Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x_o_n

    veterán

    válasz big-J #42 üzenetére

    Pár hete pont néztem két notebookot is aminél a vga ezzel a tanga xt vel volt jelölve, most legalább tudom mi a szösz, árban bőven a 960 as alatt volt a gép, így nem tudtam hova rakni

  • Fiery

    veterán

    válasz big-J #81 üzenetére

    Kerlek, ird le, mit kellene tanulnom. Azt, hogy hulye vagyok?

  • Fiery

    veterán

    válasz big-J #84 üzenetére

    "Azt írtad az nv jobb ár érték arányú"

    Copy-paste kerlek, kontextusban, mert ilyet nem irtam, sorry. Legalabb ne adj olyat a szamba, ami nem hangzott el. Olvasd el alaposan, amit irok, nem veletlenul nem 2 sorban valaszolok altalaban.

    "Azt írtad nulla program használja HSA-t, kiderült, messze nem így van"

    Messze? Az Abu altal felhozott 5 "cucc" kozul 1 nem program (nem alkalmazas), egyet a kutya nem hasznal (LibreOffice, azon belul is csak a Calc? ne vicceljunk mar), az Aftershot buzlik (linket be is szurtam), a VLC gyanus (Abu azota se irta meg, hogy miert nincs a weben errol _semmi_ konkretum, de persze lehet hogy csak azert, mert elment azota aludni), mondjam tovabb? Ha szepen lecsupaszitjuk az 5 "cuccot", akkor marad 1 "cucc", ami tenyleg rohadt messze all a nullatol.

    "Egyáltalán az sem világos itt senkinek, hogy te mit akarsz bebizonyítani, azon kívül, hogy gépírást gyakorolsz."

    Alapvetoen semmit nem akarok bebizonyitani, bar a fenti lehulyezos komment ota azert az nem lenne rossz, ha legalabb a nem-GCN-Radeon vasarlokrol be tudnam bizonyitani, hogy nem hulyek :DDD De ha mindenaron valami celt keresunk a gepelesemnek -- neha en is keresem, mert annyira szerteagazo a tema, hogy el lehet veszni az erdoben --, akkor talan az lehetne, hogy ne azzal foglalkozzunk mar vegre, hogy majd egyszer a DX12-ben milyen tuti lesz egyik vagy masik GPU, hanem azzal foglalkozzunk, hogy most melyik a jo GPU. Senki sem vitatja el a GCN-tol, hogy mar 2011-ben hasitott volna DX12-vel (ha az akkor mar letezett volna, ha akkor mar lett volna DX12-es jatek, ha azok a jatekok nem lettek volna lebutitva -- tul sok a ha, de miert ne). Senki sem vitatja el a GCN-tol, hogy mar 2011-ben abszolut kimagaslo compute teljesitmenyre volt kepes. De mire ment vele az AMD valojaban, a gyakorlatban? 24% dGPU reszesedes 2015-re? Ez a szomoru. Es ezert nincs ertelme azt nezni, papiron mit tud(na) valami, vagy hogy elmeletben milyen nem letezo vagy epp hogy elkeszult API-kat tamogat. Kontextusaban, a gyakorlatban kellene vizsgalni azt, hogy mire is kepes. Ha 1 ev mulva beesik egy csomo DX12 jatek, amiket valami csoda folytan ugy keszitenek el, hogy kifejezetten sz*rul menjenek -- a termeszetes architekturalis limitaciok miatt -- Intel es nVIDIA GPU-n, es eljon a GCN uj reneszansza, en csak orulni fogok neki, hiszen az egeszseges piaci versenynel nincs jobb. Csak epp felek tole, hogy mire ki tudna teljes valojaban bontakozni a GCN, addigra megjon a Pascal, amiben kijavit mindent az nVIDIA, ami a Maxwellnek problemat okozna DX12 alatt, csak me'g megfejeli egy 14/16 nanos gyartastechnologiaval, es onnantol a GCN megint hoppon marad.

    En amondo vagyok, mindenki vegye meg azt a videokartyat, ami epp a legjobbnak tunik a jelenlegi jatekokkal, es cserelje le jovore, ha a DX12 berobbanasa utan kiderul, hogy jobb lett volna valami mast venni. Nem tartom valoszinunek azonban, hogy tul sok ember rohanna fejvesztve jovore, hogy csupan a DX12 miatt videokartyat csereljen. Persze megint mas kerdes, ha valaki 4-5 evre akar elore tervezni a videokartya vasarlassal, de ilyen esetben nehezen tudnam az egyik gyartot ajanlani, leven hogy 4-5 ev mulva ............. <- ide mindenki behelyettesitheti azt, amit szeretne.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz big-J #97 üzenetére

    Blabla helyett továbbra is várom a lehetőleg idősoros kimutatást az R&D költségek házon belüli megoszlásáról.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz big-J #101 üzenetére

    Továbbra sem arra vagyok kíváncsi, hogy az autós interface-ek szempontjából fontos-e a Tegra, hanem arra, hogy az nVidia többi termékéhez képest mennyire fontos. Még konkrétabban arra, hogy szám szerint mennyi pénzt raknak a Tegrába, illetve az asztali VGA-kba - ugyanis elhangzott egy olyan állítás, hogy sokkal többet.

Új hozzászólás Aktív témák