Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz KAMI911 #368 üzenetére

    Máshol már leírtam:

    "De isten bizony, én minden cégnek/fejlesztőnek megadtam a lehetőséget, aki valaha oprendszert készített, és ma úgy állok, hogy a laposon, a desktopon, a tableten és a telómon is Windows van."

    Mindezt egy wines topicban, ahova ugyanúgy minden linux-fan elsírta, hogy milyen sokba kerül a win, és milyen szar. Úgyhogy ezek után nem látom értelmét semmilyen érvelésnek, a sima jelzőket beírkálni meg nem esik nehezemre nekem sem... ;)

    Jah, bocs, a régi iMac-emen IOS van... :K Nosztalgiázni.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Bici

    félisten

    válasz KAMI911 #368 üzenetére

    Az előző hsz-emre akartál válaszolni, nem?
    A Mint-tel eddig a következő problémáim voltak:
    - a plugin-ek 90%-a nem műxik rajta, mert azt írja, hogy nem kompatibilis az adott verzióval
    - néha befagy a kezelőfelület, ha a böngésző hardveres gyorsítást használ HTML5 tartalom megjelenítéséhez (régebbi Gnome3 verziókból ismerős a probléma, valószínűleg onnan örökölte a Cinnamon) - csak az X újraindítása segít
    - update-ek nem mindig tudnak feltelepülni, mert a tülör szerverekre hanyagul teszik ki a file-okat - próbáltam már hazai szervert és külföldit is, mindegyiknél előfordult már. Ilyenkor csak az segít, hogy ideiglenesen másikra megyek át.
    - Debian/Ubuntu sajátosság, hogy a csomagok olyan régiek, hogy a külső forrásból származó .deb-ek telepítése egyrészt szükséges (mert olyan régi a tárolóban lévő), másrészt néha lehetetlen (mert egy csomó függőséget is frissíteni kell külső forrásból).
    - vannak bugos csomagok a tárolóban (pl. gwenview a 17-esben)
    +1 - Arch-hoz képest csigabiga

    Egyelőre ennyi jut eszembe.
    Hasonlókba futottam 2-3 éve az OpenSuse-vel és még pár Ubuntu alapú disztrókkal is.
    Eddig az Arch volt számomra a legkényelmesebb, leszámítva, hogy túl sok progit kellett AUR-ból telepíteni.
    Persze, az Arch mellett szól, hogy rolling disztro és magától frissíül a kernel is, ami a Radeon GPU-k esetében aranyat ér, tekintve, hogy kb. minden újebb kernel hoz valami fejlődést.
    Persze, a Mint-re is lehet új kernel-t rakni, de az otthoni gépemen nem akarok ezzel pöcsölni. Az új Catalyst-tal úgyis szuperul műxik az IGP-m, így nem kell friss kernel.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák