Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz pakriksz #19 üzenetére

    Elvileg az Intel sem ingyen adja, csak jelentős mennyiségi kedvezményekkel, így ha az AMD saját név alatt ad ki terméket, a gyártóknak sem kell lemondani az Intel kedvezményeiről. Nem kell azért hatalmas volumenre gondolni, de szerintem elég jó módszer lenne, hogy jelenlétet szerezzenek, ami sokszor fontosabb, mint a profit. Pl. ha már van tabletbe szánt SoC nekik, de nincs rá tablet, akkor kiadni egy referenciamodellt és nyomatni az ingredient marketinget mint az Intel. Mert a gyártókra várhatnak, amíg az Intelnek jól megy és élni tud a mennyiségi kedvezménnyel, addig a gyártók nem fognak gondolkozni alternatíván, még ha hosszútávon a verseny lenne is az érdekük.

    (#20) Fiery: Az Intelre nem, de az AMD-re meg pont jellemző, hogy sokat költenek fejlesztésre viszont keveset marketingre, és szerintem ez az egyik oka annak, hogy piaci szempontból sikertelenek. Mert mára nem sok szegmensben vannak jelen (szerverek, HEDT, munkaállomások teljesen kiestek), de ahol igen, ott bizonyos szempontból versenyképesek az Intellel, viszont mégsem veszik őket. Én ezt nem műszaki, hanem marketing problémának gondolom, ezért csodálkozom, hogy 2006 óta a mai napig semmit sem tettek ez ellen a Gaming Evolved-on kívül, de az meg nem ez a piac.

    [ Szerkesztve ]

  • tatararpad

    őstag

    válasz pakriksz #23 üzenetére

    Az Atom már amúgy is lejáratott márkanév, mint az Internet Explorer, nem is értem, miért nem cserélték le azóta, szóval emiatt nem kell aggódni :D Szerintem sokat számítana, ha lenne egyáltalán elérhető termék, mint pl. a Windows Phone-nál. Egyik gyártót sem izgatja, a célt viszont elérte a Microsoft, hogy legalább a statisztikákban szerepeljenek, és aki akar venni, az tud venni. Kiindulási pontnak nem rossz.

    Mellesleg az Intel sem gyárt olcsóbban, sőt. A tick-tock másfél évente vált ütemterv szerint, vagyis elviekben 3 évente új gyártástechnológiát kell bevezetni. Már most is egybeesik a tick és tock amik között elvileg másfél évnek kellene eltelnie, vagyis problémás a kihozatal, és ez csak problémásabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák