik egy részét ( Autók, Hifi-k stb ) elengedték, csődbe vitték, rosszul sikerült döntésekkel eltüntették.van aminek volt visszhangja, van aminek nem, de sokan nem tudják hogy egy egy angol márka mögött már egy Kínai vagy eu márkanév/ gyártó áll.
    Sok ilyen céget az mentett meg náluk, hogy EU-s konszernek felvásárolták, megsegítették. Persze tisztelet a kivételnek, mert azért vannak még olyan Tradicionális Angol nevek, amik a mai napig jól működnek
    Itt már eleve aggasztó, hogy a japán kézben van és nagyon sok , az eladáskor megtörtént kikötés, pl az hogy a Softbank nem viszi el onnan a székhelyet, létszám megőrzés, már elévült, 5 évre szólt . Ott már nincs alku pozíció, mint most az Nvidiánál.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #70 üzenetére

    Jogos és igaz :DDD
    Nekem már egy kutya.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz T J #82 üzenetére

    Nem tudom, csak tippelek, de szerintem kötik őket hosszút távú szerződések és egy esetleges céges policy is. De amúgy Softbank emelést akar eszközölni már amióta kiderült hogy milyen hosszú a vásárlás megtérülési ideje.Nem így tervezték ezt 2016 ban hogy 10-15 év alatt talán nullára futnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák