Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #8 üzenetére

    Hogy osszegezzuk: a Cape Verde a jelenben -- relative -- sokat fogyaszt, de a jovoben, ha majd lesz megfelelo jatek, sokat gyorsulhat. Az AMD 2012-ben megalkotta a 2016-2017 idoszak legjobb mobil dGPU-jat, 2012 es 2015 kozott pedig elegansan atengedi a piacot az Intelnek es az nVIDIA-nak. Vilagos es kovetendo pelda, nyilvan.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #14 üzenetére

    O, ha mindenkinek lesz sajat API-ja... Csak nehogy ez a mostani szemetkedes egyszer visszausson. Ha mondjuk az Intel es az nVIDIA veletlenul kozos API-t hoznak letre. Vagy ha penzzel dotaljak a jatek fejlesztoket, hogy még veletlenul se akarjanak 3-4 API-ra fejleszteni. Egy API haborut az AMD penz nelkul soha nem fog megnyerni. A 15% (ami nem hiszem, hogy igazi statisztikan alapszik, inkabb csak leirtal egy szamot) azonnal konvergalni fog a nullahoz, amint bejelenti az Intel es az nVIDIA a sajat API-jat.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #18 üzenetére

    Az AMD kiszoritasa lehet kozos cel. Az ellensegem ellensege a baratom. A szabvany fejlodese pedig lenyegtelenne valik, ha mindenkinek van sajat API-ja. Vagy talan az nVIDIA-nak fontos manapsag, hogy mi tortenik az OpenCL-lel?

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #27 üzenetére

    Mas kerdes egy szabvanyt tamogatni (implementalni), mert a vasarlok ezt igenylik, es megint mas kerdes a szabvany alakitasaban tevekenyen reszt vallalni.

    A PC gaming piac nem fontos az nVIDIA-nak? Akkor mi a fontos? A steam machine? Nem allnak tul jol vele. A Tegra? Azzal sincsenek a kanyarban sem, csupa niche cuccba kerul a Tegra K1 is, akarcsak az elodei. Vagy Shield Tablet? Azt se kapkodjak el a boltokban... Viszont rohadt sok GTX 9xx szerias dGPU fogy, az nem PC gaming? Vagy mar megint arrol beszelsz, hogy hol lesz az nVIDIA 3-4 ev mulva? Nem ott, ne aggodj. Nezd csak meg, mit tervezett az nVIDIA 4 eve: sok kozuluk baromira nem jott be, foleg a Tegra biznisz...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz rudi #29 üzenetére

    Es az tobb penzt hoz, mint a PC gaming? A Tegrat hasznalo autogyartok jelentos resze evi par(tiz)ezer autot ad el mindossze.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #30 üzenetére

    Oke, tehat megint a potencialrol beszelsz, es nem arrol, ami most, ma jelentos penzt hoz. Orulok, hogy le is irtad a kulcsszot :)

    De en erts felre, nyilvan a most még keves penzt hozo, de a jovoben jelentos kilatasokkal kecsegteto fejlesztesekkel fontos foglalkozni, en csak azon szisszenek fel, ha az nVIDIA legfobb beveteli forrasat jelento piacot ilyen szinten probalja valaki negligalni.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Az ugye megvan, hogy x8 ill. x16 slotba nem csak videokartyat lehet rakni? Mindig szukseg lesz ilyen slotokra bizonyos szegmensekben, pl. HEDT, a mainstream desktop felsohaza, ws, szerver. Amig slot van, addig videokartya is mehet bele. A PC desktop pedig mar most is arrol szol, hogy iGPU vagy draga desktop konfig. Ezt a piacot nem befolyasolna jelentosen, ha mondjuk az Intel ugy dontene, csak a HEDT lapokra es a Z270 (vagy ahogy majd hivjak a Z170 utodjat) chipsetes lapokra engedi az x8 es x16 slotok elhelyezeset. A necces a mobil PC (notebook) piac lenne, de ott meg hosszutavon igy se, ugy se terem baber az nVIDIA-nak, amennyiben az iGPU-k ilyen tempoban erosodnek. Ami viszont eleg durvan eletet tudna lehelni ujra a desktop PC gamingbe, az egy hirtelen durva teljesitmeny igenybeli ugras. Amit keptelenseg iGPU-val kiszolgalni. VR, anyone? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz farkas1 #37 üzenetére

    Mi koze a Win10-nek a grafikus API-khoz? Barmelyik (x86) Windowsra lehet API-t kesziteni/portolni. A Microsoft pedig még veletlenul sem a DX12 vagy akarmelyik GPU gyarto 2 szep szemeert adja ingyen 1 evig a frissitest, hanem az univerzalis appok miatt. Megjegyzem, a Win10 "eroszakos" elterjesztese pont jol jon, ha valaki uj API-n gondolkozik, hiszen igy kevesbe lenyeges a regi Windowsok tamogatasa. Egy Intel/nVIDIA grafikus API celozhatja kizarolag a Win10-et.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz farkas1 #41 üzenetére

    Az XP x64 senkit nem erdekelt valojaban, es ezert nem bajlodott vele a MS. Volt boven alternativa, Linux, Win2003, stb. Es alig 1 evvel a Vista elott erkezett, addigra mar a Vista volt fokuszban.

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #50 üzenetére

    Az me'g nem frocsoges, ha az Intel es az nVIDIA nyilvanvalo piaci helyzeterol beszelgetunk.

    "Intel tízszer annyit tud KF-re költeni"

    Kozgaz, menedzsment es hasonlo dolgokkal azert remelem alapszinten tisztaban vagy, ha mar ilyen temat keversz egy alapvetoen szakmai topicba. Ugye tudod, hogy az Intel vagy epp az nVIDIA nem orokolte a penzes nagybacsitol a KF-re forditott penzeket? Az a penz, amit iden a KF-re forditanak ezek a cegek, egyszer, valamikor, a multban (pl. az elozo penzugyi evben) ok maguk termeltek meg azzal, hogy versenykepes termekeket keszitettek, amit a vasarlok megvettek, es azon a ceg profitot termelt. Ha egy elkepzelt IT ceg folyamatosan, 10+ eves tavlatban nem versenykepes termekeket keszit, ha a fejlesztes alatt allo termekeket kukazza, ha az elkeszult termekeket folyamatos kesessel adja ki, ha nem tud hozzajuk megfelelo PR es marketing csapatot szervezni -- de kozben brutalisan magas fizetest ad a menedzsereknek --, akkor nem csoda, ha szepen, fokozatosan elfogy az egyes evekben elkoltheto R&D keret. Ez nem a konkurencia hibaja, mindenkit szoritanak errol vagy arrol. Az nVIDIA-t szoritja az Intel es a tobbi ARM gyarto, az Intelt meg az ARM gyartok sokasaga (es bizonyos piacokon az nVIDIA is, mellesleg).

    "Örüljetek annak, hogy az AMD bukik"

    Tudod, ez egy olyan remkep, egy olyan elkepzeles, amit azok kepzelegnek, akik a legszomorubbak lennenek emiatt. Egyszerubb azt gondolni, hogy mindenki csunya modon az AMD ellen van, hogy mindenki az AMD-t akarja elasni, mint belatni azt, hogy a szimpatikus ceget dilettans barmok iranyitjak hosszu evek ota, es me'g azt is el**sszak, ami amugy papiron egy igeretes technologianak tunt.

    Valojaban viszont az igazsag az, hogy senki sem orulne az AMD bukasanak. Ha pl. nekem van egy gyerekem, es folyamatosan azzal **szogatom, hogy 1-est meg 2-est hoz haza a sulibol, es hogy ha igy folytatja, semmi nem lesz belole, pedig mindenkinek jobb lenne, ha egyetemre menne, akkor nem a gyerekem totalis megsemmisuleset akarom, hanem hogy ne kallodjon el.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    Bocs, de en slotokrol beszeltem, es nem csatornakrol. Az mar legyen az adott felhasznalo preferenciajara bizva, hogy ha mondjuk 16 csatorna van a prociban, akkor 2 db PCIe SSD-t kot RAID0-ba, vagy berak egy videokartyat a PCIe slotba. Bar, ez a ketto me'g nem zarja ki egymast, hiszen egy PCIe 3.0 x8 csatlakozas me'g nem korlatozza eszreveheto mertekben a mai dGPU-kat, ha nem tevedek.

    Meg ugye azt se felejtsuk el, hogy a deli hidban is van 20 db PCIe csatorna, amivel egyutt mar a helyzet nem olyan gaz -- me'g akkor sem, ha abbol nyilvan levesz nehanyat az USB 3.1 ill. a gigabites LAN. De tudod mit, en me'g orulnek is neki, ha az AMD-fele AM4 + Promontory platform tobb PCIe csatornat biztositana a procibol, es boven lenne milyen platformon hasznalni a dGPU-kat a jovoben is. Ki mondta, hogy csak LGA1151 alaplapba lehet nVIDIA vagy epp AMD videokartyat rakni? Ha az Intel valamin tullep, akkor majd jon az AMD, es kitolti a keletkezo piaci rest. Mar szamtalan pelda volt erre a multban is, emlekezzunk csak a Socket 7-re peldaul.

    "Pont a mobil és a nem HEDT asztali piac a lényeg. Ebből van az NV-nek a legnagyobb bevétele. Elég ha ezt elintézi az Intel."

    Ismet csak azt tudom mondani, hogy AMD procihoz is lehet nVIDIA dGPU-t tarsitani, tudtommal az AMD ezt nem tiltja meg. Ha meg megtiltja, akkor pont ugyanolyan kiszoritosdit jatszik, mint az Intel -- ami egyebkent tok normalis lenne, leven hogy nem jotekonysagi intezmenyek ezek a cegek, hanem profit orientalt mocskos kapitalista vallalatok. Smiley nelkul.

    "A VR-t ne vegyük ide, mert oda az NV-nek egy rakás szoftveres és hardveres fejlesztésre van szüksége, hogy behozza azt amit az AMD most kínál. Ott nem azért fog fájni a fejük, mert az Intel elveszi a csatornákat."

    De, vegyuk ide. A gyakorlatban mit is kinal az AMD VR fronton? Pont azt, amit mindenki mas: semmit. Minden amije van, maximum papiron van, vagy egy csoda-API formajaban, ami nem nyilvanos, nem szabvanyos es nem nyilt. Ilyenje meg barkinek lehet, barki fejleszthet mar ilyet evek ota, csak nem hirdeti nagy elannal mindenhol. Ugyhogy majd erre akkor terjunk vissza, ha lesz VR API, lesz VR hardver, lesznek VR jatekok. Egeszen addig abszolut raer az nVIDIA meg az Intel is.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #62 üzenetére

    "Egyébiránt kétlem, hogy az AMD nem gyárt versenyképes termékeket 10 éve"

    Sorold fel oket kerlek, es azutan en mondom a nem versenykepeseket. Az egyik lista joval rovidebb lesz. Egyebkent versenykepes = jo termek, amit az emberek megvesznek. Ha valami a boltokban kaphato, de a kutya nem veszi meg, az nem versenykepes termek.

    "Nem hiszem, hogy ez így lenne, csak nehéz szembeszélben pisálni."

    A szabadversenyes kapitalizmusban mindig van szembeszel meg konkurencia. Ha nincs, az regen rossz. Lasd pl. Intel az Android piacon: szembeszelben valoban nehez haladni, de nekik is megvan a maguk szembeszele, nekik is megvan a maguk keresztje. De nem lehet mindig mindenre kifogasokat keresni. Dolgozni kell, jo termekeket kell lerakni az asztalra. Amikor jo termeket rakott le az AMD az asztalra (elso es masodik generacios Opteron, Athlon 64-bol lenyegeben az osszes, Jaguar, HD4870, stb), akkor nem volt szembeszel? Megis remekul tudta novelni az AMD a piaci reszesedeset. Elso lepes a jo termek, masodik lepes a jo marketing, harmadik lepes a konkurenciaval valo kemeny harc. De az elso lepes nelkul a tobbivel hiaba varial egy ceg, a vasarlok hosszutavon a jo(bb) termeket fogjak valasztani.

    "Az asszinkron compute pl. nem csak papíron ígéretes, mégis 2016-ig kell várni, hogy ennek a pozitív hatásait lássuk."

    Mindig mindennel varni kell X evet. Egy ido utan unalmas. A jelenben kellene jo termekeket gyartani, amik pl. jatekban sok FPS-t nyomnak. Egy jatekost hol erdekli, hogy jovore _talan_ majd mit tud a kartya, amit vesz? Ma, azaz a jelenben jatszik, nem er ra 1-2 evet varni arra, hogy varazslatos modon magatol begyorsuljon a videokartyaja. Ugyanigy, a gyakorlatban senkit nem erdekel, hogy a HSA-val majd egyszer mit fog tudni a nem letezo szoftverekkel a Carrizo vagy a Godavari. Ma, a jelenben legyen gyors. Az AMD64-gyel sem foglalkozott senki erdemben (az atlag juzerek kozul), amig nem voltak 64 bites oprendszerek, amig azokhoz nem voltak driverek, amig nem voltak 64 bites szoftverek, amiket lehetett volna hasznalni. De, es ez egy bazinagy DE: addig is, 32 biten is rohadt gyorsak voltak a K8-ak (Athlon 64, Opteron). A jelenben is nagyon jo volt a K8, hosszutavon me'g jobb. Na ez az, ami azota megvaltozott. Most mar a jelenben nem eleg jok az AMD termekei, csupan az igeret marad, hogy majd egyszer jok lesznek. Igen, talan, egyszer, majd, jovore, vagy utana, vagy ki tudja.

    Ilyen a HBM is, ha mar felhoztad. A jelenben 1-2 kiveteles esetben jon jol, amugy meg csak a baj van vele. Draga (ez mondjuk inkabb az AMD-nek faj, nem a vasarlonak), keves (nem mindenre eleg a 4 giga, plane ha nem fel evre veszed a videokartyat), es valojaban teljesen felesleges. Ha egy GTX980Ti a "szutyok", "elavult" GDDR5-tel meg tudja verni a HBM-es Furyt, akkor a versenyt nem donti el a HBM, vagy legalabbis nem tobb, mint egy erdekes feature. Ami talan egyszer majd hasznot hoz az AMD-nek, de jelenleg borzasztoan art a cegnek es a Fury termekcsaladnak is.

    "Te sem hajlasz arra egy kicsit sem, hogy belásd, hogy az AMD fejlesztései nem csak papíron jók."

    Abszolut hajlok ra, ha egy fejlesztes eredmenye a gyakorlatban is remekul muzsikal. Mutass 5 db jatekot vagy mainstream alkalmazast, ami kihasznalja a HSA-t, ami hibatlanul mukodik, es ami a HSA-nak koszonhetoen nagyobb teljesitmenyt ad Godavarin, mint egy 6700K-n. Ha mutatsz ilyet, ezzel bizonyitod a HSA gyakorlati hasznat, bizonyitod, hogy nem csak papiron jo, hanem valoban mukodik es remek dolog. Ha mutatsz ilyet, megemelem a kalapom az AMD elott. Es ez csak egyetlen pelda, de azert pont ezt hoztam fel, mert az AMD rengeteg idot, energiat es eroforrast nyomott bele a HSA-ba, mikozben mind a mai napig pontosan NULLA a gyakorlati haszna.

    "Azokat a fejlesztéseket kihasználó kódokat kell írni, de ameddig nem támogatja az API és a fejlesztőcégek, nem készül alapjaiban DX12-re írt engine, addig nem fog megmutatkozni a gyakorlati előnye a dolgoknak."

    Igy van. Es nekem, mint vasarlonak mi a frasz kozom van ehhez? Gyors a cucc vagy nem? Ar/ertek arányban, teljesitmeny/fogyasztas mutatoban melyik a jobb termek, engem ez erdekel. HTPC vagy casual gaming? AMD APU. Komoly jatekhoz dGPU? Maxwell. Minden mas? Intel. A keplet ilyen egyszeru. Aztan majd ha hirtelen terdig gazolunk a DX12 jatekokban, _es_ a Maxwell hirtelen lemarad a Fury vagy Hawaii mogott, akkor meg megfogja az ember a GTX980Ti-t, es kicsereli egy AMD videokartyara. Ugyanigy, ha jovore megjon a Zen, es lenyomja a 6700K-t, szepen kivagja az ember a gepebol a Skylake-et, es hadd szoljon a Zen. Kiveve persze, ha valaki fanatikusan ragaszkodik egy adott gyarto termekehez, de az nem en vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #69 üzenetére

    Koszonom, es abszolut igazad van, ez tenyleg 5 db "cucc". En mainstream alkalmazasrol beszeltem. A JPEG dekoder minden, csak nem alkalmazas, ugyhogy me'g egyet keresned kene ;) A maradek 4 meg biztos valakinek hasznos, de teny, hogy nem irtam le, hogy hasznos es latvanyos legyen a HSA kihasznalasa, ez nem volt kovetelmeny :) Szamomra az kevesbe izgalmas, ha egy adott szoftver egyetlen reszfunkciojat gyorsitja valami. Ha pl. van egy kepszerkeszto szoftver, minimum elvarnam, hogy a leggyakrabban hasznalt funkciokat (skalazas, forgatas, blur, unsharpen, JPEG ki+betomorites, PNG ki+betomorites, stb) mind gyorsitja a HSA, ne csak a rengeteg filter kozul egyet. Mert ha csak egyet gyorsit, azt eleg egyertelmuen azert implementalta a Corel, mert ... ugye mindenki tudja, hogy miert ;) Az ilyen "deal"-ekbol meg a HSA nem fog hosszutavon sokat profitalni. Adalek --> [link]

    Aztan meg az se artana, ha tenyleg le lenne mérve, hogy a HSA-val gyorsitott Godavari a 6700K-t valoban le tudja nyomni. Nem mondom, hogy nem nyomja le, de jo lenne benchmark eredmenyeket latni. A VLC-rol egyebkent hol van bovebb info? A gugli nem azt adja ki elso talalatnak a "vlc hsa" kifejezesre, amire Te celoztal, ha jol sejtem.

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #71 üzenetére

    En szemely szerint biztos nem indukalok semmit, hiszen nem jatszok, es videokartyam sincs. De aki meg vasarlo, az azt latja, hogy a piacon levo videokartyak nagytobbsege tamogat DX12-t. Innentol mi dolga lenne a vasarlonak? Direkt azert vegyen egy lassabb es/vagy rosszabb es/vagy dragabb es/vagy tobbet fogyaszto videokartyat, hogy majd azzal a DX12-es jatekok hamarabb megerkeznek? Tenyleg a vasarlo dolga lenne ezt merlegelni? Es mi van, ha valojaban semmi koze a jatekoknak ill. a jatek fejlesztok roadmapjenek ahhoz, hogy ki milyen videokartyat vesz ma vagy holnap?

    "az nV nem annyira optimális, mint az AMD"

    Ez egy rettento pongyola megfogalmazas volt, de semmi gond, fejtsuk ki. Arra gondolsz, hogy a DX12-t mint API-t tekintve jobb valasztas a Radeon, mint a GeForce? Tegyuk fel, hogy igy van. A piacon eladnak mondjuk 90% nem-Radeont es 10% Radeont. De Abu fentebb 85-15-ot emlitett, felolem azt is nezhetjuk. A jatekfejlesztok kinek fejlesszenek, a 10%-nak vagy a 90%-nak? Tok mindegy, hogy mi a jobb technologia, a 10% kedveert nem fognak ki***szni a 90%-kal, nem hulyek ok, hanem jatekfejlesztok. Ha pedig arrol lenne szo, hogy a Radeonok miatt extra effekteket epitsenek be, nos, erre nyilvan van lehetoseg es esely is, de megint bejon az, hogy a 10% miatt extra melot csinaljon a ceg, vagy inkabb csinal egy egyseges DX12 implementaciot, ami mindenhol "eleg jol" (good enough) fut?

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #74 üzenetére

    Na varj, en nem mondom meg senkinek, hogy mit vegyen. Nem mondom, hogy vegyen valaki sz*rt vagy nem sz*rt. Csupan azt mondom, hogy furcsa elkepzeles a vasarlokra haritani a felelosseget. Nem ok tehetnek arrol, hogy a technologia merre fejlodik, nem ok iranyitanak. Ill. persze, valahol ok iranyitanak, hiszen ok teszik le a lovet, amibol aztan valamelyik ceg jol megel, valamelyik meg nem. De ha van egy adott ceg, aki a technologia fejlodesevel hellyel-kozzel lepest tart, a jelenben franko videokartyakat gyart, amit a vasarlok szivesen megvesznek, akkor ki a hibas, ki jar rosszul valojaban? A vasarlok biztos nem, hiszen a jelenben tok jol jatszanak a videokartyaval, amit megvesznek. Vagy azert kellene a masodik legjobb termeket valasztania a vasarloknak, mert azzal _talan_ rakenyszerithetik a piac nagy reszet uralo ceget, hogy kapja ossze magat? Ez szerinted realis forgatokonyv?

    "a piac szerint az Nvidia gyárt jobb kártyákat."

    A piac mi alapjan merlegeljen, ha nem a jelenben mutatott parameterek? Ez nem a tozsde, hogy elore bearazzak egy ceg felfutasat. Megjegyzem, a tozsde sem hisz a DX12+GCN csodaban, legalabbis a Win10 megjelenese ota nem latok szamottevo felfutast az AMD reszvenyek araban...

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #76 üzenetére

    Ez ennel sokkal bonyolultabb kerdes. Sok esetben pl. nem az szamit, hogy melyik kartya a gyorsabb, vagy melyik az olcsobb. Sok esetben a vasarlo olyat vesz, aminel lenne jobb ar/ertek aranyu, adott esetben olcsobb, adott esetben gyorsabb alternativa is, csak mondjuk van benne egy benyomas az adott brandrol. Akarmennyire is szeretik sokan zarojelbe tenni a Titan szeriat (tul draga, ertelmetlen, felesleges flancolas, stb), azoknak a kartyaknak borzaszto sokat koszonhet az nVIDIA. A kisebb GeForce-ok is jobban fogynak a Titanok miatt. Rendkivul fontos ugyanis az, hogy ki a "kiraly" egy adott piacon. Ha az nVIDIA szallitja konzisztensen, honapokon, adott esetben eveken at mindig a legdurvabb videokartyat, akkor az emberekben az rogzul, hogy gyors videokartya = nVIDIA. Bemennek a boltba, es kernek "valamit", ami nVIDIA-val kezdodik. Megkerdi az elado, hogy milyen arsavban gondolkozik, juzer mondja, hogy 200 dollar, es akkor adnak neki mondjuk egy GTX960-at. Boldog lesz vele a juzer, jol tud vele jatszani? Igen, es igen. Hol itt a baj? Az nehogy mar a juzer felelossege legyen, hogy az AMD nem allitott igazi konkurenciat a Titan szerianak. Raadasul sok esetben, me'g ha hajszallal is (tehat nem 9x szorzoval, nyilvan), de ilyen esetben (mint az emlitett GTX960 vasarlas) is a jobb valasztast kapja a juzer :) Ez az igazi poen az egeszben.

    Megjegyzem, pontosan ugyanez a baj a CPU-kkal is. Az emberekben rogzult az, hogy CPU teljesitmeny = Intel, es ez szepen huzza magaval a Celeron es Pentium eladasokat is. A Broadwell-H-t es tarsait pedig ha eleg sokaig erolteti az Intel, akkor sajnos az is rogzulni fog, hogy iGPU teljesitmeny = Intel.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #76 üzenetére

    "Persze természetesen mindenkinek joga van hülyének lenni, kár hogy emiatt nekem is szarabb."

    Egyebkent Te itt most lehulyezted a piac 90%-at? Tehat mindenki hulye, aki nem GCN alapu Radeont vesz? Vagy felreertek valamit? :)

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #79 üzenetére

    Ugyesen kikerulted a kerdest. Azert is lettem volna kivancsi a valaszodra, mert akkor effektive engem, es ha nem tevedek, az itt forumozok tobbseget is lehulyezted. En persze teljesen hulye vagyok, a kommentjeim alapjan ez egyertelmu, tehat nem lottel mellé, csak nem biztos, hogy ezt mindenki ugyanigy gondolja magarol.

    En egyebkent a brand erejet probaltam felvazolni, mint tarsadalmi vagy szociologiai vagy tokom tudja hova tartozo jelenseget. Ezzel nem kell egyerterteni, nem en allitom ezt, ez egy teny, jelen van, az emberi termeszet resze. Ha a brand epites nem lenne olyan fontos, akkor nem lennenek pl. a sportpalyak korul bazinagy betuvel mindenfele sör meg egyeb markak nevei kiirva. Es nem lenne HEDT proci sem, mellesleg, hiszen ahelyett lehetne Xeont is venni kicsit dragabban. De anno azert jott letre a HEDT, hogy azzal tudjon egyertelmuen leggyorsabb _desktop_ procit lerakni az asztalra az Intel. Ugyanaz pepitaban, mint a Titan az nVIDIA-tol.

    A DP (FP64) compute teljesitmeny tenyleg gaz, de valojaban hany juzernek van szuksege arra, azok kozul, akik GeForce-ot akarnak venni? Aki meg annyira nagyon komolyan gondolja a dolgot, es _tenyleg_ ki akarja es tudja hasznalni az FP64-et, az vehet Titant vagy Quadrot vagy Teslat. Vagy sokkal olcsobban vehet GCN alapu Radeont, az adott esetben sokkal jobb valasztas lehet -- kiveve persze ha CUDA-val gyorsitott szoftvert hasznalsz :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz big-J #81 üzenetére

    Kerlek, ird le, mit kellene tanulnom. Azt, hogy hulye vagyok?

  • Fiery

    veterán

    válasz big-J #84 üzenetére

    "Azt írtad az nv jobb ár érték arányú"

    Copy-paste kerlek, kontextusban, mert ilyet nem irtam, sorry. Legalabb ne adj olyat a szamba, ami nem hangzott el. Olvasd el alaposan, amit irok, nem veletlenul nem 2 sorban valaszolok altalaban.

    "Azt írtad nulla program használja HSA-t, kiderült, messze nem így van"

    Messze? Az Abu altal felhozott 5 "cucc" kozul 1 nem program (nem alkalmazas), egyet a kutya nem hasznal (LibreOffice, azon belul is csak a Calc? ne vicceljunk mar), az Aftershot buzlik (linket be is szurtam), a VLC gyanus (Abu azota se irta meg, hogy miert nincs a weben errol _semmi_ konkretum, de persze lehet hogy csak azert, mert elment azota aludni), mondjam tovabb? Ha szepen lecsupaszitjuk az 5 "cuccot", akkor marad 1 "cucc", ami tenyleg rohadt messze all a nullatol.

    "Egyáltalán az sem világos itt senkinek, hogy te mit akarsz bebizonyítani, azon kívül, hogy gépírást gyakorolsz."

    Alapvetoen semmit nem akarok bebizonyitani, bar a fenti lehulyezos komment ota azert az nem lenne rossz, ha legalabb a nem-GCN-Radeon vasarlokrol be tudnam bizonyitani, hogy nem hulyek :DDD De ha mindenaron valami celt keresunk a gepelesemnek -- neha en is keresem, mert annyira szerteagazo a tema, hogy el lehet veszni az erdoben --, akkor talan az lehetne, hogy ne azzal foglalkozzunk mar vegre, hogy majd egyszer a DX12-ben milyen tuti lesz egyik vagy masik GPU, hanem azzal foglalkozzunk, hogy most melyik a jo GPU. Senki sem vitatja el a GCN-tol, hogy mar 2011-ben hasitott volna DX12-vel (ha az akkor mar letezett volna, ha akkor mar lett volna DX12-es jatek, ha azok a jatekok nem lettek volna lebutitva -- tul sok a ha, de miert ne). Senki sem vitatja el a GCN-tol, hogy mar 2011-ben abszolut kimagaslo compute teljesitmenyre volt kepes. De mire ment vele az AMD valojaban, a gyakorlatban? 24% dGPU reszesedes 2015-re? Ez a szomoru. Es ezert nincs ertelme azt nezni, papiron mit tud(na) valami, vagy hogy elmeletben milyen nem letezo vagy epp hogy elkeszult API-kat tamogat. Kontextusaban, a gyakorlatban kellene vizsgalni azt, hogy mire is kepes. Ha 1 ev mulva beesik egy csomo DX12 jatek, amiket valami csoda folytan ugy keszitenek el, hogy kifejezetten sz*rul menjenek -- a termeszetes architekturalis limitaciok miatt -- Intel es nVIDIA GPU-n, es eljon a GCN uj reneszansza, en csak orulni fogok neki, hiszen az egeszseges piaci versenynel nincs jobb. Csak epp felek tole, hogy mire ki tudna teljes valojaban bontakozni a GCN, addigra megjon a Pascal, amiben kijavit mindent az nVIDIA, ami a Maxwellnek problemat okozna DX12 alatt, csak me'g megfejeli egy 14/16 nanos gyartastechnologiaval, es onnantol a GCN megint hoppon marad.

    En amondo vagyok, mindenki vegye meg azt a videokartyat, ami epp a legjobbnak tunik a jelenlegi jatekokkal, es cserelje le jovore, ha a DX12 berobbanasa utan kiderul, hogy jobb lett volna valami mast venni. Nem tartom valoszinunek azonban, hogy tul sok ember rohanna fejvesztve jovore, hogy csupan a DX12 miatt videokartyat csereljen. Persze megint mas kerdes, ha valaki 4-5 evre akar elore tervezni a videokartya vasarlassal, de ilyen esetben nehezen tudnam az egyik gyartot ajanlani, leven hogy 4-5 ev mulva ............. <- ide mindenki behelyettesitheti azt, amit szeretne.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #86 üzenetére

    Aham, csak ott kimaradt egy resz, amit kipontoztal. A "Komoly jatekhoz dGPU? Maxwell."-t en pont nem az ar/ertek aranyra gondoltam. Az ar/ertek arany inkabb a HTPC-re igaz. Komoly jatek SZVSZ nem fer ossze azzal, hogy az arcedulat nezegeti az ember. Jo, persze, mindekinel van egy limit, nem fognak a legtobben 600e Ft-ot adni egy videokartyaert, de egy GTX970-980 szinten szerintem inkabb az a donto, hogy melyik a leggyorsabb, semmint az, hogy melyik fogyaszt kevesebbet vagy melyik olcsobb. De ez csak az en velemenyem, en ilyen elvek menten szoktam masoknak is videokartyat ajanlani. Ha van ra penz, vedd meg a legjobbat (legjobb = leggyorsabb ebben az esetben), es kesz.

    De egyebkent rugozhatunk azon, hogy miket irtam, csak nem biztos, hogy a tobbseg velem akar foglalkozni. Egyebkent is vicces, hogy mennyi topic fut ki ide. A szakmai tema helyett, amikor mar nincs tobb erv, egy ido utan egyszerubb engem tamadni. Mokas, de ha nektek ez jo, am legyen.

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #89 üzenetére

    [[[ Nem akarok erzeketlennek tunni, es ahogy leirtam, nekem nincs videokartyam eleve, de ... ]]]

    Es? Ha van ra penz? Ez most nagyon OFF lesz, de szerinted hany ember van kis hazankban vagy epp szerte a vilagban, akik uj autot vesznek? Pedig ha egy csupan 10 ezer km-t futott, tulajdonkeppen uj autot valasztananak helyette, sok esetben milliokat tudnanak sporolni. Csak epp a hasznalt auto nem uj auto. A masodik leggyorsabb videokartya nem a leggyorsabb videokartya. Es egy videokartyan nem milliokat sporolsz, mellesleg. Ha attol jobban erzed magad, hogy a leggyorsabb videokartyat hasznalod, es az mindossze annyi plusz penzedbe fajt (az "optimalis" valasztashoz kepest), amit mas alkoholra, cigire vagy drogokra kolt egy honapban, akkor mi a gond? (tovabbra sem az uberdraga Titanrol beszelek alapvetoen, az "out of scope" kis hazankban a juzerek 99,99%-anak)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz bunfi #93 üzenetére

    "Kérlek ne kezd el bebizonyítani, hogy az optimális választás baromság"

    Errol szo nem volt. De a nem optimalis valasztas sem baromsag, ezt pedig Te ne akard bizonygatni ;) Maradjunk inkabb annyiban, hogy senki sem hulye, aki *barmit* vesz.

    "Attól, hogy valakinek van pénze nem feltétlenül kell értelmetlenül szórni"

    Igen, es pontosan erre hoztam fel az uj autos peldat. Mennyien vesznek lenyegeben ertelmetlenul uj autot? Teljesen felesleges penzszoras, me'g ha ezzel az auto gyartok jol is jarnak. Nem erzel parhuzamot a GPU piaccal? :)

    "A drogokkal (törvénytelen), alkohollal (fiziológiailag és szociológiailag káros), cigaretta (egészségtelen) kezdődő érvelés pedig végképp nem állja meg a helyét ebben a kontextusban."

    Marmint szerinted. Egyebkent a kave is drog, es teljesen legalis. Just sayin'... Amugy meg, ha nem erted, mit akartam mondani, de erdekel, mire akartam kilyukadni, szolj, es kifejtem.

  • Fiery

    veterán

    válasz actival63 #100 üzenetére

    Bocs, de a Greenlandet ne keverjuk ide. Az egy teljesen mas piacra keszulo, abszolut retegtermek. Es siman mernék veled vagy barki massal egy havi fizetesemben fogadni, hogy jovore nem lesz megvasarolhato a Supermicro (vagy barmelyik masik szerver gyarto ceg) kinalataban Greenland alapu konfiguracio. Ez megint nem az AMD fikazasa, nezd meg a kozvetlen konkurenst, a Knights Landinget: iden ev vegere igertek, amit szepen elcsusztattak *hatarozatlan* idovel! Ami jo esellyel 3-4 negyedev keses. **rvara nem egyszeru ezeket a boszme APU-kat osszerakni, es hozza megfelelo szoftveres platformot is biztositani. Az AMD-nek jovore lesz boven eleg dolga a Zennel meg a Bristol Ridge-dzsel, az AM4 + Promontory platform piaci bevezetesevel, a 4. generacios GCN dGPU-kkal. Hidd el, a sorban az utolso lesz a Greenland, amivel foglalkozni fognak ill. tudnak.

    Amennyiben a problemat az okozta, hogy a Greenlandet kevered a 4. generacios GCN alapu dGPU-kkal, akkor nem hibaztatlak, neha nehezen tudom még en is kovetni az AMD kodneveit -- pedig felig-meddig ebbol elek :) A lenyeg, hogy a Greenland lesz az AMD sajat elkepzelesei szerint kialakitott Knights Landingje, azaz egy sokmagos, magas TDP-re skalazott APU HBM-mel vagy mas stacked memory megoldassal:

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Petykemano #98 üzenetére

    En pl. azt varnam, hogy az AMD tobb termeket fejezzen be, mint amennyit nem. Hogy tobb termek keruljon a boltok polcaira, mint az AMD szemetes kosaraba. Es ha valaki azt hiszi, hogy oriasit tulzok, nezzuk vegig a Bulldozer ota megjelent ill. kukazott, notebook/desktop PC-kbe ill. szerverekbe epitett AMD CPU-kat es APU-kat:

    - Zambezi (eredeti Bulldozer): piacra kerult
    - Krishna (netbook 28nm Brazos die shrink): kuka
    - Wichita (low-power desktop 28nm Brazos die shrink): kuka
    - Vishera: piacra kerult
    - Komodo: kuka
    - eredeti Richland: kuka
    - uj Richland: piacra kerult
    - Kaveri 1.0 (Kaveri GDDR5): kuka
    - Kaveri 2.0: piacra kerult
    - Carrizo FM2+: kuka (jovore uj formaban Bristol Ridge neven visszater elvileg)
    - Carrizo: piacra kerult
    - Kabini: piacra kerult
    - Temash: piacra kerult
    - Beema: piacra kerult
    - Mullins: piacra kerult
    - Nolan (Carrizo-L): bejelentettek, de me'g egyetlen termek sem epult ra, tehat lenyegeben: kuka
    - Amur (elso ARM alapu AMD APU): ugyan az AMD azt mondja, hogy csak felfuggesztettek 1-2 evre a fejleszteset a Zen miatt, de lenyegeben: kuka. Hiszen ha ujra is indul a fejlesztese, addigra mar teljesen mas ARM magokkal (A72) kellene foglalkozniuk, teljesen mas koritessel (LPDDR3 helyett LPDDR4, mas foglalat, mas GCN iGPU-val, stb)
    - Zurich (2P szerver Zambezi alapokon): piacra kerult
    - Delhi (2P szerver Vishera alapokon): piacra kerult
    - Interlagos (4P szerver Zambezi alapokon): piacra kerult
    - Abu Dhabi (4P szerver Vishera alapokon): piacra kerult
    - Sepang (2P szerver CPU, Komodo alapokon): kuka
    - Macau (2P szerver CPU, a Sepang helyere jott volna annak torlese utan): kuka
    - Terramar (4/8P szerver CPU, Komodo alapokon): kuka
    - Dublin (4/8P szerver CPU, a Terramar helyere jott volna annak torlese utan): kuka
    - Samara: x86 tablet APU lett volna, a Nolan parja, de toroltek, az Amur okan (ami szinten kuka lenyegeben, de ez mellekes), tehat: kuka
    - Seattle: ARM alapu szerver CPU. Demoztak, de egyetlen termek sem epult ra, igy ez valahol a kuka es a piacra kerules kozott lehet feluton. De mire piacra kerulhetne, elavult lesz, tehat csodalkoznek, ha nem lenne ez is: kuka
    - Kyoto (Jaguar alapu mikroszerver CPU): elvileg bejelentettet, de en nem lattam egyetlen ra epulo termeket sem, tehat lenyeben ez is: kuka

    Es nem arrol van szo, hogy engem szemely szerint mi zavar vagy mi bosszant. Hanem arrol, hogy irtozatos penz es eroforras pocsekolas egy projektet elkezdeni, majd valamelyik szakaszban torolni azt. Arrol nem is beszelve, hogy a dolgozok moraljat sem tul jo iranyba lenditi az, hogy elkezdenek valamit csinalni, aztan kukazzak az egeszet a francba. Kb. mintha egy sef minden masodik fogast feluton a szemetesbe kene, hogy boritson, mert a kedves vendeg megsem azt szeretné enni.

    Es persze tudom en, hogy az Intel, nVIDIA es mas cegek is torolnek menet kozben projekteket, de azok legalabb ritkak, nem mindennaposak.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #106 üzenetére

    A JPEG dekoder nem egy DLL? Mert ha DLL, akkor az nem program, nem szoftver, nem alkalmazas, hanem csak egy DLL ([link]). Ha egy DLL-rol beszelunk, amit a Windows File Explorer alkalmazas betolt, akkor az alkalmazas maga a Windows File Explorer. Ami alol valaki kihuz egy DLL-t, es berak helyette egy masikat. En ilyet az alkalmazas fejlesztoje helyeben nem engednek, hiszen egy csomo potencialis problemat ranthat ezzel az AMD a Microsoft nyakara. Ha a DLL hibasan mukodik, akkor a JPEG-ek hibasak jelennek meg az Explorerben, vagy szelsoseges esetben dobhat egy crash-t is az Explorer. Es akkor az kinek a hibaja lesz? A juzer elso korben a Windowst fogja hibaztatni. Persze tudom en, hogy erre nagyon-nagyon kicsi az esely ... vagy megsem? --> [link] Ugyhogy en a magam reszerol inkabb bizok a Windowsba gyarilag beepitett JPEG dekoderben, hiaba lassabb, de legalabb stabilabb, es nem fogja az AMD vagy mas ceg egyszer csak el**szni. Ugyhogy ha nem haragszol, ezt a JPEG dekodert huzzuk is le a listadrol ;)

    AfterShot: Oke, de arra nem irtal semmit, hogy miert csak egyetlen filternel mukodik. Vagy szerinted ez igy egy hasznos es latvanyos demonstracioja a HSA igazi erejenek?

    "A VLC OpenCL kódot használ a skálázásra, amely cl_amd_hsa kiterjesztésen fut. Ez egy eredetileg Richlandhez írt kód továbbfejlesztése."

    Ize, a cl_amd_hsa nem egy igazi OpenCL kiterjesztes, csupan a HSA-t lehet detektalni vele, semmi masra nem jo. Azon semmi nem fut. Es ha jol ertelmezem, akkor a VLC tulajdonkeppen egy eredetileg OpenCL 1.x-re irodott kodot futtat, remelhetoleg SVM-mel megspekelve, a HSA stacken keresztul. Jol gondolom? Es ha ez igy van, es ez tenyleg egy igazi, rendes, jol osszerakott HSA gyorsitas, akkor miert nem irnak errol bovebben a weben? Vagy csak en nem talalom?

    Szerk.: Csak a poen kedveert megneztem a VLC for Windows-t, legujabb verzio (2.2.1), es semmilyen szinten nem hasznalja a HSA-t es az SVM-et sem. Nem detektalja a HSA-t a cl_amd_hsa kiterjesztes megletenek ellenorzesevel, es nem ellenorzi az SVM capabilityt sem (CL_DEVICE_SVM_CAPABILITIES). Az x264 dekoder hasznal ugyan OpenCL gyorsitast, de csupan OpenCL 1.x-et, ami nem epp HSA. Valami kulon DLL-t kell berakni ebbe, hogy a HSA-t kihasznalja? Ha igen, miert nincs benne az alap csomagban? Igy az egyszeri juzer nem kap HSA gyorsitast, me'g veletlenul sem...

  • Fiery

    veterán

    válasz farkas1 #108 üzenetére

    Az ugye megvan, hogy az embert, aki atigazolt az nVIDIA-hoz, meg sem kerdeztek arrol, hogy mit csinalt pontosan es mit fog pontosan csinalni az uj cegnel? :) Tehat minden, amit irnak (nem csak ebben a cikkben, hanem mas cikkekben is), csupan a media agyszulemenye, kovetkeztetes. Annyit lehet tudni, hogy mit csinalt az AMD-nel (aminek az eredmenyet pontosan lehet latni, hiszen megszuletett a HSA 1.0 es a Carrizo), azt azonban nem lehet tudni, hogy miert pont az nVIDIA-hoz igazolt, es azt sem, hogy ott mit fog csinalni.

    Megjegyzem, en konkretan beszeltem egy arccal, aki az AGEIA alapitoi kozott volt, onnan kerult az nVIDIA-hoz (a felvasarlas soran), majd igazolt at az AMD-hez, es a HSA csapatba kerult. Az AMD-nel mar semmi olyat nem csinalt, amihez az AGEIA-nak vagy a PhysX-nek koze lenne. Tehat az a teny onmagaban, hogy egy HSA mernok az nVIDIA-hoz tavozott, me'g nem jelenti, hogy ugyanazt fogja csinalni, mint elozoleg, az AMD-nel. Es azt sem jelenti, hogy az nVIDIA-t barmilyen szinten erdekli a HSA.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz farkas1 #111 üzenetére

    OMG :Y :F :W Te tenyleg ezt a kovetkeztetest vontad le? :D

    Egyebkent, ha most allnanak neki az igazan DX12-hez passzolo architekturajuk fejlesztesenek, az mar regen rossz lenne. Hiszen akkor 2-3 ev mulva erkezne csak az uj architektura. Hidd el, errol szo sincs, a Pascal a DX12-hoz sokkal jobban fog igazodni, mint a Maxwell, es jovore erkezik elvileg.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #115 üzenetére

    Ertem en, hogy mit cserel le a DLL, de pont azert feszegettem a kerdest, mert a fenti mondatodban pontosan 2 db targyi tevedes volt: "A JPEG dekóder az egy program, ami a Windows saját JPEG dekóder alkalmazását cseréli le." Nyilvan ha mas fogalmaz pongyolan vagy helytelenul, akkor nem szur annyira szemet, mint ha Te fogalmazol rosszul ;)

    Corel: miutan leirtad, hogy a JPEG dekodert az AMD fejlesztette, a VLC-nek a VLC-ben meg nem talalhato (tehat gyakorlatilag nem letezo), HSA-val gyorsitott funkciot szinten az AMD fejlesztette, igy elek a gyanuperrel, hogy az Aftershot egyetlen HSA-val gyorsitott filteret is az AMD fejlesztette. Vagy lehet pontosan tudni, hogy ez nem igaz? Ettol me'g, azaz hogy nem a Corel munkajat dicseri valami, lehet jo a HSA implementacio, csak epp nem feltetlenul abba az iranyba mutat, hogy az Aftershot 2.1 vagy 3.0 vagy akarmelyik jovobeni verzioba majd a Corel ugyesen berakja a _rendes_ HSA gyorsitast.

    VLC: no offense, de mellebeszelsz: semmi koze annak, amit irtal, ahhoz, amit en felhoztam mint eleg sulyos problemat. Hol a VLC-ben a HSA gyorsitas? Hol az SVM tamogatas? Engem mint felhasznalot hidegen hagy, hogy a szinfalak mogott mi zajlik. A VLC barmelyik resze HSA-val vagy SVM-mel gyorsitott vagy sem? Engem ez erdekel. Ha nem -- ami nyilvanvalo a tenyek ismereteben --, akkor a listadrol le kell huzni es kesz.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #117 üzenetére

    "A skálázás gyorsított, de csakis AMD APU-n. A régiken Zero Copy-val, míg az újakon SVM-mel.

    A skalazast mi vegzi? A VLC vagy a Catalyst egyik DLL-je? Nem mindegy. Elobbi esetben a funkcio es vele egyutt a HSA gyorsitas a VLC resze, mig a masodik esetben a funkcio es a HSA gyorsitas a driver (Catalyst) resze, es nem a szoftver (VLC) resze.

    "A másik gyorsított funkció pedig a Catalyst része, tehát azt csak meghívja a VLC."

    Tehat 2 funkcio gyorsitott, es a masodik a driver resze, oke. Vagyis valojaban nem a VLC gyorsitott, hanem a driver egyik funkcioja kapott HSA gyorsitast.

    Sok mindent megmagyarazna, ha valojaban a VLC nem is lenne HSA-val gyorsitott, csupan az altala meghivott driver hivasok lennenek HSA altal gyorsitottak. Pl. megmagyarazza, miert nincs emlitve a HSA ezen az oldalon --> [link]

    Ez nyilvan nem jelenti azt, hogy a VLC ne lenne gyorsabb egy HSA-kepes AMD APU-n mint egy nem-HSA-kepes AMD APU-n, csak epp itt most egy olyan funkciorol beszelunk, amit adott esetben eddig is hardveresen gyorsitottak a videodriverek, sajat hataskorben, minden gyartonal, csak epp nem mondtak ki nyilvanosan, hogy mi modon erik el a gyorsitast. Azon lehetne vitatkozni, hogy ez most akkor HSA-val gyorsitott szoftver-e, vagy csupan egy szoftver, ami a driver egyik HSA-val gyorsitott hivasat hasznalja. Hosszutavon ez azert nagyon nem mindegy, mert egyik esetben -- ha egy szoftvert direktben HSA-ra optimalizal a keszitoje -- komoly melo, mig ha az AMD vegzi el helyetted a melot, akkor nyilvan joval kisebb melo. Es az AMD-nek nem lesz arra kapacitasa, hogy minden szoftver minden apro funkciojahoz berakjon a Catalystba egy jo kis HSA-val gyorsitott DLL hivast...

  • Fiery

    veterán

    válasz Petykemano #121 üzenetére

    "Sőt állítólag maga jim keller javasolta, Hogy a bulldozer fejlesztéset lényegében állítsák le"

    A Bulldozer fejleszteset mar akkor le kellett volna allitani, amikor me'g meg sem jelent. Amikor mar lattak rajta, hogy a Sandy Bridge is elporolja, es hogy mennyire van esely az orajelet 5-6 GHz-ig emelni, na akkor kellett volna a csapatban egy Keller, aki racsap az asztalra, es azt mondja: na akkor most kezdjuk el tervezni a Zent, de nagyon gyorsan. Sajnos azonban az "idealis" es a valodi Zen tervezesi start idopont kozott eltelt also hangon 2-3 ev :(

    "Érthetetlen, hogy a bristol ridge Miért nem az am4 előfutára lenne,hanem még fm2+."

    A Bristol Ridge AM4 foglalatba erkezik, nagyjabol majus-junius kornyeken -- ez utobbi az en varakozasom az altalam fellelheto informaciokra alapozva. Az AM4-hez uj chipset jon (Promontory), es megkap minden modern finomsagot (DDR4, M.2 PCIe 3.0 x4 SSD, stb)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák