Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz LordX #3 üzenetére

    Jó lenne a Core M, ha:
    - nem kerülne annyival sokkal többe
    - rendes hűtést kapna, mert jelenleg a legtöbb gépben pár perc terhelés után beáll a throttling
    - lenne olyan gyártó, aki ténylegesen be is vállalja az alacsonyabbra belőtt órajelet és TDP-t, mert eddig mindenki max. órajelen és TDP-n járatta, alulméretezett hűtéssel, s ugye ebből persze instant-throttling lesz.

    Engem az X7-Z8700 érdekel majd valamilyen tabletben, a verseny egész kellemes paramétereket kényszerített ki belőlük. Az a 2W SDP / 4W TDP még talán nem túl nagy dió, bár szerintem a gyártók itt is direkt el fognak valamit cseszni.

    Szánalom amúgy már megint, ahogy az Intel jól láthatóan és direkt korlátozza a termékeket, ahol nincs verseny-nyomásban.
    Az X7-Z8700 1,6 / 2,4 GHz 4 mag 2 MB, és 16 EU 200-600 MHz, mindez 2W SDP-ből és 35 USD-ből.
    A legnagyobb M3700? Dettó 1,6/2,4, 4 mag, 2 MB, 16 EU, mondjuk az IGP-n kicsit emeltek, 400-700 MHz; de 4W SDP és 161 USD.
    Szerintem egy 2 / 3 GHz is kijöhetne akár 8W TDP / 5W SDP-ből, akkor már látnánk előrelépést teljesítményben; csakhát akkor már alulról szorongatná a Core M-eket, amiket meg még drágábban adnak... :U

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák