Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nekem a PS5 olyan lett, mint egy nagyra nőtt router, amiket a szolgáltatók szoktak osztogatni az internetelőfizetés mellé. Ez nem zárja ki, hogy őt válasszam az új Xbox ellenében (utóbbiból majd egy digital-only verziót talán beszerzek később), csak nekem a PS5 egyáltalán nem tetszik külsőre és ha jól látom fektetve sem lehet majd használni.

    Ez a generáció valahogy el van cseszve. Az Xbox Series X kifejezetten unalmas küllemű lett, pedig a One S / One X formáját imádom (van is itthon), jó ránézni és mégsem hivalkodik azzal egy nappali közepén, hogy "hé, gamer cucc vagyok", de az új generáció már túl is tolja ezt és inkább olyan, mint egy buflák NAS. Bár még mindig inkább ezt tenném szívesebben be a nappalimba, mint a PS5-öt, de azért ott még nem tartok, hogy a külső formaterv döntsön az egyéb érvek felett. Lefogadom a PS5-ból majd 2-3 év múlva érkező re-design sokkal konzervatívabb lesz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #23 üzenetére

    "Ráadásul az ilyen kvázi-extrém formák nem öregszenek szépen, pár év múlva már kimondottan avíttasnak fog tűnni szerintem."

    Pontosan, sokan nem is értik, hogy a konzervatívabb, letisztultabb, egyeseknek kicsit unalmas formák az időtállóságot garantálják, hogy az a gép 6 év múlva is mutatós lesz a nappalidban. Nem úgy rakod ki a polcra mint egy műtárgyat, de nem is akarod majd csipkés terítővel letakarni pár év múlva mikor már megjön a Slim verzió felfrissített formákkal. Hát ezt 3 év múlva nemhogy letakarni, de egyenesen elásni akarja majd mindenki. Az is aki most az újdonság varázsa miatt éppen nagyon zabálja (és lelke rajta, nem tilos szeretni, csak majd lehet "én megmondtamozni" évek múlva).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #45 üzenetére

    Én nem akarok senkit megbántani vagy ilyesmi, de a csajok ma sem csípik azokat a gamereket, akiket 20 éve sem csíptek. Az én baráti társaságomban az e-sport kávézóba LAN (CS 1.6, CoDUO) meccsekre járkálás mellett simán elfért az igazi sport, edzőterem, zenélés meg hasonlók (és nem is volt ebben hierarchikus sorrend), meg vittük a barátnőinket a Balatonra, libegőzni, bulizni.

    De azért volt olyan haverunk, akit nem tudtunk lebeszélni, hogy ne a Diablo 2-es pólójában menjen randizni, de ha már így alakult azt javasoltuk inkább mondja azt, hogy zenekar ha rákérdez a csajszi. :D Unokatesóm egyik gyereke nagyon hasonló fazon és hiába van 2020 és állítólag menő a gamerség, valójában ez sosem arról szólt, hogy valaki videojátékozik-e vagy sem.

    Azért lássuk be azt is, hogy a mai napig is az van, hogy a videojáték fejlesztés szempontrendszerében a nők magasról le vannak szarva, bár a felhozatal kétség kívül egyre jobb, de még mindig erősen férfiközpontú világ ez. Húsz éve ez még inkább igaz volt. A kevésbé maszkulin lelkű nők pedig azt látják ebben, hogy a pasi inkább tölti az idejét egy számára (joggal) felfoghatatlan játékkal, mint vele.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Scarletiel #64 üzenetére

    Félreértés ne essék, én nem akarom összemosni a kockákat az igénytelen, rossz higiéniájú emberekkel. De mondok másik kockát: Volt a társaságunkban egy focista srác aki bekerült az egyik klub utánpótlás csapatába is, folyton edzés, hétvégente szezonban meccsek, esténként a TV-ben is meccset kellett nézni és akkor ugye a megmaradt kevés szabadidejét valahogy el kellett osztani a gimi/egyetem, haverok és barátnő tengelyen. Hát nem csoda, hogy 1-2 hónapnál tovább egyik csaj sem bírta mellette. Szóval oké, hogy ő esetleg annyival beljebb volt, hogy legalább megszerezni tudta őket, de megtartani nem. Ezek a csajok ha csak meghallották a foci szót a következő pasi szájából, már menekültek.

    A kockaság nem egyenlő a videojáték mániával, sem pedig a rossz személyes higiéniával. Csak a videojátékoknak rosszabb a megítélése, mert egy borzasztóan időrabló tevékenység és van is benne valami. Nekem is elegem lett abból, hogy a videojátékok nagy része a semmivel üti fel a játékidőt (tipikusan a menj ide, menj oda és a grindelős gyűjtögetések). Leülsz a monitor/TV elé és huss elszaladt 2 óra, amiből mondjuk 20 percben végeztél valami kreatív dolgot és haladtál egy sztorival a többiben meg futkostál és henteltél. Egy nőnek nem csoda ha jobban imponál, ha a szabadidődet jobban is el tudod ütni, mint ez. Az más kérdés, hogy meg tudod-e értetni egy kívülállóval, hogy hol a helye az életedben a videojátékoknak és mi alapján szelektálsz, mielőtt lepattint zsigerből.

Új hozzászólás Aktív témák