Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Erősen ferdítesz, linuxnál ugyanúgy van szívás és sokszor kell konzolban molyolni a megoldáshoz.

    Nincs olyan oprendszer, ami mindig működik mindenen.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Csak egy kérdés. Adott egy gép több lemezzel. Az egyik lemezt ami nem rendszer lemez (nem root, nem home, nem swap), kicserélsz egy másikra. Mi fog történni ha elindítasz egy windózt és mi ha egy linuxot? Hol kell mókolni?. Melyik felhasználóbarátabb és melyik nem?

    Romanes eunt domus

  • #58000384

    törölt tag

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Ez a "nem igényel karbantartást" dolog szerintem is elég ferde kijelentés. Én 2 évig Ubuntuztam, hol egyedüli, hol dualbootos rendszerként. Végig megvoltak ugyanazok a problémák, aktívan fórumoztam, próbáltunk megoldani mindenfélét (külföldi fórumon is), ez több-kevesebb sikerrel ment is. Hangsúlyozom, ezek nem olyan dolgok voltak, amik az alapok megtanulását jelentették, hogy mi hol van, stb (új rendszernél ez mindig megvan), hanem kizárólag hibalehárítás. Ezzel ment el az időm ahelyett, hogy használtam volna a gépem.
    Az 5.1-et borzalmasan szarul kezelte a rendszer, fájlban kellett beírni, hogy hány hangszóróm van, hol vannak, stb. Két indítás között a mély hajlamos volt megszűnni, utána jött a pulseaudio újratelepítés, majd végül eltávolítás, ami után nem volt hangerőszabályzóm sem. De a mélynél amúgy is mintha egy bizonyos tartomány alatt szólt volna, filmeknél nagyon feltűnő volt a Windows-hoz képest.
    A másik komoly gond az AMD driver volt, ha engedélyeztem a zárt drivert, akkor nem volt jó a többmonitoros mód (plusz katasztrofális volt a teljesítménye), ha telepítővel raktam fel, akkor meg egy kernelfrissítéstől elszállt az egész, tty1-ből lehetett újratelepíteni. Hangsúlyozom, hogy nálam hozzáértőbb emberek segítettek akkor ebben.
    A Libreoffice frissítése sem volt zökkenőmentes (akkor jött ki a 4.0), a program nagy része angol lett, amire azt a tanácsot kaptam, hogy terminálból magyarítsam. A parancsokkal megtörtént, átállítottam magyarra, majd nem volt szöveg a menüsoron. Utána nem sikerült leszedni az egészet (asszem remove --purge paranccsal), mert hiányzó fájlokra panaszkodott végig. A launcher-ből elindult a korábbi verzió is, az működött. Egyébként a Szoftverközpontból volt telepítve, én nem bántottam.
    Még említhetném az altatásból ébresztésnél jelentkező kernelpánikot is, amire nem lett megoldás (csak az altatás kerülése), stb.

    Ezt most nem azért írtam, hogy keressünk megoldást ezekre, mert biztos van valami, meg a LO sem ilyen már, de mióta Win8-ra váltottam, azóta nincsenek ilyen gondjaim. Ettől függetlenül szerettem az Ubuntut az összes kis hülye hibájával együtt, de nekem jobb, ha minden úgy működik, ahogy szeretném, kvázi out-of-the-box. A 8 karbantartja magát, a háttérben frissül is, lassulást sem tapasztalok, pedig nem egy programot használok. Korábban még megállta a helyét a karbantartásos érv, ma már nem nagyon, de ezt el is ismerted, ugye. Vannak már megvásárolt programjaim is, amikhez kell a Windows, a Wine meg egy vicc (azt is mókolni kell, profilokat létrehozni, mert egy DX update is elcseszheti az összes programot, stb).

Új hozzászólás Aktív témák