Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkChild

    senior tag

    Én még emlékszem arra, amikor az első Panasonic (?) plazmatévéket elkezdték árulni a Lurdy-házban lévő Hertában 1999 körül, potom 4 millió Ft-ba kerültek és Suzuki Swiftet adtak mellé ajándékba :DDD De rég is volt...

    Szóval ahhoz képest most ez a technológia 6 millió Ft-ért egyáltalán nem drága.

    Remélem nagyon gyorsan le fog szivárogni "consumer" szintre a Micro-LED, mert az eddig olvasottak alapján eddig ez lehet a legjobb képmegjelenítő. Nincs beégés, a fényereje nagyjából a 30-szorosa az OLED-nek - ennek és az egyenként kikapcsolható pixeleknek köszönhetően brutális lesz kontrasztaránya, na meg a HDR képessége. Plusz sokkal hatékonyabban működik az OLED-nél, mivel alacsonyabb fogyasztás mellett hozza ugyanazt a fényerőt. Én eddig csak egyetlen negatívumot olvastam róla, mégpedig azt, hogy elég nagy hőt generál a kijelző, de gondolom majd azt is megoldják. A nagy cégek (LG, Sony, Samsung, BOE) mind dolgoznak rajta, remélhetőleg pár év és valamelyik tényleg piacra tudja dobni, mondjuk monitor méretben is :U 32 colos méretben, 4K felbontással nyalnám :DDD

Új hozzászólás Aktív témák